czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube
Zkoušky na technické stupně kup

28 žáků našeho oddílu skládalo zkoušky na vyšší technické stupně - barevné pásky. Nejpočetnější byla skupina žadatelů na 9. kup, na opačném konci pak byl jeden zástupce na 1. kup. Všech 28 účastníků svoji zkoušku, která se poprvé v našem oddíle uskutečnila podle nového Tréninkového a zkušebního plánu Českého svazu Taekwon-do ITF, úspěšně složilo a pod vánočním stromečkem tak mimo jiné najdou i nový pásek.

Sonkal gratuluje !

20.12.2007, Ondřej Vrábel     54
Zkoušky na I.-III. dan

Nedělní dopoledne 16. prosince se v tělocvičně základní školy Campanus na pražském Chodově sešlo 18 členů Českého svazu Taekwon-do ITF, aby zde před zkušební komisí složilo zkoušku na I. až III. dan. Nejvíce adaptů (13) pochopitelně čítala skupina držitelů 1. kupu a mezi nimi i Monika Junová. Svoji zkoušku dále skládali 4 adepti na II. dan a 1 na III.

Stějně jako předešlé danové zkoušky v září tohoto roku se vše i tentokrát odehrávalo podle nového tréninkového a zkušebního plánu Českého svazu Taekwon-do ITF. Všech 18 žadatelů bylo tentokrát úspěšných a obdrželi s předstihem krásný dárek pod štědrovečerní stromeček. Všem gratulujeme !

19.12.2007, Ondřej Vrábel     247

Mikulášská Taekwon-do exhibice

Stává se již velmi dobrou tradicí, že se v prosinci sejdou taekwondisté Sonkalu ze všech jeho tří tělocvičen, aby společně účinkovali na Vánoční exhibici. V letošním roce jsme termín konání posunuli na začátek prosince, tedy na 6. prosince. Ukázka Taekwon-do měla tedy nádech rejdění Mikulášů, andělů a čertů, kteří byli v akci o den dříve. Účelem ukázek je především seznámit nižší technické stupně a rodiče s dovednostmi našich studentů s vyššími pásky.

I když mezi vystupujícími tentokrát chyběli dva držitelé černých pásků (Martin Svitek a Petr Legner) kvů

9.12.2007, Ondřej Vrábel     119
9. Vánoční šampionát mládeže školy Naeryo Chagi
propozice a přihláška

První prosincový den se v českobudějovické sportovní hale na Dlouhé louce uskutečnil již 9. ročník oblíbeného Vánočního šampionátu mládeže, který pořádá škola Naeryo chagi. Přestože se náš oddíl v letošním roce tohoto turnaje nezúčastnil, dovolíme si vám přinést několik informací a více než 200 fotografií z jeho průběhu.

Turnaj je v posledních letech určen nejen mládeži (žáci a junioři), ale i dospělým (senioři). I když souběžně probíhalo v nedaleké Třeboni soust

8.12.2007, Ondřej Vrábel     241
Mikulášská Taekwon-do exhibice
Na závěr Mikulášské exhibice Taekwon-do na Černém Mostě měli diváci možnost shlédnout video sestřih z aktivit našeho oddílu v roce 2007.
6.12.2007, Ondřej Vrábel     1
8. Fighter's Budoshow
S odstupem jediného dne vám nabízíme ke shlédnutí i video záznam z vystoupení Taekwon-do ITF na osmém ročníku pražské Fighter"s Budoshow.
25.11.2007, Ondřej Vrábel     1
8. Fighter's Budoshow

Sobota 24. listopadu patřila v hale Sparty Praha na Letné ukázkám mnoha bojových umění a stylů. V druhé části programu vystoupili i taekwondisté ze oddílů Sonkal a Ge-Baek Hosinsool se společnou ukázkou. Ukázka byla zcela v režii držitelů černých pásků I. až III. dan. Sonkaláci byli zastoupení Anetou Hemerovou, Lindou Deutschovou, Filipem Konárem, Lukášem Legnerem a Vladimírem Švandou. Během ukázky měli diváci možnost vidět kompletní průřez naším bojovým uměním, tedy od úvodní sestavy Choong-Moo, přes speciální techniky, silové přerážení, modelový boj až po sebeobranu.

Video s ukázkou Taekwon-do ITF najdete v naší videogalerii.

25.11.2007, Ondřej Vrábel     376
2. celorepubliková soutěž STM

Je pravé poledne 16. listopadu, nad Prahou svítí slunce na plný výkon, ale mrazivé počasí předznamenává krušnou a dlouhou cestu do Frýdku-Místku. Autobus se členy Střediska Talentované Mládeže Praha II se vydává na skoro čtyřset kilometrovou cestu jejímž účelem je porovnání výkonnosti s dalšími středisky a jejich členy. Cesta přes páteční provoz ubíhá velmi svížně, ale symbolickým mezníkem se stává město Hranice. Počasí se zde zásadně mění – sněží, což v kombinaci s teplotami okolo bodu mrazu znamená citelné zhoršení jízdních podmínek. Naše výprava si musí proklestit cestu přes několik dlouhých kolón, které jsou způsobeny velkým provozem, ale i několika dopravními nehodami. Největší komplikací je však více než 8km dlouhá fronta vozidel před samotným Frýdkem Místkem, jak se později dozvídáme, důvodem není dopravní nehoda, ale finišující práce na pokládce nového povrchu vozovky. Naštěstí poslední 2km volíme alternativní cestu a dorážíme do cíle. To však ještě netušíme, jaké útrapy si na náš zcela zasněžené Frýdeckomístecko nachystalo.

Po nezbytné registraci a zvážení závodníků se výprava přesouvá směrem k hotelu Palkovické hůrky. O

19.11.2007, Ondřej Vrábel     111
13. juniorské a 22. seniorské Mistrovství Evropy

V rámci slavnostního zahájení evropského šampionátu měli diváci možnost shlédnout sérii ukázek různých bojových umění. Závěr gala programu patřil vystoupení korejského exhibičního týmu. Složení tohoto týmu bylo oproti předchozím letům značně obměněné. Na první pohled bylo zřejmé, že se jedná o nižší technické stupně a věkový průměr byl rovněž nižší. Ani jedna z uvedených okolností však nebyla p

15.11.2007, Ondřej Vrábel     8
Mistrovství České republiky žáků, juniorů, seniorů a veteránů

Od dnešního dne si můžete stáhnout první sadu fotografií z vybraných finalových utkání Mistrovství České republiky, které se konalo od 2. do 4. listopadu v třeboňské sportovní hale. První sada videí je z finále seniorské věkové skupiny. Bez obav můžeme říci, že se jednalo o světovou kvalitu. Vždyť ve finále sestav a sportovního boje se prezentovali medailisté z evropských a světových šampionátů

11.11.2007, Ondřej Vrábel     13
Mistrovství České republiky žáků, juniorů, seniorů a veteránů

Mistrovství České republiky 2007 bylo hned v několika směrech jedinečné. Prvním unikem byla délka samotného turnaje, kdy v předchozích letech byla soutěžní klání rozvržena do dvou soutěžních dnů. V letošním roce čítal šampionát hned 3 soutěžní dny. Další novinkou pak bylo oficiální zařazení veteránské věkové skupiny do řádného programu a třetí novinkou pak byla 5. disciplína Taekwon-do ITF - sebeobrana.

Ale pojďme pěkně popořadě. Tři soutěžní dny si vyžádalo přidání veteránů a sebeobrany. Pátek byl výhradně určen soutěžním kláním žáků a veteránů. Sobota pak patřila juniorům a v podvečer i nové disciplíně sebeobraně. Završení celého Mistrovství v neděli obstarali senioři. Uvedené rozvržení soutěž

9.11.2007, Ondřej Vrábel     403
XXVIII. Oddílové soustředění

Na 45 taekwondistů se vydalo ve čtvrtek 25. října na tradiční podzimní soustředění před listopadovým Mistrovství České republiky. Stejně jako v předchozích letech i letos byl naším útočištěm jihočeský Borotín. Během čtyř denního pobytu připravili trenéři dvě až tři tréninkové jednotky s ohledem na blížící se republikový šampionát. Celou přípravu bohužel velmi významně poznamelo virové onemocnění, které postupně zasáhlo více než dvě třetiny účastníků. Naším mottem pro toto soustředění tak může být "Co tě nezabije, to tě posílí!".

7.11.2007, Ondřej Vrábel     109
13. juniorské a 22. seniorské Mistrovství Evropy

Před samotným šampionátem starého kontinentu jsme se vydali na menší průzkum hlavního estonského města Talin. Architektura velmi připomíná střední Evropu a některé uličky působí stejnou atmosférou jako historická zakoutí českých měst.

V pátek ráno se rozběhla naplno soutěž na 6 zápasištích - 5 z nich bylo určeno sestavám a poté sportovnímu boji a sebeobraně. Šesté zápasiště bylo po celé tři dny vyčleněno speciálním technikám.

První soutěžní den pro Sonkal, Českou republiku a Lindu Deutschovou znamenal hned dvojnásobnou zlatou radost. Kategorie juniorek I. dan byla oproti loňskému roku hned o několik závodnic početnější a také úroveň konkurence se mírně zvýšila. Linda v semifinále narazila na velmi solidní závodnici z Ruska a zcela nepochybně to byl těžší zápas než finalový proti skotské reprezentantce. S oběma si však zkušeně poradila a získala tak druho

18.10.2007, Ondřej Vrábel     454
13. juniorské a 22. seniorské Mistrovství Evropy

V úterních dopoledních hodinách 16. října se vydá výprava České státní reprezentace Taekwon-do ITF na cestu do estonského hlavního města Talin. Estonské Taekwon-do bude poprvé v historii hostit šampionát starého kontinentu. Česká výprava bude čítat rekordních 52 účastníků. Sonkal bude mít hned trojnásobné zastoupení. Ondřej Vrábel (IV. dan) se Misrovství Evropy bude účastnit jako mezinárodní rozhodčí. Mezi závodníky figuruje i Linda Deutschová, která z loňského Mistrovství Evropy bude obhajovat dvě zlaté medaile (sestavy a speciální techniky). Linda je pro letošní šampionát nominována opět do sestav juniorek I. dan a speciálních technik. A dále ji čeká i sportovní boj juniorek do 64kg a účast ve všech třech zmíněných discíplínách v divizi týmů. Nováčkem, který bude sbírat především mezinárodní zkušenosti, je Aneta Hemerová. Aneta si vybojovala nominaci do sportovního boje juniorek do 46kg.

Podle informací z internetových stránek pořadající země by mělo být součástí sobotního slavnostního zahájení Mistrovství i vystoupení korejského demo týmu. Pokusíme se vám přinést z celého čampionátu co nejvíce fotografií a videí.

Přílet celé výpravy na pražské ruzyňské letiště je plánován na pondělí 22. října v 9.25.

12.10.2007,  
II. kolo oblastní soutěže regionu Praha

Poslední zářijový den se v tělocvičnách Základní školy Campanus konalo vyvrcholení pražských oblastních soutěží. Na 150 závodníků ze 7 oddílů spadajících do pražského regionu postupně svedlo bitvy ve třech věkových skupinách (žáci, junioři a senioři). Sonkal do boje o medailové úspěchy vyslal hned 38 závodníků, což byl po pořádající škole Hoosinsool druhý nejvyšší počet. Přestože našemu závodnímu týmu chyběly z různých důvodů některé osvědčené opory odvezli si naši závodníci hezkou řádku medailí.

Sonkaláci opanovali hned několik titulů nejúspěšnějších závodníků II. kola oblastní s

1.10.2007, Ondřej Vrábel     162
Zkoušky na I.-II. dan

10 uchazečů o I. dan a 1 o II. dan se sešlo v třeboňské hale v neděli 23. září. Zkoušky byly tentokrát v ponděkud netradičním termínu a to zejména s ohledeme na nadcházející Mistrovství Evropy - několik členů české reprezentace skládalo svou zkoušku, aby se mohli zúčastnit tohot šampionátu. Mezi desítkou držitelů červeno-černých pásků byla i sonkalačka Aneta Hemerová.

Obsah zkoušek oproti předchozím letům zaznamenal změn především u zkoušených děvčat. Do programu speciálních technik byly zařazeny techniky twimyo dolmyo yop chagi a twimyo bandae dollyo chagi, v případě silového přerážení děvčata přeráží navíc technikou dolmyo yop chagi.

Všichni uchazeči si vedli během zkoušek obstojně. Každý uchazeč by se měl dle předvedeného výkonu zaměřit na vylepšení své techniky. Největším nedostatkem pak nakonec nebyla praktická, ale teoretická část zkoušek. Bohužel zde se projevilo nedostatků víc než dost.

Aneta zkoušky úspěšně složila s velmi pěkným bodovým průměrem 65 bodů. Gratulujeme k úspěšnému završení jedné části výuky Taekwon-do.

24.9.2007, Ondřej Vrábel     169
XXVII. Oddílové soustředění

V našem nejnovějším videu si můžete prohlédnout sestřih ze dvou soutěží v modelovém boji (někteří účastníci to pojali hodně volně) a akčních scénkách.

6.9.2007, Ondřej Vrábel     1
XXVII. Oddílové soustředění

Píše se 23. srpen 2007 a na cestu z Prahy se vydal v 9:30 autobus zabijáků z oddílu Taekwon-Do Sonkal Praha. Letos se na své letní soustředění vydali do jim již známé lokality v okrese Trutnov, Malé Svatoňovice. Letos tuto krásnou lokalitu navštívili již po páté. Po samotném příjezdu do Malých Svatoňovic zůstali stát téměř za samotnou cedulí. Na jediné příjezdové cestě ke sportovní hale a k ubytovně probíhaly vyprošťovací práce. Samotný příjezd k hale byl tím asi o půl hodinu později, než bylo původně v plánu. Po příjezdu se ubytovali a dali si pořádný kus žvance k obědu.

Začali s prvním tréninkem, kde byla trenéry stanovena pravidla pobytu a byly procv

24.8.2007, Ondřej Vrábel     625
Letní focení

Náš speciální letní foto set se sonkalačkama je nyní kompletní. Na 139 fotografiích si můžete vychutnat záběry zachycené v pražském Šáreckém údolí a také polní scenérii za pražským ruzyňským letištěm. Fotky jsme pořídili během dvou focení. Prvního se zúčastnila Monika Junová a Lucie Slavětínská, ve druhém případě ochotně pozovaly Linda Deutschová s Anetou Hemerovou.

Připravili jsme pro váš několik speciálních wallpaperů. Prohlížet můžete ve fotogalerii a nebo zde.

19.7.2007, Ondřej Vrábel     150 (hi-res)
XXVII. Oddílové soustředění

Velké letní soustředění se nám kvapem blíží a my vám na následujících řádkách nabízíme informace o tom co nás čeká a co nás hlavně nemine :) Některé věci jsou již na pevno stanovené a jiné se mohou do soustředění změnit.

Nejdůletější fakta: - tréninky 2x 2 hodiny pro vyšší skupinu, 2x 1,5 hodiny pro nižší skupinu. Stejně jako v loňském roce bude o zařazení do skupiny rozhodovat technický stupeň (pásek) a podlé typu tréninku i vybavení chrániči. Detaily upřesníme na prvním tréninku!

- čeká nás stejně jako v loni ranní probuzení ve formě rozcvičky, což zaručeně probere i ty největší spáče. Kdo zvládne spát bez úrazu za běhu a při strečinku tak si může ještě pár minut spánku přidat ;)

- pro jedlíky a přiznivce vydatných snídaní máme dobou zprávu, protože snídaně jsou opět pod nadvládou šéfkuchaře Thea a je pomocníků

- pokud si bude potřebovat odpočinout, tak k tomu bude určen 1 volný den, který máme naplánovaný na pondělí 27. srpna. Když budete hodní tak si můžeme dát výletový výšlap na rozhlednu :)

- hned po volném dnu bude následovat návštěva Mistra Hwang Ho Yonga (VIII. Dan), který odpoledne bude pro účastníky, kteří úspěšně projdou přezkoušením, dělat zkoušky na vyšší technické stupně. Přezkoušení bude během volného dne. Kdo by chtěl dělat zkoušky musí mít s sebou bezpodmínečně průkaz Českého svazu Taekwon-do ITF a poplatek za zkoušky.

- stejně jako v předchozích letech máme pro všechny účastníky přichystané různé soutěže o zajímavé ceny: soutěž v krokovém matsogi, resp. modelovém sparringu (kategorie do zeleno-modrého pásku a od modrého pásku výše velký koloběžkový závod ve sprintu pro všechny mladší 13 let velký koloběžkový závod ve sprintu pro všechny starš 13 let (to aby někteří staroši nezáviděli či nekňučeli) soutěž v akčních scénkách týmů (týmy o počtu 3 a více členů) soutěž v teorii dle technických stupňů - 10.-9., 8.-7., 6.-5., 4.-3., 2.-1. kup a I. dan a vyšší zajímavou cenu máme přichystánu i pro sonkaláka s nejvyšším bodovým průměrem ze zkoušek

- rozhodně si nesmíme nechat ujít i tradiční focení exhibiční fotek (třeba takových jaké se nacházejí u tohoto článku), které děláme řadu let právě na letním soustředění. Situace, motivy, nápady a případné partnery si chystejte již dopředu.

Kdo má zájem může si prohlédnout 627 fotografií z loňského soustředění.

Pro uvedené soutěže máme připraveno jako ceny rovněž 12 triček s efektním Taekwon-do nápisem na zádech. Exkluzivita triček je zaručena, protože každé z nich je originál!

Všechny účastníky soustředění starší 13 let žádáme, aby přisli pomoci s nakládáním oddílového vybavení. Nakládat budeme vše ve čtvrtek 23. srpna od 7.45 v tělocvičně na Černém Mostě.

10.7.2007, Ondřej Vrábel  
Zkoušky na I.-II. dan

Závěr školního roku již po nělik posledních let patří vždy zkouškám na technické stupně dan, tedy černé pásky. Zkoušky tentokrát vzhledem ke složení uchazečů proběhly v Praze, a to v neděli 24. června. Před zkušebn komisi Českého svazu Taekwon-do ITF ve složení Mistr Hwang Ho Yong (VIII. dan), Ing. Ladislav Burian (V. dan) a MUDr. Rostislav Kaňka (V. dan) postupně nastoupilo 18 uchazečů o I. dan a 11 o II. dan. Uchazeči zkušební komisi předvedli kvalitu svých sestav, boje, sebeobrany, speciálních technik, silového přerážení a rovněž teoretické znalosti.

Ve velmi krátkém časovém odstupu byly oznámeny výsledky zkoušek - všichni uchazeči svoji zkoušku úspěšně zvládli. Průběh zkoušek si můžete prohlédnout na 286 našich fotografiích.

25.6.2007, Ondřej Vrábel     286

Czech Open 2007

V sobotu dne 16.6. se v Třeboni uskutečnil mezinárodní závod Czech Open. V hale se sešlo 20 oddílů s celkovým počtem 150 závodníků. Nejvýznamnějšími oddíly byli závodníci z Grónska a Český národní tým. Sonkal nakonec získal 4 zlaté medaile o které se zasloužily - Veronika Holečková ( tul žákyně 6. a 5. kup), Linda Deutschová (tul juniorky 2. kup a vyšší), Lucie Slavětínská (matsogi juniorky A –52 kg) a Veronika Vihanová (matsogi seniorky B). Celý den byl završen exhibičními finálovými zápasy vyšších kategorií. Nejúspěšnější juniorkou A se nakonec stala Linda Deutschová (Sonkal) s 1 zlatou a 2 stříbrnými medailemi. V hodnocení škol se na 1. místě umistil Český národní tým (19-16-24), na 2. místě škola TKD ITF Joomuk Frýdek-Místek (7-3-4) a na místě třetím TKD ITF Silla (5-6-4).

17.6.2007, MON     132
Mistrovství Moravy žáků, juniorů a seniorů

Týden po Mistrovství Čech bylo na programu i Mistrovství Moravy. V sobotu 2. června se ve sportovní hale ve Frýdku-Místku sešlo na 170 taekwondistů z celé Moravy. Na třech tatami se postupně utkali žáci, junioři a senioři ve čtyřech (žáci ve 3) obvyklých soutěžních disciplínách Taekwon-do ITF. Celkové prvenství vybojoval Taekwon-do Club Brno. Atmosféru celého šampionátu si můžete přiblížit na 182 fotografiích, které zachytil Vláďa Švanda.

4.6.2007, Ondřej Vrábel     182

Exhibice na maturitním plese
V lednu jsme vám nabídli fotografie z naší exhibice na maturitním plese. Nyní si můžete prohlédnout i video sestřih. Omluvte prosím trochu horší kvalitu záznamu z důvodu stísněných prostor.
30.5.2007, Ondřej Vrábel     1
XV. Mistrovství světa seniorů
Postupně vám budeme prinášet videa z 15. Mistrovství světa seniorů. Pro začátek to budou videa ze sebeobrany seniorek. Po té bude následovat sebeobrana seniorů. Máme rovněž natočeny všechny finále tulů a matsogi.
28.5.2007, Ondřej Vrábel     42

I. Oblastní soutěž regionu Praha
Dnes pro vás máme dvě videa z 1. kola pražské oblastní soutěže, která se konala na začátku března. První video je z finále sestav juniorek kam se probojovala naše děvčata Linda Deutschová a Monika Junová. Druhé video je z finále sportovního boje juniorek ve kterém bojovala opět Linda, ale tentokrát proti Anně Pösingerové z Kwang-Myongu Roztoky. Zítra vám nabídneme video s ukázkou sebeobrany, ktero
28.5.2007, Ondřej Vrábel     3
Linda Deutschová v internetové televizi PG24

Jednu z našich nejúspěšnějších reprezentantek Lindu Deutschovou určitě netřeba dlouze představovat. Linda přijala pozvání do pořadu Show of Celebrities v internetové televizi PG24. Jediný způsob, jak tuto televizi můžete sledovat je prostřednictvím webových stránek www.pg24.tv. Tato televize vznikla zhruba před rokem a její hlavní cílová skupina jsou lidé z oboru informačních technologií, počítačoví hráči, ale také je na této televizi pár klasických pořadů například právě Show of Celebrities, ve kterém Linda bude.

Pořad poběží ve středu 30. května 2007 od 17:00 a jak již bylo zmíněno shlédnete jej prostřednictvím stránek www.pg24.tv. Poté, co se Vám stránky načtou, si v čas vysílání vedle malé obrazovky zvolíte kvalitu přehrávání, kterou si přejete a obraz se Vám po chvilce načte do malé obrazovky, kterou můžete maximalizovat na celý monitor, když na ni dvakrát poklikáte levým tlačítkem myši.

Kdo nestihl živý přenos, může se na celý pořad podívat v archívu PG24 televize - Show of Celebrities #9.

28.5.2007, Ondřej Vrábel  
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů

Jedním z vrcholů první poloviny letošní soutěžní sezóny bylo Mistrovství Čech, které se uskutečnilo v sobotu 26. května v Třeboni. Sonkal do soutěže vyslal 27 závodníků a přestože chybělo několik opor našeho závodního týmu, výsledný počet medailí předčil veškerá očekávání. Naši závodnící získali ve všech třech věkových skupinách (žáci, junioři a senioři) 23 zlatých, 12 stříbrných a 11 bronzových medailí. Celkově jsme obsadili 2. místo za jihočeským Tong-Ilem, který získal 25 zlatých medailí.

Kompletní přehled našich medailí najdete v sekci úspěchy.

27.5.2007, Ondřej Vrábel     73
Exhibice na Mistrovství ČR v kulturistice žen, fitness muži

V neděli 13. května se devět členů našeho oddílu přesunulo z Černého Mostu do nedalekých Čelákovic, kde v odpoledních hodinách probíhali finálova kola Mistrovství ČR žen v kulturistice, fitness a bodyfitness žen. Na programu byla rovněž kategorie Masters, tedy obdoby našich veteránů. Sonkaláci v průběhu dvou ukázek předvedli, že Taekwon-do obsahuje nejen tuly, ale různé varianty boje, silové přerážení, speciální přerážecí techniky a sebeobranu.

Na 133 fotografiích, které pořídil Martin Hudák (www.rally-foto.cz) najdete nejen záběry z našich ukázek, ale rovněž i mnoho silných žen :)

16.5.2007, Ondřej Vrábel     133
1. celorepubliková soutěž STM

V sobotu 12. května se v třeboňské hale setkalo na 160 mladých talentů z 6 Středisek talentované mládeže. Ve dvou věkových skupinách (žáci a junioři) soutěžilo ve 3, resp. ve 4 soutěžních disciplínách. Naše středisko STM Praha II obsadilo v celkovém hodnocení velmi pěkné 2. místo a bude tak na podzim bojovat o obhájení této pozice z loňského roku. Přehled našich medailových úspěchů najdete v sekci úspěchy. Fotografie najdete v detailu článku.

14.5.2007, Ondřej Vrábel     45
XXVI. Oddílové soustředění

Druhé letošní soustředění jsme naplánovali na prodloužený víkend, který nám přichystal státní svátek. 47 sonkaláků velmi aktivně ztrávilo 5 dnů plných taekwondo a zábavy na jihu Čech v Borotíně. Přestože naše jarní soustředění bylo určeno pro všechny členy našeho oddílu, mělo pro závodníky přípravu na květnové soutěže (I. Celorepubliková soutěž STM a Mistrovství Čech). Během soustředění k nám na jeden den zavítali Honza Mraček a Honza Klaška, aby se s námi podělili o bohaté zkušenosti ze sportovního boje. Honza Mraček týden před naším soustředění obhájil titul Mistra světa ve sportovním boji mezi seniory (celkově má na svém kontě již 3 tituly Mistra světa ve sportovním boji). Kromě samotných tréninků zaměřených na sportovní boj si mohli naši svěřenci vyzkoušet kick box aerobik v podání Honza "Mraka" Mračka, který byl na začátku obou tréninkových jednotek.

Mimotréninkové činnosti zahrnovali náležitou porci v posledních letech velmi populárních karetních her "Magic" a "Bang". Rovněž třeba zajímavá životní zkušenost pro Ivu Hřebačkovou, že není radno připomínat narozeniny jiných, když sama neprošla sprchou jen několik týdnů předtím. Prostě některé věci se nezapomínají :)

10.5.2007, Ondřej Vrábel     92
XV. Mistrovství světa seniorů

Již 15. mistrovství světa seniorské věkové skupiny se konalo v malém slovinském městečku Bled nedaleko hranic s Rakouskem. Stejně jako v loňském roce se i před letošním světovým šampionátem konal v dějišti mezinárodní seminář rozhodčích. Z tohoto důvodu odjeli již v sobotu 21. dubna tři čeští mezinárodní rozhodčí – Ondřej Vrábel (IV. Dan), Pavel Bareš (III. Dan) a Lukáš Martiník (III. Dan).

Seminář měl v letošním roce nový model – nejprve 1 den praktického semináře zaměřeného na sjednocení techniky a následně 2 denní blok zaměřený na aktuální prav

25.4.2007, Ondřej Vrábel     1212
Zkoušky na technické stupně kup

Ve čtvrtek 19. dubna skládalo zkoušky na vyšší technické stupně (pásky) 56 sonkaláků. Zkoušky opět vedl Mistr Hwang Ho Yong (VIII. dan). Nejpočetněji byli tentokrát zastoupeni nováčkové, tedy žadatelé o 9. kup. Nejvyšší udělené stupně byli dva 1. kupy, tedy poslední a nejvyšší žákovské stupně. Přestože počet účastníků byl velmi vysoký, zkoušky měly velmi rychlý spád.

Další zkoušky plánujeme na letní soustředění v Malých Svatoňovicích, kdy Mistr Hwang povede i dvě tréninkové jednotky pro všechny účastníky soustředění!

24.4.2007, Ondřej Vrábel     89
Mezinárodní seminář s Mistrem Hwang Ho Yongem (VIII. dan)

Přes 40 účastníků se sjelo do Prahy na mezinárodní seminář s Mistrem Hwang Ho Yongem (VIII. dan), aby zde společně od pátku do něděle trénovalo. Účast měla i mezinárodní charakter v podobě taekwondistů z Polska a Švýcarska. Mistr Hwang během 11 od trénovaných hodin postupně probral techniky ze sestav Chon-Ji až Choi-Yong, dále celý systém sparringu (Sambo, Ibo, Ilbo, Ban-jaju a Jaju matsogi), speciální techniky, silové přerážení a rovněž sebeobrana + sebeobrana proti noži. Vzhledem k obsahu semináře nebyl čas na zbytečně prodlevy a všechny tréninky tak měly velmi dobry spád. V sobotu večer uspořádala škola Hosinsool, která celý seminář organizovala, společenský večer kdy se podávala tradiční korejská jídla a jako doprovod byla projekce Taekwon-do videí. Sonkal měl na tomto mezinárodním semináři zastoupení v dvojici třetích danů - Ondřej Vrábel a Pavel Bareš.

V samém závěru semináře, v neděli odpoledne, byly na programu zkoušky. Nejprve absolvovali zkousky na II. a III. dan taekwondisté z Polska a po té již následovala sedmička uchazečů z ČR o IV. dan. Úspěšní žadatelé o tento stupeň se budou posléze nazývat instruktory (sabon). Sedmičku uchazečů tvořili - Petr Smejkal (Toi-Gae Praha), Ondřej Vrábel (Sonkal Praha), Jana Mikulenková, Marek Lazor (oba Il-Dong Ostrava), Libor Macháň (Brno), Miroslav Sýkora (TKD Frýdek-Místek) a Jozef Juhás (Joomuk Frýdek-Místek). Za zmínku stojí především výkony pana Juháse, který 11. dubna oslaví již 61. narozeniny. Jeho výkony jsou skvělým příkladem nezkrotného ducha a vytrvalosti!

Dle čerstvých oficiálních výsledků bylo všech 7 adeptů úspěšných, gratulujeme! Ondřej Vrábel získal za předvedený výkon pěkných 65 bodů a právem IV. dan.

30.3.2007, Ondřej Vrábel     133
I. Oblastní soutěž regionu Praha

V neděli 11. března se ve sportovní hale na pražských Petřinách uskutečnila první soutěž regionu Praha v roce 2007. Zastoupeno bylo tentokrát 7 z 9 škol, které spadají do pražského regionu. Celkem se soutěže zúčastnilo 96 soutěžících.

V připravené hale se po registraci a vážení postupně utkali ve svých kategoriích senioři a seniorky, následování žáky a žákyněmi. Poslední byli na programu junioři a juniorky. Zápasům prostřední věkové skupiny předcházela vložená soutěž v nejmladší disciplíně Taekwon-do - sebeobraně. Nakonec proti sobě nastoupili dva sonkalácké týmy. V prvním týmu byla v roli hrdinky Monika Junová a v rolích záporňáků jí sekundovali Martin Beneš a Milan Fulmek. Druhý tým měl ve svém čele Lindu Deutschovou, která v této disciplíně soutěžila v loňském roce na Mistrovství Evropy a světa. Lindy parťáky byli Lukáš Legner a Vláďa Švanda. Zkušenosti a o něco vyšší technická vyspělost byly na straně týmu Lindy a proto také zvítězili. Tato vložená soutěž neměla jen propagační charakter nové disciplíny Taekwon-do, ale rovněž svoji roli sehrála i v tréninku rozhodčích. Oficiálně se v České republice s touto disciplínou setkáme na listopadovém Mistrovství České republiky.

Mezi vrcholy jarní oblastní soutěže lze zařadit finále nejvyšší kategorie juniorek v technických sestavách a rovněž finalový zápas ve sportovním boji juniorek nad 58kg. Obě utkání a sebeobranu najdete ve videogalerii.

Přestože účast sonkaláků nebyla oproti předchozím letům nejvyšší, naši závodníci vybojovali celkem 15 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových medailí a s náskokem 5 zlatých jsme zvítězili v hodnocení oddílů. Nejvíce se o to zasadili především ti, kteří patřili mezi nejúspěšnější závodníky cele soutěže: Linda Deutschová - juniorky A (3-1-0) Aneta Hemerová - juniorky B (2-0-0) Jaroslav Kubrich - senior A (2-0-0) Kristýna Štěpánková - seniorka B (2-1-0)

Kompletní sonkalácké výsledky najdete v sekci úspěchy. Výsledkové listiny ZDE.

18.3.2007, Ondřej Vrábel     88
XXV. Oddílové soustředění

Na 46 taekwondistů se vypravilo v pátek 2. února do Zákup, které leži nedaleko České Lípy. Sonkalácké řady během několika dnů před odjezdem prořidli díky různým zraněním a nemocem. Naší výpravu doplnil Sean La-Plain z Anglie. Během čtyř dnů na všechny čekala obvyklá dávka procvičování technik, kopů, sestav, speciálních technik, nácviků silového přerážení, kombinací do sportovní boje, samotného sportovního boje a rovněž se dostalo i na prvky sebeobrany. Tělocvična byla všem k dispozici i mimo tréninky, čehož bylo hojně využíváno. Soustředění mělo pro všechny účastníky přínos i jako začátek přípravy na zkoušky, které proběhnou v našem oddíle v polovině dubna.

7.2.2007, Ondřej Vrábel     173
Exhibice na maturitním plese

V pátek 19. ledna členové našeho oddílu předvedli ukázku Taekwon-do na maturitním plese SOŠ a SOU Praha 9. Tentokrát bylo složení našeho exhibičního týmu trochu černobílé - tedy jen držitelé technických stupňů I. až III. dan.

Postupně jsme plnému sálu předvedli ukázky sestav včetně aplikací, modelového sparingu, sebeobrany, silového přerážení a námi velmi oblíbených speciálních technik. Více si můžete prohlédnout na přiloženách fotografiích za, které děkujeme Martinu Hudákovi, který provozuje internetové stránky www.rally-foto.cz.

20.1.2007, Ondřej Vrábel     49
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img