TAEKWON-DO
Home / 2024 / Sekce závodíme / Dobrý start do sezóny
11.2.2024 / Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF

Dobrý start do sezóny

V sobotu 10. února začala nová soutěžní sezóna sonkalu 1. kolem Poháru Českého svazu taekwon-do ITF. Obě kola Pohárů nabízí účastníkům velmi dobré možnosti otestovat svou formu před vyššími typy soutěží, a to především díky systému soutěžení každý s každým.

Do naší startovní listiny lehce promluvily probíhající jarní prázdniny v Hlavním městě, ale přesto byla naše výprava tou nejpočetnější. Několik našich svěřenců si poprvé vyzkoušelo start ve starší věkové skupině a byl to pro ně dobrý test se spoustou nových zkušeností.

Do soutěže po zdravotních korekcích nakonec zasáhlo 244 soutěžících z 22 škol. Soutěž měla velmi svižný spád, byť odpoledne bylo zpožděné proti časovému harmonogramu.

Při závěrečném vyhlašování bylo hned 5 členů/členek Sonkalu oceněno pohárem pro nejúspěšnější jednotlivce:
- Anežka Bičíková - starší juniorka A
- Eva Jurčeková - seniorka B
- Jiří Novák - senior A
- Šimon Podrazil - starší junior B
- Ivan Romanov - mladší junior B

Sonkal ovládl celkové pořadí škol se ziskem 13 zlatých, 11 stříbrných a 8 bronzových medailí. Druhou příčku obsadila Silla a třetí Brno.

První březnový víkend se budeme účastnit Czech Openu, který bude opět hostit hala Sportovního centra Řepy. Těšíme se na mezinárodní účast a kvalitní výkony našich závodníků a závodnic!