czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Návrat Mistra Hwanga

Dnes večer krátce po 21 hodině vkročil na českou půdu všemi očekávaný Mistr Hwang Ho Yong (VII. dan). Na pražském ruzyňském letišti jej netrpělivě očekávala skupinka černých pásů z pražských oddílů Sonkal, HooSinSol, Hwa-Rang, Toi-Gae a Ge-Baek. Pan Mistr byl ve velice dobré náladě a se všemi přítomnými se pozdravil. První stisknutí rukou patřilo prezidentovi Českého svazu Taekwon-do ITF Ing. Ladislavu Burianovi, který zajišťoval mnoho povolení souvisejících s pobytem pana Mistra Hwanga.

Všichni čeští taekwondisté získali velmi krásný (a praktický) vánoční dárek.

21.12.2002, Ondřej Vrábel  
VI. Mistrovství světa juniorů

Dnes dáváme k dispozici první část fotografií z průběhu celého pobytu na VI. Juniorském Mistrovství světa v Portoriku. Úvodní sada zahrnuje fotografie z města Ponce, kde se šampionát konal, přípravu před samotným šampionátem a také "aklimatizační aktivity" na pláži a u bazénu :-)

Fotografie ze samotné soutěže jsou již doplněny a rovněž jsme doplnili fotografie z naší cesty z Ponce přes vnitrozemí do hlavního města San Juan na letiště.

17.12.2002, Ondřej Vrábel     368
Soustředění STM Praha II

Skoro s odstupem jednoho měsíce se vracíme k soustředění Střediska Talentované Mládeže Praha II, které proběhlo v Nové Včelnici nedaleko Jindřichova Hradce. Tréninky během soustředění byly především zaměřeny na předzávodní přípravu. Postupně se procvičovali technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky a silové přerážení. Náš juniorský tým si rovněž našel čas na secvičování týmových sestav. Několik fotografií z tohoto prodlouženého víkendu je k dispozici.

16.12.2002, Ondřej Vrábel     15
II. Celorepublikové setkání STM

V sobotu 14. prosince se do Třeboně naposledy v tomto roce sjeli taekwondisté z celé České republiky, aby změřili své síly při II. Republikové soutěži Středisek Talentované Mládeže (STM). Závodníci Sonkalu jsou již dlouhá léta členy STM Praha II a rovněž nechyběli v bojích o medaile.

Do bojů nakonec zasáhlo 15 členů našeho oddílu. Mezi největší úspěchy patří 1. místa Ivy Hřebačkové (tul žákyně 6.-5. kup) a Martina Hlůže (matsogi junioři A nad 63kg). Přehled všech medailových úspěchů našich závodníků najdete v Úspěchy. STM Praha II na této soutěži obsadila v celkovém hodnocení 3. místo a stejná pozice mu patři i souhrném hodnocení po obou letošních soutěžích STM.

Kompletní výsledkové listiny zde

V pondělí dopoledne budou k dispozici i nějaké fotografie z této soutěže.

Další soutěž bude následovat až v příštím roce a to již 18. ledna 2003. Tradiční lednová soutěž juniorů a seniorů skupiny A (červené a černé pásky) ponese v příštím roce nový název "Turnaj juniorů a seniorů skupiny A" a nebude započítávána do hodnocení o Mistra ČR.

15.12.2002, Ondřej Vrábel     35
VI. Mistrovství světa juniorů
Výsledky České republiky na juniorském mistrovství světa - Puerto Rico (4.12.2002) JEDNOTLIVCI: 1. místo Jan Mraček matsogi do 70kg 1. místo Petra Tošnarová matsogi nad 60kg 1. místo Barbora Sýkorová t-ki 1. místo Petra Tošnarová wirok 2. místo Jan Mraček wirok 2. místo Aneta Jimenézová matsogi do 53kg 2. místo Petra Tošnarová t-k
9.12.2002, CAP  
Fighter's Budoshow 2002

1.prosince jsme měli my, příznivci bojových umění a sportů, možnost zhlédnout již třetí Fighter´s budoshow pořádanou p.Sobotkou a p.Břeněm v pražské hale Sparty.

Celá show začala chvíli po 15h efektním příchodem (nebo lépe řečeno pádem) p.Michala Frabši, který budoshow úvodním proslovem zahájil a poté také komentoval. Následovala krátká, ale zajímavá freestyle sestava (Factory pro Praha), jíž borci skončili utvořením jakési živé brány, kterou postupně proběhli všichni aktéři celé akce (více

6.12.2002, CAP     108
VI. Mistrovství světa juniorů

V neděli po obědě skončilo druhé dlouhodobé soustředění juniorského národního týmu před blížícím se Mistrovstvím světa, které se tentokrát koná v Portoriku (4.-8.12.). Šéftrenér MUDr. Rostislav Kaňka nám poskytl finální verzi nominace pro tento šampionát:

Juniorky Petra Tošnarová

25.11.2002, Ondřej Vrábel  
V. Budoshow
Jen několik dnů od V. Budoshow vám nabízíme první videa. Stejně jako v loňském roce vám nabídneme úvodní scénku Martina Dejdara, kterou nazval "Tradiční obřad pití bílého čaje". Dalším videem je Tanec Lva v podání České Chin Woo atletické asociace. Pozor změnili jsme Divx kodek na nejnovější verzi (5.0.2.), takže si jej nejprve nainstalu
21.11.2002, Ondřej Vrábel     22
Exhibice Taekwon-do ITF

Podařilo se nám získat dvě videa, která zachycují vynikající exhibici severokorejského týmu Taekwon-do ITF, který zavítal, v rámci aktivit vedoucích ke sjednocení korejského poloostrova, do hlavního města Jižní Koree - Soulu. Korejští mistři v nápaditém programu exhibice předvedli publiku co Taekwon-do ITF zahrnuje a opravdu se bylo na co dívat. Obzvláště ukázky speciálních technik berou dech -

18.11.2002, Ondřej Vrábel     2
V. Budoshow

V neděli odpoledne se v brněnské hale KPS Vodova sešli příznivci rozličných bojových umění. Stejně jako v loňském roce celou šou uváděl populární bavič a moderátor Martin Dejdar. Úvodní scénka s koštětem parodující mnohé akční filmy nenechala nikoho na pochybách, že by se jen chvilku během celého programu nudil.

V nabitém programu se postupně představilo všech 17 bojových stylů. Prvním vystoupením byl již tradičně Tanec lva. Dále se představil 12ti násobný Mistr světa (kick box a free style kata) Roman Volák

18.11.2002, Ondřej Vrábel     160
XI. oddílové soustředění

Ve čtvrtek 7. listopadu se na 45 členů našeho oddílu vydalo z Černého Mostu směrem k naší, již tolikrát ověřené, lokalitě Sporthotel Frýdštejn. Již při odjezdu na náš čekalo velmi milé překvapení, které nám přichystal dopravce pan Kořínek, když pro nás byl tentokrát přichystán velmi luxusní autobus Mercedes. Cesta díky tomu proběhla svižně a pohodlně. Karavana byla doplněna vozy našich trenérů na kterých bylo naloženo veškeré tréninkové vybavení - tatami, stojany pro t-ki a wirok, lapy a další.

Čtvrteční tréninková jednotka byla ve znamení opakování a procvičování základníc

11.11.2002, Ondřej Vrábel     59
V. Budoshow

17. listopadu se v brněnské hale KPS Vodova uskuteční již pátý ročník Budoshow. V nabitém programu, který začíná od 16-ti hodin se postupně předvede 15 bojových umění. Stejně jako v loňském roce celou šou bude uvádět populárni bavič a moderátor Martin Dejdar. Podle organizátora Libora Macháně má Martin Dejdar stejně jako v roce předchozím přichystanou malou bojovou scénku. V ukázkách bychom měli shlédnout vystoupení těchto bojových stylů: Taekwon-do ITF, Hong Ki Dao, Kendo, Karate, Wu Shu, Judo, Aikido, Tai Chi, Copoeira, Jiu Jitsu a Musado . Součástí budě rovněž bohatý doprovodný program pro diváky.

Ve dnech následujících po Budoshow vám přinese jak fotografie z celé akce tak i řadu videí s jednotlivými vystoupeními. Více o celé akci se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.budoshow.com

31.10.2002, Ondřej Vrábel  
Mistrovství České republiky žáků
Dnes přinášíme první video z Mistrovství České republiky žáků. Výběr padl na finále Tul žákyně 4. kup a vyšší, kam se probojovala Martina Žáková (TKD Frýdek-Místek) a Linda Deutschová (Sonkal). Pokud bude během zítřka čas bude k vidění i souboj obou uvedených závodnic z Matsogi žákyně nad 38kg.
23.10.2002, Ondřej Vrábel     1
Mistrovství České republiky juniorů a seniorů
Po týdnu od Mistrovství České republiky juniorů a seniorů přinášíme první videa. Zatím to nebudou záběry z jednotlivých bojů, ale z nedělní krátké exhibice. Další kusy budeme průběžně přidávat.
22.10.2002, Ondřej Vrábel     5
Mistrovství České republiky juniorů a seniorů

Uplynulý víkend opětovně v Třeboni patřil taekwondistům z celé republiky. K vyvrcholení letošní soutěžní sezóny se sjelo více než 240 závodníků z 22 škol. Přestože se soutěže jednotlivců z různých důvodů (většinou zdravotních) nezúčastnili mnozí ostřílení borci – Šárka Kaňková, Lukáš Vaněk, Jaroslav Mašek a nebo Honza Kubát bylo k vidění mnoho velmi pěkných klání. Diváci mohli shlédnout například Jaromíra Michla (mnohonásobný Mistr Evropy a Mistr světa z roku 1999 ve speciálních přerážecích technikách), který předvedl bezchybné výkony jak v eliminaci tak ve finále t-ki, rovněž výkony Radky Heyduškové (mnohonásobná Mistryně Evropy a Mistryně světa z roku 1994) jenž zvítězila v silovém přerážení a technických sestavách seniorky I. dan a vyšší. Sonkal reprezentovalo 15 závodníků a to jak v juniorské tak seniorské kategorii.

Při úvodním nástupu vš

13.10.2002, Ondřej Vrábel     126
Vyhlášení Mistrů Oblasti Praha
V minulých letech jsme v naši oblasti (Praha) nikdy oficiálně Mistry nevyhlašovali. V letošním roce jsme se však nechali inspirovat a alespoň na internetu si dovolíme zveřejnit ty nejlepší z Hlavního města. Mistry Oblasti Praha se v roce 2002 stali: žák Matěj Kropáč (Sonkal) 4-1-1 (zlaté, stříbrné a bronzové) žákyně Linda Deutschová
11.10.2002, Ondřej Vrábel  
Zkoušky na technické stupně DAN

V neděli 6. října přivítala tělocvična ISŠ Oděvní v Třeboni 41 kandidátů na technické stupně I. a II. dan. Protože kandidátů bylo vskutku velké množství došlo při registraci k jejich rozdělení na dvě skupiny, které vykonaly své zkoušky odděleně. V první skupině byl i Pavel Bareš, který skládal zkoušku na II. dan.

Všichni kandidáti byli postupně zkoušeni z technický sestav, tří, dvou a je

8.10.2002, Ondřej Vrábel     42
Mistrovství České republiky žáků

Tak jako každý rok je i v letošním roce vrcholem závodní sezóny Mistrovství České republiky. Po několik let je jeden víkend věnován šampionátu nejmladších taekwondistů, tedy žáků a žákyň a následující juniorům a seniorům. Nejinak tomu bylo i v roce letošním. Do třeboňské haly tentokráte zavítalo přes 150 závodníků ze 17-ti škol celé České republiky. Náš oddíl byl zastoupen 12-ti závodníky.

Úvod šampionátu tradičně patřil technickým sestavám (tulům) žákyň a žáků, kde se postupně představili všichni naši závodníci. Medailově se bohužel dařilo jen děv

5.10.2002, Ondřej Vrábel     27
Seminář pro žadale o zkoušky na TS DAN

V neděli 22. září se v Třeboni sešli držitelé červených a černých pásků na předzkouškovém semináři. Přestože ne všichni se aktuálně chystají na zkoušky na mistrovské stupně, byla účast opravdu hojná. Celkový počet účastníků přesahoval 70 lidí, což bylo topravdu velmi milé překvapení hned na úvod.

Samotný seminář byl rozdělen do dvou bloků - dopolední trénik byl v délce 3 hodin a odpolední 2,

23.9.2002, Ondřej Vrábel     30
Fotografování pro Budogirls.com

Jak jsme již avizovali v průběhu uplynulého týdne v něděli 16. září Prahu a přímo náš oddíl navštívil tvůrce a fotograf velmi populárního serveru www.budogirls.com. Tento server se specializuje na fotografie ženského pokolení ze všech možných bojových umění. Doposud však v rozsáhlé nabídce fotografií a videí tohoto serveru chybělo Taekwon-do ITF. V neděli jsme uskutečnili velké kroky k zvrácení tohoto stavu.

Tak jak máme ve zvyku, opět jsme se na celou akci důkladn

16.9.2002, Ondřej Vrábel     94
X. Oddílové soustředění

V termínu 23.8.- 1.9.2002 proběhlo v Radvanicích u Trutnova jubilejní X.oddílové soustředění školy Sonkal Praha.Velmi náročného desetidenního programu se zúčastnilo bez mála 60 taekwondistů nejen z Prahy,ale i Kladna a dokonce jeden hostující z Il-Dong Ostrava.

Ubytováni jsme byli v

27.8.2002, Martin Svitek     145
Nábor nových členů
Tak jako každý rok, pořádáme i letos při zahájení nového školního roku nábor nových členů pro naše tělocvičny v Praze na Černém Mostě a Kladně Rozdělově. V těchto lokalitách budou na konci prázdnin distribuovány náborové letáčky a nové zájemce o cvičení Taekwon-do rádi uvítáme na kterémkoliv z pravidelných tréninků. Hlavní období náboru je měsíc září, ale je možno začít cvičit i později, záleží na individuální dohodě. Bližší informace o náboru je možno získat v sekci Nábor a přehled informací o tělocvičnách zde.
8.8.2002, Ondřej Vrábel  
II. Oblastní soutěž Praha
Dnešní den patřil v tělocvičně ZŠ Vybíralova taekwondistům z Prahy a jejího blízkého okolí. Patřičně vyzdobená a nachystaná tělocvična poskytla 76 závodníkům z 6-ti oddílů 2 zápasiště pro technické sestavy a sportovní boj, po jednom stanovišti pro speciální techniky a silové přerážení. Před zahájením soutěže všichni účastníci uctili symbolickou minutou ticha památku zakladatele Taekwon-do Generála Choi Hong Hi, který zemřel minulý týden v sobotu. Nejprve ke svým bojům nastoupi
22.6.2002, Ondřej Vrábel     69
Fotografování v parku
Po Bungee Jumpu následoval rychlý přesun do Třeboně, kde jsme naložili tatamy, poté jsme se v parku, který z velké části obklopuje halu, připravovali exhibiční fotky. Bohužel díky špatnému počasí - zataženo a občasný déšť nejsou zhotovéné fotografie tak barevně kvalitní jak bychom chtěli. V průběhu letního soustředění (23.8.-1.9.) se k fotografování opět vrátíme a fotky budou jistě ještě lepší než současné.
18.6.2002, Ondřej Vrábel     20
Bungee Jump
Uplynulou neděli jsme věnovali přípravám pro II. Oblastní soutěž regionu Praha. Tak jako v minulých letech jsme si i tentokrát z Třeboně vypůjčili tatami. Cestu na jih Čech jsme tentokrát prodloužili přes přehradu Orlík, kde jsme se zastavili na jednom ze zvíkovských mostů. Právě na tomto mostě se skáče Bungee Jump, tedy skok do prázdna na gumovém laně. 45 metrů je výška dělící hladinu přehrady a mostní konstrukci. Pět odvážných (Theo Šeda, Ondra Vrábel, Pavel Bareš, Martin Svíťa Svitek a Bára Lála Sýkorová se postupně vrhlo volným pádem dolů směrem k vodní hladině. Všichni si z tohoto adrenalinového dobrodružství odvezli skvělé zážitky.
18.6.2002, Ondřej Vrábel     41
S obrovským zármutkem v našich srdcích přinášíme všem Taekwondistům nejsmutnější zprávu ze všech. V sobotu, 15. června, nás navždy opustil Generál Choi Hong Hi. Tuto omračující zprávu nám v neděli zaslal náš přítel, prezident dánského svazu Taekwon-do ITF Thomas Brandt. E-mail nás zastihl při vykládání posledních kusů tatami pro sobotní oblastní soutěž, kterou bychom tímto chtěli věnovat památce zakladatele Taekwon-do. Generál Choi Hong Hi zemřel včera v hlavním městě Severní Koreje Pyong Yangu ve věku nedožitých 84 let. Těžko najít v tak těžké chvíli správná slova - odkaz Generála, jeho myšlenky, morální principy a samotné Taekwon-do bude však žít navždy v každém z nás! Věnujme tichou vzpomínku muži, který naplnil naše životy jedinečným bojovým uměním. Pohřeb Legendy proběhl 17. června rovněž v severokorejském Pyong Yangu. Po 100 dnech se uskuteční vzpomínková tryzna.
18.6.2002, Ondřej Vrábel  
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů
Poslední závodní akcí v Třeboni v první polovinu tohoto roku bylo Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů. V letošním roce došlo k oddělení Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy a to jak místem tak termínem konání. Protože byla soutěž vypsána pro věkové skupiny žáků, juniorů i seniorů byla naplánována na oba víkendové dny. Samotné soutěže se nakonec zúčastnilo více než 200 závodníků z 15ti oddílů. Závodníci ve všech třech věkových skupinách nezávodili jen o medaile, ale rovněž o body do žebříčku o Absolutního Mistra ČR. V třeboňské hale byly přichystány 3 zápasiště pro technické sestavy a sportovní boj a také stanoviště pro speciální techniky a silové přerážení. Plynulosti soutěže tentokrát scházel dostatečný počet rozhodčích, 17 rozhodčích z 15ti celkem zúčastněných oddílů je vzhledem k významu takovéto soutěže málo. Sonkal, přes problém
9.6.2002, Ondřej Vrábel     61
8. Juniorské a 17. Seniorské Mistrovství Evropy
Postupně Vám budeme přinášet nejzajímavější zápasy z uplynulého Mistrovství Evropy. První video je tu pouze s odstupem necelých 36 hodin od skončení samotného šampionátu a výběr padl na skvělé tulařské finále IV. danů seniorů, kde nastoupil Rosťa Kaňka (šéftrenér českého národního týmu) proti Jaroslawovi Suskovi z Polska (mnohonásobný mistr Evropy a rovněž aktuální mistr světa z loňského
7.6.2002, Ondřej Vrábel     11
I. Oblastní soutěž Praha
První červnový den se uspořádal pražský oddíl Hwa-Rang letošní I. kolo oblastní soutěže Praha. 71 závodníků ve 3 věkových skupinách - žáci, junioři a senioři svedlo své boje v technických sestavách, sportovním boji, speciálních technikách a silovém přerážení. Nejvíce závodníků bylo v žákovské skupině - 29, nejméně pak v seniorské - 15, protože se nakonec nepřihlásila do soutěže žádná seniorka, závodili pouze senioři.
1.6.2002, Ondřej Vrábel     42
Republiková soutěž juniorů a seniorů B, žáků
Červené a černé pásky (skupina A) měly svoji republikovou soutěž již v lednu tohoto roku, další soutěž pořádaná českým svazem Taekwon-do ITF byla soutěž juniorů a seniorů technické skupiny B (žluté až modro-červené pásky). Novinkou v letošním kalendaři bylo zavedení republikové soutěže žáků. Třeboňská hala tedy přivítala tentokrát na 230 juniorů, seniorů a žáků ze 17-ti oddílu celé České republiky. Celá soutěž i přes větší počet soutěžících měla velmi rychlý průběh, kterému jistě přispěl do
26.5.2002, Ondřej Vrábel     118
8. Juniorské a 17. Seniorské Mistrovství Evropy
První část našeho štábu dnes v poledne dorazila do místa konání letošního juniorského a seniorského Mistrovství Evropy. V podvečer šampionátu Vám přinášíme i první fotografie z místa dění. Hala je již nachystána a celou Třeboň zaplavili doslova stovky Taekwondistů. Zítra dopoledne bude vážení jednotlivých závodníků nastupujících v matsogi, porada kaučů spojená s losováním a rovněž porada rozhodčích. Po polední pauze se již naplno rozhoří boje o medaile v první disciplíně (tul). V průběhu zítřka můžete očekávat příval dalších fotografií, které se budou rovněž objevovat na oficiálních stránkách Mistrovství Evropy. Pokud chcete mít on line zprávy z Třeboně nezapomeňte sledovat naši Euro část. Pro rychlejší a přehlednější přístup k fotografiím z ME uvádíme rovnou zde odkazy: 391 fotografií Videa
2.5.2002, Ondřej Vrábel     391
8. Juniorské a 17. Seniorské Mistrovství Evropy
Dnes skončilo druhé dlouhodobé soustředění českého národního týmu. Na závěr byla vyřčena rovněž nominace na nadcházející Mistrovství Evropy juniorů a seniorů, které proběhne od 3. do 5. května v Třeboni. Tři ze čtyř našich reprezentantů byli nominováni, nedostalo se jen na Lindu Deutschovou - ne však kvůli výkonnosti, ale protože nesplňuje minimální věkovou hranici 13 let. Ostřílenou dvojici Tomáš Bobek a Hoang Quang Pepa Huy doplnila v juniorské kategorii Bára Sýkorová.
21.4.2002, Ondřej Vrábel  
8. Juniorské a 17. Seniorské Mistrovství Evropy
Konání evropského šampionátu v jihočeské Třeboni se kvapem blíží a ani my jsme nezaháleli a připravujeme pro všechny návštevníky rozsáhlé informace z celého průběhu.
8.4.2002, Ondřej Vrábel  
II. Oblastní soutěž Praha
Dnes jsme rozesílali vedoucím pražských oddílů propozice a přihlášky na II. Oblastní soutěž Praha. Po vzájemné dohodě byly termíny konání obou soutěží stanoveny takto: I. Oblastní soutěž - 1. června II. Oblastní soutěž - 22. června
27.3.2002, Ondřej Vrábel  
IX. Oddílové soustředění
První letošní soustředění našeho oddílu se vydařilo přesně dle našich plánů. Po menší redukci počtů účastníků, na vině byla onemocnění, se 4 denního tréninkového maratonu zúčastnilo 57 sonkaláků a 2 trenéři. Po delší době se na soustředění ukázala celá špička našeho oddílu - 2x II. dan, 2x I. dan (+ do 2x do 28. března 1. kupy), 3x 1. kup a 1x 2. kup. Vyjímkou byl pouze Pavel Bareš, kterého den před odjezdem úspěšně zasáhl bacil :-)
24.3.2002, Ondřej Vrábel     29

Mezinárodní utkání Polsko-Ukrajina-Švedsko-Česko
Z mezinárodního utkání Česko-Polsko-Švědsko-Ukrajina jsme vybrali několik zápasů, které vám přinášíme na našich stránkách.
16.3.2002, Ondřej Vrábel     3
Otevřené mistrovství Slovinska
Turnaj ve Slovinsku je tradičně velmi kvalitně obsazen hlavně po stránce matsogi - dva slovinští mistři světa z Rimini 2001 Tomaz Barada a Bianca Tapilatu mluví za vše.
14.3.2002, Ondřej Vrábel     1
Mezinárodní utkání Polsko-Ukrajina-Švedsko-Česko
Česká reprezentace Taekwon-do ITF se o uplynulém víkendu zúčastnila mezinárodního utkání Česko-Polsko-Švédsko-Ukrajina v polských městech Lublin a Lubartow. Lublin je hlavním městem polského Taekwon-do, pořádají se zde mistrovství země a rovněž zde sídlí Polský svaz Taekwon-do ITF. Český tým nastoupil ve složení Aneta Jimenézová, Markéta Stránská, Lada Oberreiterová, Věra Němcová, Věra Khunová, Marcela Klimešová, Hanka Hanousková, Hoang Quang Huy, Jan Kubát, Lukáš Vaněk, Michal Košátko, Jan Mraček a Michal Kobylarz. Soutěž byla rozdělena na dva samostatné turnaje, v pátek v Lublinu
12.3.2002, Ondřej Vrábel     158
I. Republikové setkání STM
V sobotu 9. března se v Třeboni letos poprvé sešli mladí adepti taekwon-do sdružení do Středisek Talentované Mládeže. Pro naše STM Praha II dopadlo toto setkání výborně, když jsme celkově skončili druzí.
10.3.2002, CAP & BAN     14
Otevřené mistrovství Německa
O uplynulém víkendu se v Dortmundu, Německo, konal již 7. ročník Germany Open. Národní tým ČR se v posledních letech pravidelně tohoto mezinárodního turnaje účastní a nejinak tomu bylo i roce letošním. V sobotu se vždy utkávají junioři a senioři barevné pásky + junioři černé pásky. Neděle je proti tomu vyhrazena seniorským černým páskům a poté i soutěži týmů. Soutěž týmů má poněkud upravená pravidla ITF, jelikož družstvo má 3+1 členy (místo 5+1). Ale teď již pěkně popořadě jak celá soutěž probíhala.
4.3.2002, Ondřej Vrábel     108
Otevřené mistrovství Slovinska
Video k dispozici ve videogalerii
26.2.2002, Ondřej Vrábel     15
Republiková soutěž juniorů a seniorů A
Přestože bylo na republikové soutěži juniorů a seniorů skupiny A méně závodníků než bylo obvyklé v předchozích letech, vybrali jsme pro vás jeden zápas z disciplíny matsogi (sportovní boj).
28.1.2002, Ondřej Vrábel     1
Republiková soutěž juniorů a seniorů A
První letošní soutěží Taekwon-do bylo klání juniorských a seniorských závodníků skupiny A, tedy červené a černé pásky. Soutěž je již několik let rovněž koncipována jako výběrová do širší nominace české reprezentace. Náš oddíl byl tentoráte zastoupen pouhými dvěma závodníky a přestože pro oba to byly první závody ve vyšších věkových skupinách - Pavel Zavadil poprvé mezi juniory a Tomáš Bobek zase mezi seniory. Přestože jsme neočekávali žádné excelentní výsledky zisk čtyř medailí velmi mile překvapil. Dohromady se do Třeboně sjelo 53 závodníků z 11 škol. Přestože bylo
19.1.2002, Ondřej Vrábel     31
IX. Oddílové soustředění
V přiloze naleznete přihlášku na již IX. oddílové soustředění našeho oddílu, které se koná v již mnohokrát osvědčené lokalitě Frýdštejn (nedaleko Jablonce nad Nisou). Pro všechny účastníky bude přichystána obvyklá dávka tréninků (2x 2 hodiny denně) a také aktivní využití volného času (teorie, videa ze závodů a večerní sledování filmů). Přihláška - Word (ZIP) Soustředění je již 100% zaplněno (64 lidí)
10.1.2002, Ondřej Vrábel  

Závěrečná roční zpráva za rok 2001
V roce 2001 se naši závodníci zůčastnili mnoha soutěží pořádaných Českým svazem Taekwon-do ITF i jednotlivými školama v ČR, Tomáš Bobek a Hoang Quang Huy se pak s národním týmem z
6.1.2002, Ondřej Vrábel  
Republiková soutěž juniorů a seniorů A
Stalo se již tradicí, že prvni soutěží, kterou pořádá Český svaz Taekwon-do ITF je lednová Republiková soutěž juniorů a seniorů skupiny A (červené a černé pásky). Je to rovněž tradiční měření výkonnosti v nové sezóně, pro mnohé závodníky to také znamená start v nové věkové skupině. Nejinak tomu bude u našich 3 závodníků, Tomáš Bobek a Hoang Huy budou již závodit v seniorské skupině (oba mají již zkušenosti z loňského roku z mezinárodních soutěží) a Pavel Zavadil, jenž bude nováčkem v juniorech. Před nadcházející soutěží jim tedy přejeme hodně štěstí! Lednová soutěž je vždy také velkou příležitostí bojovat o místo v českém národním týmu, protože hned následuje víkendové soustředění reprezentace a všichni tak mají nejlepší příležitost předvést to nejlepší ze sebe. Na přelomu února a března jsou pak na programu dvě mezinárodní soutěže v zahraničí (otevřená mistrovství Slovinska a Německa), kterých se český národní tým již tradičně účastní. A v letošním roce vám z obou soutěží přineseme obsahlé fotoreportáže (pokud tedy nebude zase nějaká sněhová kalamita :-) ).
6.1.2002, Ondřej Vrábel  
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img