czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Zkušenosti z prvního MS našeho veterána

TTT
13. juniorské a 8. veteránské mistrovství světa
Jiří Faltin, 11.9.2018 – Od 20.8. do 26.8. se v Běloruském Minsku konalo Mistrovství světa v Taekwon-do ITF, tentokráte pro juniory a veterány. Konkurence byla veliká, 600 závodníků z více než 50 zemí světa. Česká reprezentace vyslala 25 reprezentantů, z toho 4 veterány a 21 juniorů.

Za naší školu byli nominováni závodníci:
Karolína Chmelíková – sportovní boj do 60 kg, tým juniorky
Jan Veškrna – Sportovní boj do 60 kg, tým junioři
Jirka Faltin – Technické sestavy I. Dan, sportovní boj do 90 kg, tým veteráni

V pondělí 20.8. byl naplánovám odlet z letiště Václava Havla v Praze. Do běloruského Minsku jsme dorazili kolem páté hodiny odpoledne. Bohužel organizátor nezajistil dostatečné množství autobusů, a proto musela naše výprava více než 3 hodiny čekat na letišti a na registraci jsme dorazili se zpožděním. Ještě horší to bylo s vážením, nestihli jsme se zvážit a museli čekat až do druhého dne. To nebyla úplně příjemná zpráva zejména pro ty hladovějící reprezentanty, kteří se pohybují na hranici váhového limitu.

V úterý ráno jsme tedy vyrazili na vážení a pak hurá na snídani. Tento den se ještě nezávodilo a tak zbyl čas na krátkou procházku po okolí hotelu a sportovní haly a také na lehčí trénink, zaměřený hlavně na technické sestavy, jak individuální, tak i týmové. Specialisté nominovaní na t-ki si rovněž vyzkoušeli pár skoků na lapy.

Ve středu se začalo závodit, v hale bylo postaveno pět ringů pro sestavy a sportovní boj a jeden ring pro speciální přerážecí techniky. Jako první ze Sonkaláků nastoupil na tatami Jirka Faltin v technických sestavách veteránů I. dan. První kolo vyhrál proti reprezentantovi Španělska, pak ale byla pro tento den soutěž ukončena a hala se připravila na slavnostní zahájení. Proběhlo několik velmi hezkých uměleckých a sportovních čísel a potom představení jednotlivých zemí. Zahájení bylo celkem povedené a jedinou výtku jsme měli ke špatně zobrazené čéské vlajce na světelné tabuli.

Další dny už se jelo podle stejného scénáře – snídaně, odchod do haly, vyhlášení výsledků, závody, oběd, závody, vyhlášení výsledků, večeře, týmová porada a spánek. Veteráni si tento program ještě rozšířili o večerní zmrzlinu a procházku po městě, kde jsme byli díky pestrým barvám reprezentačního oblečení atrakcí pro mnoho turistů i místních obyvatel.

Pro další dny byl do haly přidán jeden ring pro sestavy a sportovní boj, aby se soutěž alespoň přiblížila časovému harmonogramu, i když se to až do posledního dne nedařilo a každý den se dopoledne dokončovaly kategorie z předchozího dne.

Hned ve čtvrtek ráno pokračovala soutěž pro Jirku Faltina, který postupně prošel až do finále, kde těsně nestačil na reprezentanta Kazachstánu a vybojoval stříbrnou medaily. Stejný cený kov si potom později odpoledne připsal i v týmových sestavách, kdy český veteránský tým porazil postupně týmy Skotska, Slovinska a Španělska. Nestačil pouze na japonské reprezentanty a finále velmi těsně prohrál. Na tatami se dostal také Honza Veškrna v soutěži týmových sestav juniorů, ale zde naši junioři nestačili na reprezentanty Japonska a vypadli hned v prvním kole. V juniorských technických sestavách byla jasná dominance korejských reprezentantů, kteří byli celkově poraženi pouze ve dvou případech. Odpoledne se začalo závodit také ve sportovním boji a speciálních přerážecích technikách.

Ve sportovním boji se nejprve představil Honza Veškrna. Měl velmi těžkou skupinu, kde prohrál souboj se závodníky z Kazachstánu a Běloruska a až poslední souboj s reprezentantem Polska se mu podařilo vyhrát. Ze skupiny nepostoupil, ale nasbírané zkušenosti jsou k nezaplacení. Pak nastoupila ve stejné váhové kategorii i naše juniorka Kája Chmelíková. První zápas ve skupině sice prohrála s ukrajinskou bojovnicí, potom ale postupně porazila reprezentantky Kazachstánu a Řecka a postoupila z prvního místa ve skupině do závěrečného pavouka, kde ji zastavila v semifinále korejská reprezenantka. Kája si tak odvezla ze sportovního boje velmi překvapivou, ale plně zaslouženou a cennou bronzovou medaili.

Honza s Kájou se také ukázali v týmové soutěži ve speciálních technikách, kde oba dva skákali za svůj tým nominační techniku. Oba dva byli úspěšní, Honza skočil s naprostou jistotou techiku dolyo chagi a stejně i Kája techniku nopi chagi a pomohli svým týmům nominovat se do hlavní soutěže. Tam se ukázala česká škola v této disciplíně. Tým juniorů si vyskákal světové zlato a tým juniorek nestačil po velmi rozporuplném rozhodnutí rozhodčích pouze na korejský tým a skončil na druhém místě. Při rozeskakování o zlato skočila Kája znovu techniku nopi chagi i na zvýšený stojan, ale deska se bohužel nevychýlila dostatečně a rozhodčí přiznal pouze jeden bod. Korejská závodnice potom skočila techniku na plné tři body, ale nedodržela předepsanou proceduru. Ani po českém protestu rozhodčí svůj verdikt nezměnili a tak si naše holky odnesly stříbrné medaile se slzami v očích.

Ve sportovním boji týmu mladších juniorek se holkám podařilo probojovat do semifinále, kde prohrály s výběrem Ukrajiny a tak Káje přistála na krku ješte bronzová medaile z této disciplíny. Tým mladších juniorů s Honzou Veškrnou v sestavě prohrál hned první kolo se silným týmem Ruska a stejně se vedlo i týmu veteránů, který nestačil i kvůli zraněním na tým veteránů Argentiny a skončil také v prvním kole.

Po skončení turnaje a sečtení výsledků se Česká republika umístila na konečném desátém místě v pořadí národů se ziskem 3 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí.

Všichni jsme si toto mistrovství užili a odvážíme si nezapomenutelný zážitek a spoustu zkušeností.

Fotky z mistrovství světa si můžete prohlédnout na svazovém webu zde
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
jirkaf (12.9.2018 – 23:10)
Lidi makejte, trénujte, ať jste nejlepší. Protože jenom si to prožít a zúčastnit se je užasný zážitek! A všem přeji stát s vlajkou na stupních vítězů, to se neomrzí. :)
Lidi makejte, trénujte, ať jste nejlepší. Protože jenom si to prožít a zúčastnit se je užasný zážitek! A všem přeji stát s vlajkou na stupních vítězů, to se neomrzí.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img