TAEKWON-DO

INFORMACE PRO NOVÁČKY

Nábory jsou pro školní rok 2023/2024 ukončeny.

V září a říjnu nového školního roku 2023/2024 pořádáme nábor nových členů ve všech sedmi tělocvičnách. V následujících odstavcích se dozvíte podstatné informace, proto abyste mohli začít cvičit taekwondo.

Začátek pravidelných tréninků v našich tělocvičnách:
- ZŠ Vybíralova, Vybíralova 8/964, Praha 14 - Černý Most - skupina 6 let a starší - úterý 5.9.
- ZŠ Vybíralova, Vybíralova 8/964, Praha 14 - Černý Most - předškolní skupina 4-6 let - pondělí 18.9.
- BPA Hloubětín, Hloubětínská 78/26, Praha 14 - Hloubětín - skupina 6 let a starší - úterý 12.9.
- MŠ Jablíčko, Na Parcelách 250, Velké Přílepy - skupina 6 let a starší - úterý 12.9.
- ZŠ Věry Čáslavské, Šantrochova 2/1800, Praha 6 - Petřiny - skupina 6 let a starší -
- FZŠ Chodovická, Chodovická 2250, Praha 20 - Horní Počernice - skupina 6 let a starší - pondělí 11.9.
- ZŠ Marjánka, Bělohorská 417/52, Praha 6 - Břevnov - skupina 6 let a starší - úterý 19.9.
- ZŠ Velká Dobrá, Náměstí Komenského 17, Velká Dobrá - skupina 6 let a starší - pondělí 11.9.

Stručně o taekwondu a Sonkalu:
Taekwon-Do ITF je korejské bojové umění sebeobrany. V České republice jeho počátky sahají do roku 1987 a můžeme směle říci, že jeho otcem je korejský velmistr Hwang Ho-yong. Ten v České republice pobývá více než 30 let a jeho zásluhou je taekwondo na špičkové úrovni.
Sonkal jako samostatná škola existuje od roku 1998 a je členem Českého svazu Taekwon-Do a dále Mezinárodní Taekwon-Do Federace (ITF).

Pro jakou věkovou skupinu je Taekwon-do určeno?
Taekwon-do lze aktivně provozovat prakticky v jakémkoliv věku - od školního po důchodový. Dle našich zkušeností nezáleží na věku, ale především na chuti a odhodlání dělat něco pro sebe. Naším cílem je, aby každý zájemce si v trénincích našel to svoje - u dětí je to především pohybová pestrost, dospívajícím a dospělým porovnávání se s ostatními taekwondisty na soutěžní úrovni a všem ostatním kondici, udržování pohyblivosti a získávání schopností se účinně bránit. U dětí doporučujeme začít s tréninky od první třídy základní školy, to znamená v šesti či sedmi letech. Nižší věk bohužel není vhodný a je lepší směřovat děti na základní pohybový rozvoj – míčové hry, běh nebo základy gymnastiky. Pro děti ve věku 4 až 6 let nabízíme v ZŠ Vybíralova tréninky ve speciální skupině předškoláků.

Již několik let nabízíme rodičům nováčků možnost cvičit zdarma. Naše promo akce je postavena 1 dítě = 1 rodič zdarma (poznámka - nárok na tréninky zdarma končí ziskem zeleného pásku rodiče).

Chcete cvičit?
Přijďte na naše pravidelné tréninky pro začátečníky, které jsou:

 • na Černém Mostě v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • předškolní skupina 4 až 6 let na Černém Mostě v pondělí od 17.00 do 18.00
 • na Petřinách pondělí a středa od 17.00 do 18.00
 • v Horních Počernicích v pondělí od 17.00 do 18.00 a pátek od 15.00 do 16.00.
 • v Hloubětíně v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • ve Velkých Přílepech v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • v Břevnově úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • ve Velké Dobré v pondělí a čtvrtek od 17.30 do 18.30
 • Přehled našich tělocvičen kde můžete cvičit.

  Kolikrát týdně musím cvičit?
  Počet tréninků je v podstatě na každém jednotlivci, ale získávání pohybových dovedností je spojeno s co největším počtem opakování. Pro začátečníky je vhodné trénovat 2x týdně a doplnit to opakováním v domácím prostředí. Stačí 5-10 minut 2x týdně a dovednosti porostou velmi rychle!

  V čem se cvičí?
  Mnoho lidí tomu říká kimono, ale protože Taekwon-do je korejské bojové umění, tak má svůj vlastní název dobok. Na první tréninky stačí ale přijít v obyčejných teplákách a tričku (nejlépe bílem), cvičíme na boso. Jak vidíte začít cvičit Taekwon-do nevyžaduje žádné speciální pomůcky, a proto je přístupné všem. Dobok, pásek, později lapu nebo chrániče můžete pořídit od našich trenérů!

  Kolik mě budou tréninky stát?
  Cena tréninků v Sonkalu je bez ohledu na technický stupeň (pásek) 2200 Kč za tzv. školní pololetí. Tedy září až leden a únor až červen. Platí se vždy do 30. září, resp. do 15. února. Nabízíme rovněž zvýhodněné celoroční příspěvky (září až červen) za 4000 Kč. Číslo oddílové účtu je 189640131/2010 a další informace o placení se dozvíte zde.

  Co vše získám?
  Každý člen Sonkalu může za jeden paušální poplatek trénovat až 5x týdně, dále využívat nepravidelných sobotních tréninků na Černém Mostě a pro členy závodního týmu jsou připraveny středeční závodní tréninky. Všichni členové mají k dispozici velké množství oddílového materiálu, jenž je bezplatně k dispozici. Materiál a vybavení nabízíme našim členům ke koupi (chrániče, doboky, oblečení a tréninkové pomůcky) za zvýhodněné ceny proti běžným maloobchodním cenám.

  Jaké akce oddíl pořádá?
  Letitou tradicí jsou oddílová soustředění - zimní, velikonoční, letní a podzimní. Soustředění jsou v delkceh 4-10 dnů v závislosti na typu akce a ročním období. Naši členové se pravidelně účastní regionálních, národních a mezinárodních seminářů pod vedením uznávaných kapacit taekwonda. A v neposlední řadě se účastníme mnoha národních a také mezinárodních soutěží, kde dosahujeme velmi dobrých výsledků.

  Co musíte udělat?
  Vyplňte přihlášku za sebe, nebo své dítě, v našem členském portálu. Jak na to najdete vyplňte zde. Každý nováček má u nás 2 tréninky na vyzkoušení. Pokud se rozhodnete nepokračovat v trénincích stačí nám dát info a my vaše přihlášení do Sonkalu obratem zrušíme.

  Co vás v Sonkalu čeká? Podívejte na naše promo videa:

   

  Reportáž o Sonkalu odvysílaná v rámcí Taekwon-Do Magazínu na O2 TV:

   

  Chcete se dozvedět více o taekwondu? Podívejte se na dokument vysílaný v televizi Sport 5:

  Se všemi zájemci o krásné bojové umění se těším na viděnou v našich tělocvičnách.

  Ondřej Vrábel, VII. dan
  vedoucí oddílu a hlavní trenér