TAEKWON-DO


NÁBOROVÉ INFORMACE

Na začátku nového školního roku 2020/20201 (od začátku září) provádíme nábor nových členů, ale zájemce o cvičení přivítáme i kdykoliv během roku.

Pro jakou věkovou skupinu je Taekwon-do určeno?
Taekwon-do lze aktivně provozovat prakticky v jakémkoliv věku - od školního po důchodový. Dle našich zkušeností nezáleží na věku, ale především na chuti a odhodlání dělat něco pro sebe. Naším cílem je, aby každý zájemce si v trénincích našel to svoje - u dětí je to především pohybová pestrost, dospívajícím a dospělým porovnávání se s ostatními taekwondisty na soutěžní úrovni a všem ostatním kondici, udržování pohyblivosti a získávání schopností se účinně bránit. V případě dětí doporučujeme začínat mezi 6. a 7. rokem, tedy první třídy základní školy. V případě věkově mladších dětí vyžadujeme přítomnost rodiče, a to nejlépe v aktivní formě. Cvičte společně s vašimi dětmi zdarma prostřednictvím naší promo akce - 1 dítě = 1 rodič zdarma (poznámka - nárok na tréninky zdarma končí ziskem zeleného pásku rodiče).

Chcete cvičit? Přijďte na naše pravidelné tréninky pro začátečníky, které jsou:

 • na Černém Mostě v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • dětská skupina 4 až 6 let na Černém Mostě v pondělí od 16.30 do 17.30
 • na Petřinách pondělí a středa od 17.00 do 18.00
 • v Horních Počernicích v pondělí od 17.00 do 18.00 a pátek od 15.00 do 16.00.
 • v Hloubětíně v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • ve Velkých Přílepech v úterý a čtvrtek od 18.00 do 19.00
 • Přehled našich tělocvičen kde můžete cvičit.

  V čem se cvičí?
  Mnoho lidí tomu říká kimono, ale protože Taekwon-do je korejské bojové umění, tak má svůj vlastní název dobok. Na první tréninky stačí ale přijít v obyčejných teplákách a tričku (nejlépe bílem), cvičíme na boso. Jak vidíte začít cvičit Taekwon-do nevyžaduje žádné speciální pomůcky a proto je přístupné všem.

  Kolik mě budou tréninky stát?
  Cena tréninků v Sonkalu je bez ohledu na technický stupeň (pásek) 1700 Kč za tzv. školní pololetí. Tedy září až leden a únor až červen. Platí se vždy do 30. září, resp. do 15. února. Nabízíme rovněž zvýhodněné celoroční příspěky (září až červen) za 3200 Kč.

  Co vše získám?
  Každý člen Sonkalu může za jeden paušální poplatek trénovat až 5x týdně, dále využívat nepravidelných sobotních tréninků na Černém Mostě a pro členy závodního oddílu jsou připraveny páteční závodní tréninky. Každý náš člen má k dispozici velké množství oddílového materiálu, jenž je bezplatně k dispozici. Materiál a vybavení nabízíme našim členům ke koupi (chrániče, doboky, oblečení a tréninkové pomůcky) za zvýhodněné ceny proti běžným maloobchodním cenám.

  Jaké akce oddíl pořádá?
  Letitou tradicí jsou oddílová soustředění - jarní ve velikonočním termínu, velké letní a podzimní, které slouží velmi často také jako příprava na Mistrovství České republiky. Soustředění jsou v delkách 5-10 dnů v závislosti na typu akce a ročním období. Mimo tyto klasická soustředění máme i speciální povánoční akci, soustředění, pro červené a černé pásky. Naši členové se pravidelně účastní regionálních, národních a mezinárodních seminářů pod vedením uznávaných kapacit taekwonda. A v neposlední řadě se účastníme mnoha národních a také mezinárodních soutěží, kde dosahujeme velmi dobrých výsledků.

  Co vás v Sonkalu čeká? Podívejte na naše promo videa:

   

  Reportáž o Sonkalu odvysílaná v rámcí Taekwon-Do Magazínu na O2 TV:

   

  Chcete se dozvedět více o taekwondu? Podívejte se na dokument vysílaný v televizi Sport 5:

   

  Co musíte udělat?
  Přijít na trénink a začít cvičit. Kazdému nováčkovi nabízíme 2 týdny tréninků na vyzkoušení a následně řešíme platbu a přihlášku do Sonkalu a současně i Českého svazu Taekwon-Do ITF. Samotnou přihlášku máme výhradně v elektronické formě - vyplňte zde.

  Se všemi zájemci o krásné bojové umění se těším na viděnou v našich tělocvičnách.

  Ondřej Vrábel, VII. dan
  vedoucí oddílu a hlavní trenér

  
  TAEKWONDO
  Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
  Adresa pro korespondenci: Taekwon-Do ITF Sonkal Praha z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
  Za finanční podpory
  Hlavního města Prahy
  Za finanční podpory
  Ministerstva školství,
  mládeže a tělovýchovy
  Za finanční podpory
  Městské části Praha 14