NÁBOROVÉ INFORMACE

Na začátku nového školního roku 2020/2021 (od začátku září) provádíme nábor nových členů, ale zájemce o cvičení přivítáme i kdykoliv během roku.

Pro jakou věkovou skupinu je Taekwon-do určeno?
Taekwon-do lze aktivně provozovat prakticky v jakémkoliv věku - od školního po důchodový. Dle našich zkušeností nezáleží na věku, ale především na chuti a odhodlání dělat něco pro sebe. Naším cílem je, aby každý zájemce si v trénincích našel to svoje - u dětí je to především pohybová pestrost, dospívajícím a dospělým porovnávání se s ostatními taekwondisty na soutěžní úrovni a všem ostatním kondici, udržování pohyblivosti a získávání schopností se účinně bránit. V případě dětí doporučujeme začínat mezi 6. a 7. rokem, tedy první třídy základní školy. V případě věkově mladších dětí vyžadujeme přítomnost rodiče, a to nejlépe v aktivní formě. Cvičte společně s vašimi dětmi zdarma prostřednictvím naší promo akce - 1 dítě = 1 rodič zdarma (poznámka - nárok na tréninky zdarma končí ziskem zeleného pásku rodiče).

Chcete cvičit? Přijďte na naše pravidelné tréninky pro začátečníky, které jsou:

 • na Černém Mostě v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • dětská skupina 4 až 6 let na Černém Mostě v pondělí od 16.30 do 17.30
 • na Petřinách pondělí a středa od 17.00 do 18.00
 • v Horních Počernicích v pondělí od 17.00 do 18.00 a pátek od 15.00 do 16.00.
 • v Hloubětíně v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00
 • ve Velkých Přílepech v úterý a čtvrtek od 18.00 do 19.00
 • Přehled našich tělocvičen kde můžete cvičit.

  V čem se cvičí?
  Mnoho lidí tomu říká kimono, ale protože Taekwon-do je korejské bojové umění, tak má svůj vlastní název dobok. Na první tréninky stačí ale přijít v obyčejných teplákách a tričku (nejlépe bílem), cvičíme na boso. Jak vidíte začít cvičit Taekwon-do nevyžaduje žádné speciální pomůcky a proto je přístupné všem.

  Kolik mě budou tréninky stát?
  Cena tréninků v Sonkalu je bez ohledu na technický stupeň (pásek) 1700 Kč za tzv. školní pololetí. Tedy září až leden a únor až červen. Platí se vždy do 30. září, resp. do 15. února. Nabízíme rovněž zvýhodněné celoroční příspěky (září až červen) za 3200 Kč. Číslo oddílové účtu je 189640131/2010 a další informace o placení se dozvíte zde.

  Co vše získám?
  Každý člen Sonkalu může za jeden paušální poplatek trénovat až 5x týdně, dále využívat nepravidelných sobotních tréninků na Černém Mostě a pro členy závodního oddílu jsou připraveny páteční závodní tréninky. Každý náš člen má k dispozici velké množství oddílového materiálu, jenž je bezplatně k dispozici. Materiál a vybavení nabízíme našim členům ke koupi (chrániče, doboky, oblečení a tréninkové pomůcky) za zvýhodněné ceny proti běžným maloobchodním cenám.

  Jaké akce oddíl pořádá?
  Letitou tradicí jsou oddílová soustředění - jarní ve velikonočním termínu, velké letní a podzimní, které slouží velmi často také jako příprava na Mistrovství České republiky. Soustředění jsou v delkách 5-10 dnů v závislosti na typu akce a ročním období. Mimo tyto klasická soustředění máme i speciální povánoční akci, soustředění, pro červené a černé pásky. Naši členové se pravidelně účastní regionálních, národních a mezinárodních seminářů pod vedením uznávaných kapacit taekwonda. A v neposlední řadě se účastníme mnoha národních a také mezinárodních soutěží, kde dosahujeme velmi dobrých výsledků.

  Co vás v Sonkalu čeká? Podívejte na naše promo videa:

   

  Reportáž o Sonkalu odvysílaná v rámcí Taekwon-Do Magazínu na O2 TV:

   

  Chcete se dozvedět více o taekwondu? Podívejte se na dokument vysílaný v televizi Sport 5:

   

  Co musíte udělat?
  Přijít na trénink a začít cvičit. Kazdému nováčkovi nabízíme 2 týdny tréninků na vyzkoušení a následně řešíme platbu a přihlášku do Sonkalu a současně i Českého svazu Taekwon-Do ITF. Samotnou přihlášku máme výhradně v elektronické formě - vyplňte zde.

  Se všemi zájemci o krásné bojové umění se těším na viděnou v našich tělocvičnách.

  Ondřej Vrábel, VII. dan
  vedoucí oddílu a hlavní trenér

  
  Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
  Adresa pro korespondenci: Taekwon-Do ITF Sonkal Praha z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
  Za finanční podpory
  Hlavního města Prahy
  Za finanční podpory
  Ministerstva školství,
  mládeže a tělovýchovy
  Za finanční podpory
  Městské části Praha 14