TAEKWON-DO
Home / 2021 / Sekce závodíme / Taekwon-Do čerti a čertice se poprali
31.12.2021 / Ataxon Taekwon-Do Open 2021 / 6. Čertovský pohár ( propozice )

Taekwon-Do čerti a čertice se poprali

V sobotu 4. prosince čekalo všechny čerty a čertice poslední letošní klání, tentokrát ve Sportovním centru Řepy v Praze. Tradiční předvánoční setkání pod názvem Ataxon Open – Čertovský pohár uzavírá soutěžní sezónu. Přes menší počet účastníků, než bývá zvykem, a s několika omezeními z důvodu vysokých počtů covidových případů se i tak soutěž mohla uskutečnit.

Do soutěže nakonec nastoupilo 17 škol z celé České republiky. I když tento ročník nebyl mezinárodní, tak byl alespoň multifederační. Zastoupeny byly školy nejen z Českého svazu Taekwon-Do ITF, ale také České národní unie Taekwon-Do ITF a České Taekwon-Do Asociace. Přes 170 soutěžících si rozdělilo velmi speciální medaile, které byly velkou motivací pro nejlepší výkon a z řad rozhodčích, kteří běžně soutěží padali opakované dotazy zda budou tyto medaile i příští rok. Odpověď byla příznivá – Ano, budou!

Medaile, diplomy a také poháry pro nejúspěšnější jednotlivce se předávali průběžně. Každý nej jednotlivec obdržel poukázku na nákup ve společnosti Hayashi a také helmu Ataxon! Kolem 16. hodiny soutěžní mumraj utichal a organizátoři rozebírali soutěžní plochu. Následovalo vyhlášení tří nejúspěšnějších škol, kdy první příčku vybojovalo pořádající škola Sonkal, druhou Silla a třetí Ge-Baek Ml. Boleslav.