TAEKWON-DO
Home / 2002 / Sekce závodíme / Staronová mistryně ČR je ze Sonkalu
5.10.2002 / Mistrovství České republiky žáků

Staronová mistryně ČR je ze Sonkalu

Tak jako každý rok je i v letošním roce vrcholem závodní sezóny Mistrovství České republiky. Po několik let
je jeden víkend věnován šampionátu nejmladších taekwondistů, tedy žáků a žákyň a následující juniorům a seniorům.
Nejinak tomu bylo i v roce letošním. Do třeboňské haly tentokráte zavítalo přes 150 závodníků ze 17-ti škol celé
České republiky. Náš oddíl byl zastoupen 12-ti závodníky.

Úvod šampionátu tradičně patřil technickým sestavám (tulům) žákyň a žáků, kde se postupně představili všichni
naši závodníci. Medailově se bohužel dařilo jen děvčatům, Bá

ře Hemerové v kategorii 6.-5. kupů, kde získala 3. místo
po velmi pěkných výkonech a Lindě Deutschové v kategorii 4. kup a vyšší - 1. místo. Velmi pěkný výkon v tulech
předvedl i nováček Bohouš Nesvačil, který jen těsně prohrál svůj zápas.

Po technických sestavách následovali speciální techniky žákyň, kde svedly velmi dlouhý a napínavý souboj Linda
Deutschová a Katka Boková (Tong-Il), kdy až po opakovaném rozskoku vyhrála Linda a získala tak pro naše barvy 2. zlatou
medaili. V žákovské kategorii jsme měli rovněž svého zástupce - Matěje Kropáče, který dal všechny tři techniky po 3
bodech a probojoval se třemi dalšími závodníky do bojů o medaile, ale v prvním vylosované technice vychýlil desku při
technice Dollyo chagi pouze za 2 body a skončil na 4. místě. V soutěži týmů vybojovala naše děvčata výborné 2. místo za
týmem Tong-Ilu.

Závěrečnou disciplínou byl tentokrát sportovní boj (matsogi) ve kterém se medailově představila Dominika Bardonová
ve váhové kategorii do 38kg se ziskem 3. místa a svoji zlatou sbírku dokončila Linda Deutschová (nad 38kg) 1. místo.
Našemu dívčímu týmu rovněž patří zlaté medaile, poté co se v poli 17ti oddílů neobjevil žádný jiný dívčí tým.

Absolutní Mistryně České republiky 2002 - Linda Deutschová

Při zakončení soutěže došlo nejprve na vyhlášení nejúspěšnějších oddílů samotného Mistrovství, kde náš oddíl zaujal
skvělé 3. místo. Po té následovalo vyhlášení Absolutních Mistrů České republiky za rok 2002. Pro letošní rok se změnil
systém hodnocení, kdy se započítávají pouze výsledky ze soutěží republikového charakteru (Republiková soutěž a
Mistrovství ČR) a již se nepřepočítávají body za jednotlivé druhy medailí, ale rozhoduje počet a typ získaných medailí.
Stejně jako v roce minulém i letos titul Absolutní Mistryně České republiky žákyň získala Linda Deutschová s 5-ti
zlatými medailemi
. Titul byl v letošním roce ohodnocen krásným pohárem (podobné se rozdávali závodníkům na letošním ME) a tobokem. Linda se rovněž se 3 zlatými medailemi stala Nejúspěšnější závodnicí samotného Mistrovství.

Koncem týdne bychom rádi nabídli ke stažení několik videí s výkony našich závodníků.

Kompletní výsledkové listiny v TXT formátu.