TAEKWON-DO
Home / 2023 / Sekce závodíme / Soutěžní klání taekwonda ze čtyř zemí
21.5.2023 / Sonkal Open 2023 ( propozice )

Soutěžní klání taekwonda ze čtyř zemí


Letošní první soutěž organizovaná Sonkalem zavítala opět do Sportovního centra v Praze Řepích, aby se na šesti zápasištích utkalo přes 300 soutěžících z 24 škol a to ze 4 zemí. Svou cesty do sportovní haly našli účastníci ze Slovenska, Chorvatska, Irska a samozřejmě České republiky.

Registrace s vážením se rozeběhla v den soutěže, tedy 20. května, úderem 8. hodiny ranní a krátce po deváté začala rychlá porada rozhodčích, následovaná setkáním koučů. Bohužel z pohledu organizátorů musíme zmínit několik technických problémů se kterými jsme se museli vypořádat. Nejprve zjištění, že jeden z wifi přístupových bodů je fyzicky poškozen. Následovala další neradostná zpráva, že celý systém někdo zkoušel, naneštěstí velmi zdatně, překonfigurovat po svém. Páteční příprava se nám tak protáhla o dvě hodiny. Abychom nevyšli ze cviku, tak před zahájením soutěže se rozhodla stávkovat i druhá tiskárna a wifi se začala žít opět vlastním životem. Můžeme parafrázovat název díla Oscara Wildea – Jak je důležité mít Jakuba Geyera, který vše dokázal velmi rychle vyřešit a kolem 10.30 se mohla soutěž naplno rozběhnout.

Slavnostní nástup a první kategorie byly pod dohledem velmistra Hwang Ho-yonga. Žáci a žákyně se do sestav pustili s náležitou vervou a chuť vybojovat si medaili ze Sonkal Openu byla nabíjející! Se stejným zápalem se mladí bojovníci a bojovnice pustili do sportovního boje.

Postupně jsme se mohli přesunout ke starším a zkušenějším soutěžícím, tedy mladším/starším juniorům a juniorkám, následovaným seniory a seniorkami. Pozitivem je, že si na soutěžní plochu našla svou cestu celá řada našich reprezentantů, kteří se před měsícem prali o evropské kovy. I díky nim měly zápasy pořádný náboj a těm méně zkušeným to přineslo velmi cenné zkušenosti, kterých není nikdy dost.

Na sklonku odpoledne se na tatami vydali i senioři se seniorkami, aby završili Sonkal Open svými výkony.

Jakmile to bylo možné, tak byly předávány poháry nejúspěšnějším jednotlivcům. Ti kromě poháru obdrželi poukaz na nákup v Hayashi a chrániče rukou Ataxon přímo od mistra Rostislava Kaňky. Těmi nej jednotlivci se stali:
- Julie Berlová, GBHS – mladší žákyně
- Petr Jakl, Brno – mladší žák
- Linda Trčková, Brno – starší žákyně
- Lukáš Macháň, Brno – starší žák
- Eliška Trčková, Brno – mladší juniorka
- Vojta Filípek, Třeboň – mladší junior
- Tereza Simandlová, Sonkal – starší juniorka
- Tadeáš Dobrovolný, Tong-Il – starší junior
- Šárka Třísková, Sonkal – seniorka
- Jan Dvořáček, Sonkal – senior

Pořadí škol ovládl pořádající Sonkal s 14 zlatými, 16 stříbrnými a 7 bronzovými medailemi. Druhá příčka patřila Brnu se skóre 12-9-1 a na třetí místo obsadil GBHS s 10-15-13.

Kdo by si chtěl prohlédnout své zápasy, má možnost podívat se na našem YouTube kanále.

V následujících dnech Vám nabídneme krátký sestřih zajímavých momentů a také celkovou reportáž. Obojí z produkce Alexandra Macha.

Porce poděkování patří našim partnerům:
- Magistrátu hlavního města Prahy za finanční podporu
- Českého svazu Taekwon-Do ITF za finanční a materiální podporu
- Ataxon za chrániče pro nejúspěšnější jednotlivce
- Hayashi za dárkové poukazy pro nejúspěšnější jednotlivce

Závěrem mi dovolte poděkovat všem soutěžícím, koučům a rozhodčím, ale především všem členům Sonkalu, kteří přiložili ruku ke společném dílu Sonkal Open 2023. Bylo mi potěšením, těším se na viděnou 2. prosince u druhé námi pořádané letošní soutěže – Ataxon Open – Čertovský pohár.

Výsledkové listiny - ZDE.
Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14