TAEKWON-DO
Home / 2000 / Sekce závodíme / Skvělá konkurence 270 závodníků na Mistrovství ČR
6.11.2000 / Mistrovství České republiky juniorů a seniorů A+B

Skvělá konkurence 270 závodníků na Mistrovství ČR

3.-5. listopadu proběhlo v Třeboni juniorské a seniorské Mistrovství České republiky. Šampionátu se zúčastnilo více než 270 závodníků z 19-ti českých oddílů. Závodům přihlíželi též čestní hostné z Ministerstva školství, tě

lovýchovy a mládeže, z řad sponzorů a také představitelé města Třeboň. Všichni borci předváděli po oba dva soutěžní dny výkony hodné opravdových mistrů ČR. Nedělní odpoledne bylo ve znamení finalových klání ve všech čtyřech disciplínách Taekwon-do, ale nejprve měli diváci přítomní v hale možnost zhlédnout krátkou ukázku z chystané exhibice. Pak už následovala finalová utkání v tulech (technických sestavách), která opětovně potvrdila, že České Taekwon-do patří ke světové špičce, následně matsogi, t-ki a wirok. Náš oddíl byl zastoupen 6-ti závodníky, kteří nás velmi dobře reprezentovali - nejdříve juniorský tým získal stříbrnou medaili v tulech a pak už následovaly zisky medailí v jednotlivcích, kde Slávek Vinogradov získal již svou 4. letošní zlatou medaili v tulech kategorie 8.-7. kup. Tran Vu Huy vybojoval 2. místo v juniorském matsogi do 52 kg. Nejúspěšnějším členem naší výpravy se stal Tomáš Bobek, který nejprve získal 3. místo v matsogi do 70kg, poté 2. místo v tulech 2.-1. kup a vše završil ve své parádní disciplíně t-ki 1. místem ! Tomáš prokázal, že Taekwondista musí být opravdový univerzál. Aby naši junioři všem dokázali, že t-ki (speciální přerážecí techniky) jsou u nás opravdu doma, získal náš tým jednoznačným způsobem zlatou medaili v kategorii tým t-ki. Po skončení finálových zápasů následovala exhibice, která představila všechny části našeho bojového umění. K vidění byl týmový tul v podání juniorských reprezentantů ČR, matsogi, sebeobrana, wirok a také t-ki, kde náš Huy předvedl svůj excelentní výskok při přeskoku 5-ti lidí s překopnutím desky. Po skončení exhibice následovalo již slavnostní předávání medailí a pohárů juniorským mistrům ČR pro rok 2000.