TAEKWON-DO
Home / 2024 / Sekce závodíme / Skotské kilty obléci a můžeme vyrazit
7.6.2024 / Scottish Open

Skotské kilty obléci a můžeme vyrazit


Prozradím hned na úvod, že tradiční skotské kilty jsme opravdu neoblékli, ale rozhodně byli středobodem našeho zájmu při prohlídce Edinburghu a tématem našich diskusí.

Každopádně 12 závodníků a 2 trenéři odletěli z Prahy odpoledne ve čtvrtek 16. května a po 2,5 hodinovém letu dorazil na letiště na okraji Edinburghu. Zde na nás čekali dvě dodávky organizátorů, které nás přesunuli do Hamiltonu, kde jsme byli po celou dobu ubytováni.

V pátek ráno jsme se vydali na nedaleké vlakové nádraží a přesunuli do se centra Edinburghu. I samotná cesta byla okouzlující, protože vlak protínal krásnou krajinou plnou pastvin s chovnou zvěři. Vlakové spojení je v hlavním městě Skotska ukryto v menší roklině pod hradem a lemováno zástavbou a rozkvetlým parkem.
Městu pochopitelně vévodí historický hrad a ulice k němu vedoucí. Celá oblast vás přes turistický balast přenese do období rytířů a velkých bitev. Na ulicích máte dojem, že se ozve hudební motiv z filmu Fantomas kontra Scotland Yard a v následující vteřině uvidíte starý Rolls-Royce ve kterém sedí maskovaný padouch :-)

Naše prohlídka byla krátká, ale velmi intenzivní a viděli jsme při ní to nejzajímavější. Odpoledne jsme se vlakem s dvěma krátkými přestupy přesunuli zpět do Hamiltonu.

V sobotu ráno pro nás opět přijeli dodávky a vydali jsme se do haly ve vedlejším městě Motherwell. Soutěž svižně začala na všech 5 zápasištích a my se mezi nimi rychle přesouvali, protože naši závodníci jeli často současně. Sestavy pro nás dopadly dle očekávání úspěšně a následoval sportovní boj, kde se našim závodníků dařilo rovněž velmi slušně. Naše medailové žně můžete zkontrolovat v sekci ÚSPĚCHY. Soutěž měla velmi svižný spád, byť ji zdrželo několik improvizovaných týmových utkání do kterých zasáhli naše černé pásky. Bohužel do zdržení se projevilo na konci, kdy si organizátoři neohlídali včasné rozběhnutí disciplín speciální techniky a silové přerážení. Několik kategorií tak vůbec neproběhlo, protože hala měla pevný čas ukončení provozní doby. I přes tento nedostatek to byly velmi kvalitní závody a pro naše závodníky vynikající mezinárodní zkušenosti s novými soupeři.

Nedělní ráno bylo už jen o snídaní, nafocení portrétu s medailemi a přesunu na edinburghské letiště, kde jsme rozloučili s organizátory. Přesun do Prahy proběhl bez problémů a všichni se odebrali do svých domovů odpočívat a vyprávět zážitky z Británie.

Chtěl bych všem závodníkům poděkovat za vynikající reprezentaci Sonkalu a také organizátorům za jejich péči o celou naši výpravu. Především mistru Johnny Reilymu a Malky Whitovi z pořádajícího RAM Martial Arts!
Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14