TAEKWON-DO
Home / 2023 / Sekce informujeme / Recept na vynikající letní soustředění
3.8.2023 / Letní oddílové soustředění ( informace )

Recept na vynikající letní soustředění


Recept na vynikající soustředění není vůbec složitý, ale je k němu potřeba několik důležitých ingrediencí:


 • zhruba 80 taekwondistů a taekwondistek různé velikosti, stáří a dovedností

 • zahustíme 6 trenéry, přidáme šikovnou zdravotnici

 • pro lepší průběh připravujeme v Malých Svatoňovicích

 • jemně osolíme únavou

 • průběžně přidáváme dobrou náladu a nadšení!

 • a všechno to řádně propečeme hromadou tréninků během devíti dnů pobytu


 • Pak už zbývá jen podávat porci za porcí :-)  Ale dost bylo kulinářských příprav, pojďme si připomenout ty důležité věci, abychom společně soustředění zvládli na výbornou a každý si ho užil měrou vrchovatou!  Nezbytné papírování, které musí splnit každý účastník soustředění (včetně trenérů):


  - předložit prohlášení o bezinfekčnosti (maximální stáří 24 hodin) - za mladší 18 let podepsané zákonným zástupcem (formulář ZDE) a všichni starší 18 let (formulář ZDE)
  - předložit zdravotní způsobilost - týká se dětí do 14 let (včetně). Například na tomto vzorovém formuláři. Potvrzení nesmí být starší než 24 měsíců.  Obvyklé informace, ale neméně důležité informace...  Základní info:
  - držitelé bílých až zelených pásků budou mít své tréninky oddělené od vyšších stupňů (dopoledne po jednotlivých stupních a odpoledne společně).
  - odpolední tréninky nižších pásků budou probíhat hlavně venku - přizpůsobte tomu své oblečení (běžné sportovní oblečení, obuv, čepice/šátek a lahev s pitím)
  - tréninky nižších pásků budou prokládány soutěžemi družstev
  - strava je ve standardním rozvrhu 3x denně a pro hladovce vždy něco k svačině či druhé večeři. Po příjezdu začínáme večeří.
  - pitný režim je při sportovních výkonech velmi důležitý, proto mějte uzavíratelnou láhev na trénink a menší zásobu minerálek nebo iontových nápojů. Pití je možné si zakoupit v nedalekém obchodě. Na ubytovně je k dispozici pitná voda z veřejné vodovodní sítě
  - pro venkovní tréninky je vhodná kšiltovka, šátek, klobouček nebo něco jiného co chrání hlavu před sluncem!

  Oblečení, obuv atd.
  - pro každé soustředění, a pro letní ještě více, platí – čím víc doboků, tím lépe. Stále si můžete na tréninku doboky zakoupit.
  - Držitelé 8. kupů a vyšších mohou trénovat pouze v kompletním doboku. Výjimku mají pouze pro volitelné večerní tréninky a všechny venkovní tréninky. 10. a 9. kupy mohou kombinovat dobok, případně bílé tričko a tepláky. V nabídce máme univerzální bílá, modrá a dívčí růžová trička, která se hodí pro tréninkové použití. Zakoupit je možné na trénincích spolu s dalším vybavením.
  - doporučujeme mít s sebou 1-2 ručníky, resp. osušky.
  - tepláková či šusťáková souprava se bude hodit. Mikina a trička s dlouhým rukávem by ve vaší výbavě neměly chybět. Budovy, ve kterých jsme ubytováni, patří mezi chladnější a pokud venku nepanují tropické teploty, tak je uvnitř spíše chladněji!
  - obuv - tenisky (stačí s tenkou podrážkou) na cvičení v tělocvičně, sportovní obuv na ven - bude se občas běhat a sandály jsou na to nevhodné! Do ubytovací části přezůvky.

  Jaké vybavení mít na trénink?
  - všichni na trénink dobok a trička, jak je napsáno výše
  - pokud máte tak vlastní lapu
  - žluté až zelené pásky chrániče rukou a zubů
  - zelenomodré a vyšší pásky kompletní chrániče – ruce, nohy, zuby a kluci suspenzor. Pokud máte helmu, tak si ji samozřejmě vezměte.

  Co vás čeká?
  - tréninky 2x denně s rozdělením do skupin. Večerní tréninky jsou volitelné, individuální trénink nebo příprava na zkoušky. Kdo chce něco opravit, naučit se, apod. tak má příležitost!
  - úterní večerní opékání buřtů a dalších pochutin
  - středa bude věnována aktivnímu volnu. Dopoledne zpestříme pěším výletem po okolí, kde bychom chtěli pořídit každému účastníkovi pěknou exhibiční fotografii. Odpoledne nás čekají turnaje v basketbalu a Tekkenu!
  - druhý sobotní večer věnujeme přezkoušení na vyšší technické stupně
  - úplný závěr soustředění bude patřit zkouškám na vyšší technické stupně

  Odjezd:
  - všichni účastníci 14 let a starší přijdou pomoci s naložením materiálu v sobotu 19. srpna v 13:00 do tělocvičny ZŠ Vybíralova.
  - odjezd je v sobotu 19. srpna v 13:30 (přijeďte s dostatečnou časovou rezervou, uvedený čas je odjezd, ne sraz), od autobusové zastávky Sídliště Černý Most ZDE.

  Návrat
  - Návrat v neděli 27. srpna předpokládáme mezi 17. a 18. hodinou opět k autobusové zastávce Sídliště Černý Most ZDE.

  Pokud plánujete pořídit na soustředění nějaké vybavení (doboky, chrániče nebo trička), realizujte to prosím během tréninků na Černém Mostě (úterý a čtvrtek 18-20h). V den odjezdu nebude možné vybavení zakoupit z časových a organizačních důvodů!!!
  Tagy:

  Komentáře (0)


  
  TAEKWONDO
  Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
  Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
  Za finanční podpory
  Hlavního města Prahy
  Za finanční podpory
  Národní sportovní
  agentury
  Za finanční podpory
  Městské části Praha 14