TAEKWON-DO
Home / 2022 / Sekce závodíme / Předvánoční taekwondistický čertovský fičák
5.12.2022 / Ataxon Taekwon-Do Open 2022 / 7. Čertovský pohár ( propozice )

Předvánoční taekwondistický čertovský fičák


Hala sportovního centra v Praze Řepích hostila již sedmý ročník pohárové soutěže Ataxon Taekwon-Do Open – Čertovský pohár. Po loňském covidovém ročníku bylo velmi příjemné řešit pouze běžné provozní záležitosti, a ne jak ochránit účastníky a být v souladu s neustále se měnícími opatřeními. Ale minulost je minulostí a pojďme se věnovat právě skončenému ročníku.

Ještě pět dnů před uzávěrkou přihlášek to vypadalo na komornější počty soutěžících, nicméně víkend a poslední den byl zdrcující závěr. Přihlášeno bylo 323 soutěžících, ale do soutěže nastoupilo jen 291, protože 10% vyřadily různé nemoci. Krátce po 10. hodině se početné startovní pole vydalo na tatami k slavnostnímu nástupu a po složení slibu taekwonda se na šesti zápasištích rozběhla klání nejmladších účastníků, tedy mladších žáků a žákyň. Především žlutých pásků bylo opravu hodně a dostat se k cennému kovu znamenalo spoustu utkání a tím pádem i hodně nových zkušeností! Mladší vystřídali starší žáci a žákyně, po obědě i junioři a senioři. Každá věková skupina absolvovala nejprve sestavy a pak modré a vyšší pásky i sportovní boj. Proti jiným ročníkům byla zpestřením účast České reprezentace Taekwon-Do ITF, resp. její juniorské části. I když se u naprosté většiny jejich oddíly účastnili také, tak zde byli v rámci tréninkové přípravy pod dohledem a instrukcemi reprezentačních trenérů.

Zmíněných šest zápasišť bylo v permanenci až do odpoledních hodin, kdy se soutěž smrskla na „pouhé“ čtyři, ale i tak jsme udrželi vysoké tempo a jeden zápas střídal druhý. Kdo se nedostal do haly, tak nemusel smutnit, protože mohl vše sledovat přes náš YouTube kanál a to bez jakéhokoliv výpadku. Vše si můžete pustit i ze záznamu - YouTube Velmi příjemným překvapením byl konec nedlouho po 18. hodině a když poslední ze sonkaláků opouštěl halu v 18:58, tak zavládla jednoznačně velká spokojenost.

Ti nejlepší ve svých kategoriích obdrželi originální čertovské medaile a na nejlepší jednotlivce čekaly poháry, dárkové poukazy Hayashi a rukavice Ataxon. Těmi se stali:
• Jakub Přikryl, Fighting Arena, mladší žák
• Jana Vršanová, Dan-Gun, mladší žákyně
• Artem Hetman, GBHS, starší žák
• Eva Lejsková, Velešín, starší žákyně
• Radim Hložek, Fighting Arena, mladší junior
• Veronika Máchová, Reprezentace ČR, mladší juniorka
• Hubert Skála, Reprezentace ČR, starší junior
• Tereza Simandlová, Reprezentace ČR, starší juniorka
• Jiří Novák, Sonkal, senior
• Kristína Ivánová, TKD ACA SVK, seniorka

Celkové pořadí škol opanovala pořádající škola Sonkal se 17 zlatými, 12 stříbrnými a 10 bronzovými medailem. Na druhé příčce skončila Reprezentace se skóre 10-8-6 a na bronzové příčce škola GBHS s 7-14-12.

Všem medailistům gratulujeme a věříme, že si všichni závody užili a načerpali nové zkušenosti.

Velké poděkování patří našim partnerům:
- Magistrát hlavního města Prahy – finanční podpora
- Český svaz Taekwon-Do – záštita, materiální a finanční podpora
- Ataxon – finanční podpora
- Hayashi – finanční podpora

Za celý organizační tým se těšíme na viděnou 20. května 2023 kdy proběhne v Řepích Sonkal Open a 2. prosince při Ataxon Taekwon-Do Openu.

Ondřej Vrábel, VII. Dan
Vedoucí organizačního týmu Ataxon Open
Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14