TAEKWON-DO
Home / 2016 / Sekce závodíme / Obhajoba vítězství
30.5.2016 / Sonkal Open (propozice a přihláška ; výsledky)

Obhajoba vítězství

Rok se sešel s rokem a před námi byla již tradiční výzva. Uspořádání Sonkal Openu pro žáky, juniory a seniory, kteří se utkávají v sestavách a sportovním boji. Pro letošní rok jsme ve sportovní hale ZŠ Petřiny jih připravili novinku v podobě čtyř soutěžních ploch. Důvodů bylo několik - velmi slušný počet rozhodčích a velký počet přihlášených soutěžících.
Po brzké ranní registraci jsme několik minut po 10. hodině mohli svolat nástup všech 22 škol, z čehož jedna byla ze Slovenska. 195 soutěžících se vyrovnalo mezi soutěžní plochy a po úvodním přivítání se rozběhly jednotlivé kategorie žákyň a následně i žáků. Dětiček bylo tradičně velké množství, především mezi žlutými a zelenými pásky, pro něž to byly mnohdy první soutěžní krůčky. Ještě před polední přestávkou se uskutečnili kategorie sportovního boje.

Polední těstoviny pro sbor rozhodčích doplnily energii a ve 13:30 jsme si dali druhý start. Nejprve byly předány poháry pro nej žáka a žákyní, kterými se staly:
- žák Jan Veškrna, Sonkal
- žákyně Klára Kroviařová, Karviná

Tentokrát soutěžní plochy zaplavily barevné pásky juniorů, juniorek, seniorů a seniorek. Následně jsme propustili několik závodících rozhodčích, protože nás čekala soutěž černý pásků ve všech čtyřech soutěžních skupinách. Několik závodníků a závodnic mělo díky dvojitým startům dost na pilno a do slova utíkali z jednoho vyhlášení zápasu na start druhého.Nicméně i to patří k takové soutěži.

Pár skeptických hlav začínalo mít kolem 16. hodiny obavy, že se teprve rozjíždí sportovní boj, ale vedení soutěže vědělo, že proti časovému plánu jsme v předstihu a konec bude rozhodně dříve než v loňské roce.
Ve sportovním boji bylo vidět nemálo velmi slušných zápasů, a to nejen díky současným či bývalým reprezentantům. Kolem 18. hodiny se soutěž chýlila ke konci, přestože rozjetí rozhodčí požadovali další a další kategorie, ale s úsměvem jsme je museli zklamat. V půl sedmé se odehrálo vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců:
- junior, Jiří Novák, Sonkal
- juniorka, Petra Jíchova, Sonkal
- senior, Patrik Tuzar, Panter
- seniorka, Jana Kovářová, Sonkal

Sonkal opětovně obhájil celkové první místo, když pořadí bylo následující:
1. Sonkal - 17-15-15
2. Karviná - 6-5-7
3. Panter - 6-0-1

Gratulujeme vítězům a poraženým přejeme více štěstí při ročníků příštím!

Výsledkové listiny zde
Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14