TAEKWON-DO
Home / 2003 / Sekce závodíme / Obě nejúspěšnější juniorky jsou ze Sonkalu
27.4.2003 / Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů

Obě nejúspěšnější juniorky jsou ze SonkaluV sobotu 26. dubna se v Třeboni zúčastnilo 192 závodníků z 13-ti oddílů letošního Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů. Náš oddíl měl na tomto šampionátu 25 závodníků ze kterých jsme složili 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři). Přestože někteří závodníci nemohli kvůli zdravotním problémům nastoupit do všech svých disciplín (Hoang Huy - matsogi, Tomáš Bobek - matsogi a t-ki), získali jsme v konečném účtování vynikající druhé místo !!!.V disciplíně tul (technické sestavy) se našim závodníkům tradičně dobře daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. V žákyních získala svoji první zlatou meda

ili vůbec Pavla Dvořáková (žákyně 6.-5. kup), Barbora Hemerová a Dominika Bardonová získaly 2. resp. 3. místo mezi žákyněmi 4. kup a vyšší.
Honza Konár tentokrát získal pouze 3. místo v žácích 4.-3. kup, přestože jím předváděné sestavy byly opravdu vynikající. V juniorských kategoriích jsme měli již daleko početnější zastoupení a to se odrazilo i na počtu medailí. Filip Janků si svým výkonem zajistil 2. místo v juniorech 8.-7. kup,
ve stejné kategorii juniorek obsadila Martina Svitáková druhé a Radka Koldinská třetí místo (pro obě to byla první soutěž vůbec). Lucka Kolmanová načala v tulech juniorek 4.-3. kup svůj vynikající výkon a zaslouženě získala 1. místo. Chuť druhých míst okusili Pavel Zavadil (I. dan a vyšší) a Milan Fulmek (4.-3. kup).
V seniorské kategorii jsme měli 6 zástupců - Pavel Bareš 3. místo (I. dan a vyšší) a Slávek Vinogradov 3. místo (4.-3. kup), Martin Svitek získal 1. místo mezi seniory 2.-1. kup.

V soutěži sestav týmů získali naši senioři 1. místo, 2. místa obsadili týmy žákyň a juniorek a 3. místo obsadili junioři.Lucie Kolmanová - sportovní boj

Ve sportovním boji (matsogi) na nás hned na začátku čekalo ohromné překvapení - Ivana Hřebačková si při své závodní premiéře v této disciplíně počínala více než zdatně a
její 1. místo v žákyních do 38kg je vynikající! Filip Konár se v juniorech do 58kg probojoval do finále, kde podlehl zkušenějšímu soupeři. Druhé místo získal i Martin Hlůže,
když ve finále podlehl Tomáši Čeledovi (čtyřnásobný medailista z uplynulého Mistrovství Evropy). Druhou zlatou medaili na těchto závodech získala Lucka Kolmanová (juniorky B -53kg).
Bára Sýkorová si postupně poradila se třemi závodnicemi a vybojovala tak 1. místo mezi juniorkami A do 60kg. Tomáš Bobek si při rozcvičování obnovil svalové zranění z Mistrovství
Evropy a bohužel nemohl do zbytku soutěže nastoupit. Třikrát 3. místa postupně získali naši seniorští závodníci - Tran Vu Huy (do 71kg), Martin Svitek (nad 71kg) a Slávek Vinogradov
mezi seniory skupiny B nad 80kg.

V matsogi týmů se stali vítěžkami naše žákyně bez boje, protože jiný tým se do této soutěže nepřihlásil. Druhé místo obsadili naši senioři, když nejprve přemohli tým školy Dan-Gun a
ve finále podlehli týmu českobudějovického Tong-Ilu. Tým juniorek obsadil místo třetí.Dominika Bardonová - speciální techniky

T-ki, česky speciální přerážecí techniky, to je naše dlouhodobě parádní disciplína a Mistrovství Čech se změnilo v gala představení našich děvčat. Vše začala Dominika Bardonová
v žákyních, když si vyskákala 1. místo a poté v týmu s Ivou Hřebačkovou a Pavlou Dvořákovou rovněž obsadili 1. místo. Následovala kategorie juniorek B, kde se po základních skocích
rozeskakovala naše děvčata (Lucka Kolmanová a Martina Bardonová) s dalšími závodnicemi, aby Martina vyskákala 3. a Lucka skvělé 1. místo. První místo je pro Báru Sýkorovou mezi
juniorkami A skoro povinné (Bára je aktuální juniorská mistryně světa a vícemistryně Evropy). Bára posléze svoji formu a hlavně vynikající výskok potvrdila. Toto trio juniorek skvěle zvládlo
i soutěž týmů a do naší sbírky připadlo další první místo. Pěž prvních míst z 5-ti možných - co víc si přát? :-D

Senioři nakonec nastoupili pouze do soutěže týmů a z rozeskakování o 1.-2. místo odešli poraženi, ale vzhledem ke zdravotním problémům je druhé místo více než dobré.Třetí zlatou medaili získala v silovém přerážení Bára Sýkorová. Martin Hlůže obsadil 3. místo v juniorech skupiny A a Lucka Kolmanová rovněž 3. místo mezi juniorkami B. V týmové soutěži
patři našim juniorům 3., juniorkám 2. a seniorům skvělé 1. místo!!!Lucie Kolmanová a Barbora Sýkorová - nejúspěšnější juniorky Mistrovství Čech (obě Sonkal)Při závěrečném vyhlašování nejúspěšnějších jednotlivců obdrželi Lucka Kolmanová (juniorka B) a Bára Sýkorová (juniorka A) pěkné poháry za první místa v tomto hodnocení. Pohár pro nejúspěšnější
oddíl si odvezla škola Tong-Il České Budějovice, ale náš oddíl obsadil senzační 2. místo !!!Kompletní výsledkové listiny z Mistrovství Čech jsou ZDE (RTF formát).

Tagy:

Komentáře (0)