TAEKWON-DO
Home / 2002 / Sekce závodíme / Medailové žně v Německu
4.3.2002 / Otevřené mistrovství Německa

Medailové žně v Německu

O uplynulém víkendu se v Dortmundu, Německo, konal již 7. ročník Germany Open. Národní tým ČR se v posledních letech pravidelně tohoto mezinárodního turnaje účastní a nejinak tomu bylo i roce letošním. V sobotu se vždy utkávají junioři a senioři barevné pásky + junioři černé pásky. Neděle je proti tomu vyhrazena seniorským černým páskům a poté i soutěži týmů. Soutěž týmů má poněkud upravená pravidla ITF, jelikož družstvo má 3+1 členy (místo 5+1). Ale teď již pěkně popořadě jak celá soutěž probíhala.

r>

Sobotní soutěž začala s nevídaným dvou hodinovým spožděním, což se úměrně odrazilo v ukončení soutěže, kdy místo plánovaných 20.00 závodníci opouštěli halu až po 22.30 :-( Po krátkém slavnostním zahájeni se naplno rozjely tulařské soutěže na všech třech zápasištích. Pro nováčky v národním týmu to byl další křest ohněm. Přesto se předvedli jako mezinárodně ostřílení borci a v konkurenci německých, holandských, belgických a litevských závodníků si vedli dobře, o čemž svědčí dosažené výsledky. Pro Sonkal znamenala tulařská soutěž 1 medaili (stříbro Linda Deutschová). V kategorii junioři I. dan se projevila odlišnost německých pravidel, protože volitelný tul předvedli oba závodníci odděleně a posléze povinný oba společně. Tento prvek se velmi nepříznivě projevil ve zbytečném natáhnutí této kategorie.

Po polední přestávce se na plno rozeběhla soutěž ve sportovním boji (matsogi), kde naše Linda perfektně zvládla obě závodnice z Litvy a zíkala zlatou medaili. Velmi pěkný výkon předvedl v matsogi Honza Mraček a Radek Košátko.

Neděle tradičně patří soutěži seniorských černých pásů. Oproti předešlým ročníkům se nedělních klání účastnilo daleko méně závodníků než bývalo zvykem. V seniorské kategorii jsme při zranění Tomáše Bobka měli pouze jediného zástupce Hoang Quang Huye, který si vedl velmi slušně v technických sestavách (tul) I. dan kde obsadil 3. místo. Pro české barvy znamenaly tuly ještě 1. místa Věry Němcové (tul I. dan), Věry Khunové (tul II. dan) a Rosti Kaňky (IV. dan), a 2. místa Jana Kubáta, který překvapivě ve finále podlehl domácimu závodníkovi v kategorii I. dan a Petra Tošnarové (II. dan).

Po skončení soutěže jednotlivců přišla na řadu soutěž týmů (3+1 závodník),menším počtem závodníků je však ochuzeno oko diváka, protože choreografické prvky tolik nevyniknou. Přestože naše týmy byli poskládány na rychlo a secvičení bylo věnováno jen několik desítek minut, výsledný dojem byl nadmíru dobrý.

Po polední přestávce se postupně rozběhli souboje ve sportovním zápase (matsogi) na všech třech zápasištích. Huy měl oproti loňskému roku ve své váhové kategorii do 54kg o soupeře méně, ale i ten ukázal značné zlepšení své výkonnosti a byl víc než zdatným soupeřem. Huy tak zaznamenal 1. místo. Další zlaté medaile přidali Michal Košátko (do 80kg) a Věra Khunová (do 63kg).

V týmové soutěži jsme zaznamenali rovněž medailové úspěchy, když naše dívčí týmy získaly 1. a 3. místo a chlapecký tým 3. místo (Huy).