TAEKWON-DO
Home / 2021 / Sekce informujeme / Informace k letnímu soustředění 2021
16.8.2021 / Letní oddílové soustředění

Informace k letnímu soustředění 2021


Letošní letní soustředění nás čeká za několik týdnu a my pro vás máme některá upřesnění a důležité informace.
V následujících odstavcích najdete vše podstatné, ale pro jistotu na úvod zrekapitulujeme to nejdůležitější, co musí splnit každý účastník soustředění (včetně trenérů):
- předložit prohlášení o bezinfekčnosti (maximální stáří 24 hodin)
- předložit zdravotní způsobilost - týká se dětí do 14 let (včetně) a pouze těch, kteří se neúčastnili loňského letního soustředění
- předložit potvrzení o ATG/PCR testu, prodělaném onemocnění nebo platném očkováníPokud se budete muset testovat, resp. vaše dítě, tak uvítáme, když to bude formou PCR testu. Platná nařízení nám přikazují přetestovat všechny účastníky po 7 dnech akce pokud předložili ATG test. Sadu ATG testů budeme mít s sebou, ale jde o zjednodušení celé organizace!Co musím splnit, abych mohl na soustředění jet:
- pokud vám je 14 let a méně, potřebujeme předložit potvrzení o zdravotní způsobilosti, které není starší 24 měsíců. Postačí předložit kopii nebo jej poslat naskenované e-mailem - ondrej.vrabel@taekwondo.cz. A stačí i stejné, které jste předložili pro letní tábor či jinou dětskou rekreaci. Formulář je ZDE
- všichni účastníci v den odjezdu na soustředění předloží ORIGINÁL prohlášení o bezinfekčnosti. Za účastníky, kterým je 17 let a méně podepíše zákonný zástupce. 18 let a starší vyplňuje každý sám.
- všichni účastníci musí předložit jedno z následujících:
A) ATG test z veřejného testovacího místa, který není starší 72 hodin před nástupem na soustředění
B) PCR test z veřejného testovacího místa, který není starší 7 dnů před nástupem na soustředění
C) předložit lékařskou zprávu o prodělaném Covid 19 onemocnění, kdy od pozitivního PCR testu neuplynulo více než 180 dnů do nástupu na soustředění
D) předložit potvrzení o ukončeném očkování proti Covid 19, kdy od konečné dávky uplynulo minimálně 14 dnů do nástupu na soustředění. Potvrzení formou certifikátu (tištěná nebo PDF forma). PDF si stáhnete z ocko.uzis.cz

- pokud účastník má nějaké alergie, prosím zapište je do níže uvedeného dotazníku
- abychom mohli s výše požadovanými údaji řádně pracovat, prosíme o jejich vyplnění nejdéle 24 hodin před odjezdem v následujícím formulářiNejdůležitější info - nejste-li zdravotně v pořádku, tak svůj příjezd odložte nebo svoji účast úplně zrušte!Teď se již můžeme vrhnout na obvyklé informace...Základní info:
- po celou dobu soustředění jsou zakázány návštěvy!
- držitelé bílých až zelených pásků budou mít své tréninky oddělené od vyšších stupňů (dopoledne po jednotlivých stupních a odpoledne společně). V rámci skupiny 5. kupu (zelenomodrých pásků) a vyšších budou některé tréninky rozděleny tak, abychom se mohli zaměřovat na rozvoj 5. a 4. kupů a také vyšších pásků.
- odpolední tréninky nižších pásků budou probíhat hlavně venku - přizpůsobte tomu své oblečení (běžné sportovní oblečení a obuv)
- tréninky nižších pásků budou prokládány soutěžemi družstev
- strava je ve standardním rozvrhu 3x denně a pro hladovce vždy něco k svačině či druhé večeři
- pitný režim je při sportovních výkonech velmi důležitý, proto mějte uzavíratelnou láhev na trénink a menší zásobu minerálek nebo iontových nápojů. Pití je možné si zakoupit v nedalekém obchodě. Na ubytovně je k dispozici pitná voda z veřejné vodovodní sítě
- pro venkovní tréninky je vhodná kšiltovka, šátek, klobouček nebo něco jiného co chrání hlavu před sluncem!

Oblečení, obuv atd.
- pro každé soustředění, a pro letní ještě více, platí – čím víc doboků tím lépe. Stále si můžete na tréninku doboky zakoupit.
- vrchní část doboku je možné nahradit čistě bílým tričkem (nebo jakýmkoliv s taekwondo tématikou). Dodržování tohoto pravidla je striktně vyžadováno, protože nechceme na fotografiích vypadat jako pestrobarevný reklamní cirkus! V nabídce máme bílá, modrá a růžová trička, která se velmi hodí pro tréninkové použití. Zakoupit je možné na trénincích spolu s dalším vybavením.
- doporučujeme mít s sebou 1-2 ručníky, resp. osušky.
- tepláková či šusťáková souprava se bude hodit. Mikina a trička s dlouhým rukávem by ve vaší výbavě neměly chybět. Budovy, ve kterých jsme ubytováni, patří mezi chladnější a pokud venku nepanují tropické teploty, tak je uvnitř spíše chladněji!
- obuv - tenisky (stačí s tenkou podrážkou) na cvičení v tělocvičně, sportovní obuv na ven - bude se občas běhat a sandály jsou na to nevhodné! Do ubytovací části přezůvky.
- roušky a respirátory (jsou vyžadovány například v obchodě a dalších vnitřních prostorách mimo areál)


Jaké vybavení mít na trénink?
- všichni na trénink dobok a trička, jak je napsáno výše
- pokud máte tak vlastní lapu
- žluté a žlutozelené pásky chrániče rukou a zubů
- zelené a vyšší pásky kompletní chrániče – ruce, nohy, zuby a kluci suspenzor. Pokud máte helmu, tak si ji samozřejmě vezměte.

Co vás čeká?
- tréninky 2x denně s rozdělením do skupin, viz výše. Večerní tréninky budou volitelné, ve formě konzultací. Kdo chce něco opravit, naučit se, apod. tak má příležitost...
- úterní večerní opékání buřtů
- středa bude věnována aktivnímu volnu. Dopoledne zpestříme pěším výletem po okolí, kde bychom chtěli pořídit každému účastníkovi pěknou exhibiční fotografii. Odpoledne nás čekají turnaje v basketbalu a Tekkenu!
- druhý sobotní večer věnujeme přezkoušení na vyšší technické stupně
- závěr soustředění bude patřit zkouškám na vyšší technické stupně

Odjezd:
- sraz je v sobotu 21. srpna v 9:00 u tělocvičny do ZŠ Vybíralova, odjezd busem následně od Plechárny, před zastávkou Bryksova
- v přihlášce na soustředění jste vyplňovali způsob dopravy - do 6. srpna je možné udělat změnu.

Návrat
- Návrat v neděli 29. srpna je opět k Plechárně a příjezd předpokládáme mezi 17. a 18. hodinou

Pokud plánujete pořídit na soustředění nějaké vybavení (doboky, chrániče nebo trička), realizujte to prosím v předstihu. V den odjezdu nebude možné vybavení zakoupit z časových důvodů!!!
Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14