TAEKWON-DO
Home / 2004 / Sekce závodíme / Fotografie a informace ze soutěže
13.6.2004 / Mistrovství České republiky juniorů, seniorů a žáků (1. kolo)

Fotografie a informace ze soutěže12. června se do Třeboně sjelo na 316 závodníků z 23 českých a moravských škol, kteří se utkali ve třech věkových skupinách (žáci, junioři a senioři) v rámci 1. kola Mistrovství České republiky. Narozdíl od Mistrovství Čech před 14 dny čítala naše výprava jen 17 závodníků. Pro některé z našich závodníků byla tato soutěž díky nedávno absolvovaným zkouškám i křestem v nových, vyšších kategoriích.

V

disciplíně tul se přechod mezi vyšší stupně projevil nejvíce a náš oddíl tak po delší době nezískal v tulech žádnou zlatou medaili. Přijemným překvapením byl výkon Milana Fulmeka mezi juniory 2.-1. kup - 2. místo je pro další soutěže příslibem opětovných medailových umístění. Druhou příčku mezi seniory I. dan a vyšší získal stejně jako na Mistrovství Čech Hoang Huy, když ve finále podlehl Lukáši Vaňkovi z českobudějovického Tong-Ilu. Dobrý výkon rovněž předvedla Dominika Bardonová při svém prvním startu mezi juniorkami 2.-1. kup a zaslouženě obsadila 3. místo.První zlatou medaily pro náš oddíl získala až Iva Hřebačková ve sportovním boji žákyň do 43kg, když ve finále již po několikáté po sobě porazila Janu Brabcovou z Mostu. Druhou příčku získaly Lucka Kolmanová (juniorky A nad 60kg) a Martina Bardonová (juniorky B -53kg). Vítěznou řadu tentokrát přerušil Petr Legner (junioři B +70kg), který tentokrát našel přemožitele až ve finále. Další zlatou medaily ze sportovního boje přidala Barbora Sýkorová, když nejprve porazila Ilonu Hambergerovou a poté ve finále Pavlu Jelečkovou (obě rovněž členky juniorské reprezentace).
Zajímavý náboj měla váhová kategorie seniorů -71kg. V semi-finále se opět střetl náš Hoang Huy s Honzou Klaškou (Třeboň). Stejný souboj se uskutečnil na Mistrovství Čech před 14 dny a Hoang byl úspěšnější. Tentokrát všák vítěžně ze souboje odešel Honza Klaška. Dlužno podotknout, že Hoang běžně závodí ve váhové kategorii -54kg a při jeho běžné váze cca 56kg je váhový rozdíl více než značný.Ve speciálních technikách zopakovala Klára Kolaříková svůj úspěch z Mistrovství Čech a opět tak vyhárala t-ki žákyň. Ve stejné kategorii přidala Iva Hřebačková 3. místo. Mzi juniorkami technické skupiny A jsme měli opět dvě želízka v ohni - Baru Sýkorovou (aktuální juniorská mistryně světa a Evropy) a Lucku Kolmanovou. Bohužel ani jedna nedokázala svůj start proměnit ve zlato, přesto naše děvčata neodjela s prázdnou - Lucce patří 3. a Báře 2. místo. Bára pak ještě přidala druhou příčku v disciplíně wirok.V celkovém hodnocení oddílů jsme obsadili 10. příčku se ziskem 3 zlatých, 7 střibrných a 7 bronzových medailí. Prvním kolem Mistrovství ČR rovněž skončily svazové soutěže v tomto pololetí. Na konci června začne na plno příprava juniorské reprezentace na nadcházející Mistrovství světa juniorů v Malajsii. Na svazové úrovni budou pokračovat soutěže až v září, to budou na programu oblastní soutěže jednotlivých regionů. První velkou soutěží bude až listopadové Mistrovství České republiky, které se letos koná v Brně.Kompletní výsledky jsou ZDE.

Tagy:

Komentáře (0)TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Sonkal z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Národní sportovní
agentury
Za finanční podpory
Městské části Praha 14