TAEKWON-DO
Home / 2019 / Sekce závodíme / Čertovský pohár v taekwon-do ITF
7.8.2019 / Čertovský pohár ( propozice )

Čertovský pohár v taekwon-do ITF

Již čtvrtý rok za sebou se ve sportovní hale ZŠ Petřiny jih utkali taekwondisté a taekwondistky v rámci Čertovského poháru. Na startovní listině letošního ročníku se proti přihláškám projevili menší ztráty, které můžeme připsat řádění čertů, které předcházelo samotné soutěži. Nicméně i tak startovní pole nabídlo více než 210 soutěžících z 20 škol České a Slovenské republiky.

Do petřinské sportovní haly zavítala celá řada členů české reprezentace a jejich utkání nabídla vynikající možnost porovnání se s nejlepšími. Přestože rozhodčích bylo méně než by si organizátoři přáli, i tak se podařilo většinu soutěže absolvovat na pěti soutěžních plochách. Stejně jako při květnovém Sonkal Openu byly veškerá rozhodnutí rozhodčích signalizována digitální formou, což přispělo k zrychlení vyhodnocování výsledného pořadí ve skupinách. Všichni soutěžící byli medailemi dekorování ihned po skončení svých zápasů a nemuseli na své ďábelské cenné kovy čekat.

Byť se soutěžilo i ve sportovním boji, tak si všichni účastníci užili předvánoční atmosféru a všichni domů odešli „po svých“.

- senior - Novák Jiří - Sonkal

Dodatečně výše uvedení obdrží dárkové poukázky od sponzora – Hayashi CZ !

Celkové pořadí škol opanoval pořádající Sonkal a další medailové příčky obsadili jihočeské školy Třeboň a Tong-Il.

Na Facebooku a YouTube najdete video rozhovory s jednotlivými účastníky a reportážní sestřih z průběhu celého Čertovského poháru 2018.

Závěrem chci poděkovat Českému svazu Taekwon-Do ITF za materiální a finanční podporu, a všem koučům, soutěžícím a hlavně rozhodčím za účast a převedené výkony.