TAEKWON-DO
Home / 2001 / Sekce závodíme / 28 medailí z Mistrovství Čech
21.5.2001 / Mistrovství Čech žáků a juniorů A+B

28 medailí z Mistrovství Čech

Vyvrcholením jarní části sezóny Taekwon-do byla nepochybně Mistrovství Čech a Mistrovství Moravy žáků a juniorů, která proběhla třeboňské sportovní hale v neděli 20. května.
Soutěže se celkem zúčastnilo 213 závodníků ze 17ti škol v Čechách a na Moravě, přič

emž z Čech bylo 138 závodníků. Po velmi dobrých výsledcích na předešlých akcích (Pohár Kerberos a
soutěž STM) si naši závodníci vedli na výtečnou i tentokrát.

Tradičně se našim závodníkům skvěle dařilo v technický sestavách (tulech), kde zlaté medaile získali Dominika Bardonová, Filip Konár (oba v kategorii žáci 6.-5. kup), Slávek Vinogradov (junioři 6.-5. kup),
Pavel Zavadil a Linda Deutschová (oba vyhráli svoji disciplínu již na čtvrtém turnaji v řadě !!!). Stříbrnou medaili přidal Vašek Sedlmajer a bronzové Anežka Rytinová, Ondra Skýva a Jakub Žilinský.
Po skončení tulů následovali boje v matsogi kde si vedli velmi dobře naši žáci i junioři - Tomáš Bobek, Hoang Quang Pepa Huy a Linda Deutschová (1. místa) a dále Nguyen Hai Ha, Michal Růžička,
Vuong Duong Minh a Pavel Zavadil (2. místa) a bronzovými medailemi matsogi zakončuje Milan Fulmek. V disciplíně wirok (silové přerážení desek) nám velkou radost udělal Slávek Vinogradov, jenž vybojoval skvělé druhé místo ve skupině B (žlutý až modro-červený pásek) a rovněž druhé místo získal náš juniorský tým. Jako poslední ve výčtu, ale ne počtem medailí, nám zůstávají t-ki, či-li speciální přerážecí techniky.
Nejprve naši žáci získali 2 třetí místa - Filip Konár a Linda Deutschová, tým žákyň vyskákal bronz a tým žáků stříbro. Po té již nastoupila naše juniorská eskadra smrti - Slávek Vinogradov zlato ve skupině B a
Tomáš Bobek jako obvykle zlato ve skupině A a pro jistotu i zlato z juniorského týmu, který doplnil Pepa Huy.

Celkově Sonkal získal 12 zlatých, 8 stříbrných a 8 bronzových kovů, v pořadí oddílů jsme si na tomto Mistrovství umístili na skvělém druhém místě. A pokud uvážíme, že náš tým zatím nemá ani jednu juniorskou závodnici, nevedl si vůbec špatně.