TAEKWON-DO

NÁBOROVÉ INFORMACE

Na začátku nového školního roku 2016/2017 (od začátku září) provádíme nábor nových členů.

První tréninky jsou na Černém Mostě od úterý 6. září, v Horních Počernicích od pátku 9. září a na Petřinách od pondělí 19. září. Nové zájemce o cvičení přivítáme i kdykoliv během roku.
Přehled našich tělocvičen kde můžete cvičit.

Pro jakou věkovou skupinu je Taekwon-do určeno?
Taekwon-do lze aktivně provozovat prakticky v jakémkoliv věku - od školního po důchodový. Dle našich zkušeností nezáleží na věku, ale především na chuti a odhodlání dělat něco pro sebe. Naším cílem je, aby každý zájemce si v trénincích našel to svoje - u dětí je to především pohybová pestrost, dospívajícím a dospělým porovnávání se s ostatními taekwondisty na soutěžní úrovni a všem ostatním kondici, udržování pohyblivosti a získávání schopností se účinně bránit. V případě dětí doporučujeme začínat mezi 6. a 7. rokem, tedy první třídy základní školy. V případě věkově mladších dětí vyžadujeme přítomnost rodiče, a to nejlépe v aktivní formě. Cvičte společně s vašimi dětmi zdarma prostřednictvím naší promo akce - 1 dítě = 1 rodič zdarma (poznámka - nárok na tréninky zdarma končí ziskem zeleného pásku rodiče).

Zde se můžete dozvědět o Taekwon-Do více informací a podívejte se také na video sampler zachycující o čem Taekwon-Do vlastně je. Případně se podívejte na cca 15 minutový dokument o taekwondu vysílaný na Sport 5.

Pokud se rozhodnete cvičit Taekwon-do není nic jednoduššího než přijít na naše pravidelné tréninky, které jsou na Černém Mostě v úterý a čtvrtek od 17.00 do 18.00, na Petřinách pondělí a středa také od 17.00 do 18.00 a nebo v Horních Počernicích každý pátek od 14.00 do 15.00.

V čem se cvičí?
Mnoho lidí tomu říká kimono, ale protože Taekwon-do je korejské bojové umění, tak má svůj vlastní název dobok. Na první tréninky stačí ale přijít v obyčejných teplákách a tričku (nejlépe bílem), cvičíme na boso. Jak vidíte začít cvičit Taekwon-do nevyžaduje žádné speciální pomůcky a proto je přístupné všem.

Jak se k nám dostanete?
Stačí se podívat na tuto stránku a dozvíte se vše podstatné i možnosti jak nás kontaktovat.


Kolik mě budou tréninky stát?
Cena tréninků v Sonkalu je bez ohledu na technický stupeň (pásek) 1100 Kč za tzv. čtvrtletí. Za čtvrtletí považujeme září-prosinec, leden-březen a duben-květen. Platí se vždy do 15. dne prvního měsíce daného období. V ceně oddílových příspěvků je zahrnut i roční poplatek za členství v Českém svazu Taekwon-Do ITF (zkoušky, regionální a národní semináře, soutěže a úrazové pojištění).

Co vše získám?
Každý člen Sonkalu může za jeden paušální poplatek trénovat až 4x týdně, dále využívat nepravidelných sobotních tréninků na Černém Mostě a pro členy závodního oddílu jsou připraveny páteční závodní tréninky. Každý náš člen má k dispozici velké množství oddílového materiálu, jenž je bezplatně k dispozici. Materiál a vybavení nabízíme našim členům ke koupi (chrániče, doboky, oblečení a tréninkové pomůcky) za zvýhodněné ceny proti běžným maloobchodním cenám.

Jaké akce oddíl pořádá?
Letitou tradicí jsou oddílová soustředění - jarní ve velikonočním termínu, velké letní a podzimní, které slouží velmi často také jako příprava na Mistrovství České republiky. Soustředění jsou v delkách 5-10 dnů v závislosti na typu akce a ročním období. Mimo tyto klasická soustředění máme i speciální povánoční akci, soustředění, pro červené a černé pásky. Naši členové se pravidelně účastní regionálních, národních a mezinárodních seminářů pod vedením uznávaných kapacit taekwonda. A v neposlední řadě se účastníme mnoha národních a také mezinárodních soutěží, kde dosahujeme velmi dobrých výsledků.

Co vás v Sonkalu čeká? Podívejte na naše promo videa:

Chcete se dozvedět více o taekwondu? Podívejte se na dokument vysílaný v televizi Sport 5:

Se všemi zájemci o krásné bojové umění se těším na viděnou v našich tělocvičnách.

Ondřej Vrábel, VI. dan
vedoucí oddílu a hlavní trenér


TAEKWONDO
Kontakt: Ondřej Vrábel, tel.: 777-011-692, sonkal@taekwondo.cz
Adresa pro korespondenci: Taekwon-Do ITF Sonkal Praha z.s., Jiránkova 1137/1, 163 00 Praha 6,
Za finanční podpory
Hlavního města Prahy
Za finanční podpory
Ministerstva školství,
mládeže a tělovýchovy
Za finanční podpory
Městské části Praha 14