czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube
Fotografování v historickém centru Prahy

Řeknete si co maji historické budovy v centru Prahy společného s taekwondem? Prakticky nic, tedy nic do té doby dokud do ulic nevtrhnou sonkalačky a naše foto technika s nimi. Jak dopadlo naše zářijové focení bez doboku se podívejte na 115 vybraných fotografiích.

A vězte na jaře budeme pokračovat ;)

28.12.2009, Ondřej Vrábel     115 (hi-res)
Vánoční Taekwon-do exhibice ( pozvánka )

Poslední tréninkový den před vánočními svátky připravili členové našeho oddílu tradiční vánoční exhibici v tělocvičně na Černém Mostě. Přítomní taekwondisté, rodiče a kamarádi měli jedninečnou přiležitost shlédnout co se za uplynulý rok všichni naučili a jak ve svých dovednostech postoupili výše.

V pestrém programu nastoupili všechny pásky od žlutého až po černé, mezi kterými nechyběli držitelé od I. do IV. danu. Nemohli chybět akční scénky sebeobrany v podání starších i nejmladších vystupujících, sestavy, sebeobrana, boj a postupně se představil celý systém výuky boje (matsogi) v taekwondu.

Před závěrečným promitáním byly předány ceny nejúspěšnějším členům Sonkalu za rok 2009 (finální podoba žebříčku zde) a dostalo se na ocenění dvou taekwondistů, kteří předváděli po celý rok píli v tréninku nejvíce ze všech.

I touto formou bychom rádi poděkovali všem přítomným divákům za skvělou podporu!

Video sestřih Sonkal 2009 a záznam celé exhibice jsou ke stažení ve videogalerii.

Prohlédněte si 98 fotografií, které pro nás pořídil Martin Hudák (server www.rally-foto.cz).

Stáhněte si z videogalerie záznam exhibice korejského exhibičního týmu v Norsku v roce 1984. Po 25 letech je tento dokument unikátní, protože zachycuje Mistra Hwang Ho-yonga v ranných taekwondistických letech. Dále můžete vidět vystupovat mistra Kim Ung-chola, který působí dlouhá léta v Bulharsku, v loňském roce tragicky zesnulého mistra Ri Yong Soka. Pětici vystupujících doplňují Rim Yong-chol a Kim Sam-dok..

27.12.2009, Ondřej Vrábel     98
Zkoušky na technické stupně dan

Třetí prosincovou neděli čekalo dvacítku taekwondistů nejen probuzení do mrazivého dne, ale především zkoušky na I. až IV. dan. Sonkal byl zastoupen u nás hostující Kristýnou Pravdovou, která skládala zkoušku na I. dan.

Po více než třech hodinách náročného testování jak jsou všichni adepti připraveni bylo dokonáno. Zkušební komise včele s Mistrem Hwang Ho-yongem udělila všem žadatelům požadované stupně.

Vy se snámi podívejte jak se jim vedlo na námi pořízených fotografiích.

26.12.2009, Ondřej Vrábel     359
Vánoční Taekwon-do exhibice ( pozvánka )

Na dvou videích se můžete podívat jak vypada uplynulý rok našeho oddílu a rovněž co všechno bylo k vidění na vánoční exhibici.

Dalším videem je záznam exhibice korejského exhibičního týmu v Norsku v roce 1984. Po 25 letech je tento dokument unikátní, protože zachycuje Mistra Hwang Ho-yonga v ranných taekwondistických letech. Dále můžete vidět vystupovat mistra Kim Ung-chola, který p

25.12.2009, Ondřej Vrábel     3
Celorepublikový technický seminář s Mistrem Hwang Ho-yongem

19. prosince 2009 proběhl v Nymburce celorepublikový seminář s Mistrem Hwang Ho-Yongem. Byl to nejenom poslední seminář v letošním roce, ale rovněž i poslední před odjezdem pana Mistra do Koreje.

Do Nymburka jsme se dopravili pohodlně ve dvou vozidlech (velitelstvo svojí škodovkou, obyčejní smrtelníci komfortním minibusem). Ve sportovním středisku ČSTV nás už čekala malá unisex šatna, kde jsme se oblékli do nažehlených doboků a vyrazili do haly.

Semináře se zúčastnila více než stovka taekwondistů z celé České republiky a také dva z Taekwon-do Academy Slovakia. Tento počet naplnil halu až do posledního místa, takže cvičenci v zadních řadách neměli zřejmě moc životního prostoru, výhled na Mistra a kvalitní

25.12.2009, Ondřej Vrábel     91 (hi-res)

Třeboň Open - žáci, junioři a senioři (tul, matsogi, t-ki a wirok)
( propozice, přihláška )

Podívejte se na 289 fotografií z prvního ročníku mezinárodní otevřené soutěže Třeboň Open.

9.12.2009, Ondřej Vrábel     289
Zkoušky na technické stupně kup

Prohlédněte si 102 fotografií z oddílových zkoušek na vyšší technické stupně.

8.12.2009, Ondřej Vrábel     102
2. celorepubliková soutěž STM

Prohlédněte si 172 fotografií ze sobotního setkání Středisek talentované mládeže ve Frýdku-Místku.

30.11.2009, Ondřej Vrábel     172
Třeboň Open - žáci, junioři a senioři (tul, matsogi, t-ki a wirok)
( propozice, přihláška )
Již za týden se v Třeboni uskuteční první ročník otevřené mezinárodní soutěže Třeboň Open 2009. Připomínáme všem termín uzávěrky přihlášek - pondělí 30. listopadu. Propozice a přihláška pro připomenutí.
24.11.2009, Ondřej Vrábel  
10. Fighter's Budoshow

V sobotu 21. listopadu se v hale Sparty Praha na Letné uskutečnil již 10. ročník přehlídky bojových umění a sportů pod názvem Fighter"s Budoshow. Více než tří hodinový program byla našlapán velmi pestrou směsicí ukázek. Mezi vystupujícími nechybělo ani Taekwon-do ITF, resp. členové Sonkalu.

Podívejte se ve videogalerii na záznam naší ukázky.

22.11.2009, Ondřej Vrábel     213
10. Fighter's Budoshow

Dnes vystoupili členové našeho oddílu na 10. ročníku pražské Fighter"s Budoshow. A vy se můžete na záznam ukázky podívat.

21.11.2009, Ondřej Vrábel     2
Mistrovství České republiky žáků, juniorů, seniorů a veteránů

Je sobota 13. listopadu, Crrrr crrrr, budík zvoní, kohout kokrhá, a Praha se probouzí do dalšího krásného slunného dne. Pro někoho obyčejný den odpočinku, ale zhruba pro desítky zasvěcených to znamená rozrušení, trému překvapení z toho, jak úspěšný dnešní den bude. Ano, pro mnohé den D, vyvrcholení každodenní, měsíční, i celoživotní dřiny a práce na sobě samém. Každý proto, aby byl nejlepší, musel absolvovat hodiny a hodiny poctivých tréninků, aby dnes uspěl. Tak pojďme se společně podívat, jak jim to šlo… :-)

Po oblastních závodech hlavního města Prahy se bojiště přesunulo do sportovního centra v Nymburce. Krásné víceú

18.11.2009, PAV  
Mistrovství České republiky žáků, juniorů, seniorů a veteránů

Je obtížné zvítězit, ale ještě těžší je to dokázat znovu. Nám se to letos povedlo :). Oproti loňskému Mistrovství České republiky jsme však přidali jednoho Mistra ČR navíc: Lukáš Veverka - Mistr České republiky - žák Kristýna Hudková - Mistryně České republiky - juniorka B Aneta Hemerová - Mistryně České republiky - juniorka A

Pořadí tří absolutně nejúspěšnějších škol Mistrovství ČR 2009: 1. místo - Taekwon-Do ITF Sonkal Praha - 12-11-9 (zlaté-stříbrné-bronzové) 2. místo - Tong-Il České Budějovice - 9-5-13 3. místo - Koguryo Třebíč - 8-4-4

15.11.2009, Ondřej Vrábel     492
II. Oblastní soutěž regionu Praha ( propozice )

První listopadovou neděli uspořádala škola Toi-Gae v základní škole Petřiny jih druhé kolo oblastní soutěže pražského regionu. Nejen pro naše závodníky to byl velmi vítaný test před blížícím se Mistrovství České republiky. Na 60 závodníků z 6 škol se utkalo v technických sestavách, sportovním boji a speciálních přerážecích technikách. Soutěž měla velmi rychlý spád a rovněž velmi solidní úroveň.

Podívejte se na 139 fotografií a brzy i na přidělené body v našem závodním žebříčku.

10.11.2009, Ondřej Vrábel     139
XXXIV. Oddílové soustředění

Dnes vám přinášíme hlavní sadu fotografií z oddílového soustředění v Solenici. Na fotkách najdete tréninky od prvního do pátého dne. Celkem 139 fotek.

1.11.2009, Ondřej Vrábel     139
Oddílový trenérský seminář (12.30-14.00)

V sobotu 24. října se v tělocvičně uskutečnil další z řady vnitrooddílových seminářů, tentokrát na téma boj z blízka. Více se dozvíte brzy v článku Moniky Junové.

27.10.2009, Ondřej Vrábel     37
16. Mistrovství světa seniorů

Začínáme pěkně z ostra a to rovnou s Juche tulem. Na ten narazil náš seniorský tým ve finalovém utkání proti týmu Koreje. Připravili jsme pro vás celý zápas, tedy všechny čtyři sestavy.

Zítra budeme s videama pokračovat.

25.10.2009, Ondřej Vrábel     20
16. Mistrovství světa seniorů

Během prvního soutěžního dne proběhly vešekeré kategorie sestav, a to jak v jednotlivcích tak i týmech. Na medailové příčky z našich reprezentantů dosáhla Adéla Grodová, která získala 3. místo v seniorkách I. dan. Dalším medailovým zářezem je pak stříbrná příčka našich seniorů v týmových tulech. Finálový souboj proti týmu Koreje byl velmi kvalitní, ale i naši kluci zůstali na lopatě korejského Juche. Vidět 5 lidí provést prakticky totožně velmi náročnou sestavu je skutečným zážitkem!

Druhý den soutěže: V průběhu čtvrtka naši reproši získali kompletní medailový set. Nejprve v dopoledním programu vybojovala Ilona Hambergerová bronz ve speciálních technikách, když před ní skončily závodnice Ruska a Estonska. Odpoledne pak přidal stříbro Honza Mraček, kterému stopku v cestě za třetím světovým zlatem vystavil tádžikistánský závodník až ve finále. Zlatá medaile na ČR čekala ve speciálech seniorů. Přéma Šesták jako jediný z celého startovního pole čítajícího 39 závodníků získal kompletních 15 bodů a vybojoval pro Čechy první zlatý kov! Sebeobrana seniorů postoupila do čtyřčleného finále, ale bohužel kluci zůstali bez medaile.

Zítra jsou na programu zbývající boje mužů i žen a rovněž speciální techniky týmů.

Třetí den soutěže: Dnes oba naše týmy přidali po jedné zlaté ve speciálních technikách. Ženy k tomu potřebovali 2 rozstřely - nejprve shodně s korejským týmem daly děvčata twimyo bandae dollyo a poté byly úspěšnější na twimyo nomo chagi. To tým mužů opanoval první příčku po základních pokusech se ziskem 12 bodů. Bronzovou medaili ze sportovního boje dnes získala Andrea Konečná.

Čtvrtý den soutěže: Závěrečný den Mistrovství světa patřil týmové soutěží ve sportovním boji a silovém prerážení. Rovněž se rozdali dvě sady medailí v silovém přerážení jednotlivců. Právě ve wiroku mužů získal bronzovou medaili Juraj Hasík. Tým seniorek vybouchal stříbro. Tým seniorů se stal nejúspěšnějším týmem Mistrovství. Česká republika v celkovém hodnocení zaujala 3. příčku za suveréní KLDR a velmi silným druhým Ruskem. Přehled: Korea - 19 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové Rusko tým 1 - 5-5-7 Česká republika - 3-3-5

Podívejte se na první sadu s 93 fotografiemi, které zachycují naší první prohlídku Petrohradu a jeho pamětihodností.

Podívejte se na druhou sadu s 87 fotografiemi z technického semináře s Mistrem Hwang Ho-yongem.

A dnes ještě přidáváme třetí sadu fotek (106ks). Tyto jsou z našeho druhého výletu po Petrohradu - legendární křižník Aurora a Petro-Pavlovská pevnost. Další sada vás čeká zítra večer (úterý), která bude obsahovat již záběry z prvního dne soutěže.

Čtvrtá sada je dokompletována a na vás čeká 799 fotografií z prvního dne soutěže. Nezapomeňte zítra a pozítří intenzivně pokračujeme, protože pro vás budeme mít fotografie ze tří dalších soutěžních dnů.

Pátá a poslední sada obsahuje 540 fotografií, které zachycuji 2.-4. den souteže. Na těchto záběrech jsou postupně obsaženy disciplíny matsogi, hosinsul, t-ki a wirok. V krátké době vám přineseme i zajímavá videa ze světového šampionátu!

Ve videogalerii najdete první video z Mistrovství. Výběr padl na zápas našich seniorů v týmových sestavách proti Koreji.

Dnešním dnem začínáme publikovat další videa z Mistrovství světa, každý den na vás čeká jedno nové video. Hledejte ve videogalerii.

14.10.2009, Ondřej Vrábel     1625
16. Mistrovství světa seniorů

V pátek 9. října v 10 hodin a 10 minut (trochu hodně desitek :-) odlétá výprava české reprezentace Taekwon-Do ITF do dějiště letošního Mistrovství světa seniorů. Šampionát hostí ruský Petrohrad. Spolu s výpravou odlétá i Ondřej Vrábel, IV. dan, který bude spolu s MUDr. Kaňkou (VI. dan) a Bc. Teslíkem (III. dan), kteří budou na mistrovství pracovat jako rozhodčí.

Celé výpravě držíme palce a přejeme co největší medailové žně! O průběhu šampionátu vás budeme informovat na našich stránkách.

Nominace národního týmu:

senioři - MRAČEK JAN, tul III. dan, matsogi -78kg - VYZRÁL ALEŠ, matsogi -85kg - HAVLÍČEK ROMAN, matsogi +85kg - SESTAK PŘEMYSL, t-ki - HASÍK JURAJ, tul I. dan, wirok - KOSÍK MARTIN, matsogi -81kg - GAVLAS FILIP, matsogi -64kg - CHALOUPKA JAN, tul senioři II. dan - ŠIMEČEK FILIP, matsogi -57kg seniorky - ZEDKOVÁ LUCIE, tul III. dan, matsogi -57kg - HOŇKOVÁ JANA, tul II. dan, matsogi -75kg, wirok - GRODOVÁ ADÉLA, tul I. dan - HAMBERGEROVÁ ILONA, matsogi -69kg, t-ki - PÖSINGEROVA ANNA, matsogi +75kg - KONEČNÁ ANDREA, matsogi -63kg sebeobrana mix - ZEDKOVÁ LUCIE, LINC PETR, VINÁREK MAREK muži - GAVLAS FILIP, CHALOUPKA JAN, KUNZ LUMÍR, ŠIMEČEK FILIP tým senioři 1. MRAČEK JAN 2. VYZRÁL ALEŠ 3. HASÍK JURAJ 4. ŠESTÁK PŘEMYSL 5. HAVLÍČEK ROMAN 6. KLAŠKA JAN tým seniorky 1. ZEDKOVA LUCIE 2. HAMBERGEROVÁ ILONA 3. HOŇKOVÁ JANA 4. KOLÁŘOVÁ KATEŘINA 5. KONEČNÁ ANDREA 6. PÖSINGEROVÁ ANNA
9.10.2009, Ondřej Vrábel  
Svatba Martina Svitka a Diny Chmaitilli

V pátek 25. září se uskutečnila další svatba taekwondisty. Na terase Mozartovy Bertramky si v 11:30 řekli oficiální ANO Martin Svitek a Dina Chmaitilli. Svatebního obřadu se zůčastnila kromě početného příbuzenstva rovněž zúčastnila početná komunita současných i bývalých taekwondistů.

Novomanželům přejeme mnoho štěstí na společné životní cestě.

Vy se podívejte na 62 fotografií.

30.9.2009, Ondřej Vrábel     62
Ladronkafest (www)
prezentace a exhibice Taekwon-do

Doplňujeme fotografie z Ladronkafestu o video z dopolední ukázky na této akci.

27.9.2009, Ondřej Vrábel     1
Ladronkafest (www)
prezentace a exhibice Taekwon-do

Dostali jsme nabídku předvést se ve dvou exhibičních vystoupeních na 8. ročníku Festivalu volného času, zvaném Ladronkafest. A to jsme si samozřejmě nesměli nechat ujít.

První ukázka se konala již před polednem a ta druhá až večer, když se vše začalo barvit červenými paprsky zapadajícího slunce. Asi by bylo házení hrachu na zeď popisovat tady naše hvězdné vystoupení, pokud tedy opominu méně zdařený finish v mém podání. Když jsem nepřekopl desky a podíval se na ty davy lidí, které ani tak nebyly zklamané, měl jsem ohromně dobrý po

23.9.2009, Ondřej Vrábel     257
Ladronkafest (www)
prezentace a exhibice Taekwon-do

Sonkal si vás dovoluje pozvat na ukázky Taekwon-do v sobotu 19. září v průběhu Ladronkafestu, který se uskuteční na strahovské pláni u statku Ladronka. První naše ukázka proběhne během bloku mezi 11.00 a 12.00, druhá je naplánována do podvečerních hodin mezi 18. a 19. hodinou. Přijďte se podívat nejen na vystoupení taekwondistů, ale i ostatních volnočasových aktivit.

18.9.2009, Ondřej Vrábel  
XXXIII. Oddílové soustředění

Během letního soustředění se ke slovo opět dostaly dva tradiční turnaje. První byl věnován krokovému boji (bílé a žluté pásky) a modelovému boji (vyššich stupňů). Druhá soutěž se uskutečnila ke konci desetidenního kempu a její účel byl porovnat kvalitu jednotlivých akčních scének, chcete-li scének sebeobrany.

Obě soutěže se vydařily na výbornou a kromě cen pro vítěze si všichni odnesl

6.9.2009, Ondřej Vrábel     2
XXXIII. Oddílové soustředění

Podívejte se na první sadu fotografií z aktuálně probíhajícího soustředění našeho oddílu. Dnes vás čeká 212 fotek, další připravíme a zveřejníme během zítřejšího volného dne, kdy nás čeká výlet k místní rozhledně a večerní soutěže v sambo a mobum matsogi!

Druhá sada s 55ks fotografií je zveřejněna.

Třetí sada fotografií obsahuje 187 fotografií. Přestože jsme dnes na soustředění měli volný den, tak jsme stihli dopoledne výlet na místní rozhlednu a večer velmi kvalitní turnaj dvojic v sambo matsogi a mobum matsogi. Velkou pochvalu si zaslouží všichni účastníci, protože předvedené kombinace a scénky měly vynikající kvalitu! V nižší kategorii (sambo matsogi) zvítězil Michal Fuxa s Filipem Morkovcou, ve vyšší (mobum matsogi) si vítězství vybojoval Michal Zacharuk a Martin Beneš. Prohlédněte si fotky a těšte se v příštím týdnu na video :-)

Sada číslo 4 na vás čeká a najdete v ní fotografie ze čtvrtečního dopoledniho i odpoledniho treninku, kdy jsme se věnovali opakování sestav, procvičování více násobných kopů a rovněž speciálním technikám na lapy. Své majitele si našli i dvě speciální trička s nápisem Master of Tekken 2009. Tedy hlavní ceny pro vítěze obou kategorií již druhého ročníku turnaje v tého počítačové hře. V mladší kategorii s přehledem obhájil loňské vítězství Dan Dvořák, který svým vyzyvatelům nedal nejmenší šanci. Naopak nového vítěze poznala kategorie věkově starších, kde titul vybojoval Martin Beneš.

Neděle - dnes máme poslední den oddílového soustředění v Malých Svatoňovicích. Čekají nás dva závěrečné tréninky, balení a cesta do Prahy. Včera večer proběhla velmí populární soutěž v akčních scénkách a velmi rádi musíme řici, že všech 7 předvedených scének bylo velmi zajímavých. I když u mladších nebylo provedení tak precizní jako u starších a hlavně vyšších pásků, tak vše plně nahradili vtipem a neotřelým nápadem. Prvenství ve finálovém rozstřelu nakonec získala trojice Martin Beneš, Michal Zacharuk a Pavel Babický, kteří velmi těsně porazili trojici "zelenáčů" Michal Hamouz, Jirka Huml a Zdeněk Ocelka.

Poslední foto sada je doplněna do fotogalerie. Nyní si můžete prohlédnout 704 fotek z letního soustředění. Tímto jsme překonali hranici 40.000 fotografií ze soutěží, tréninků, seminářů a dalších akcí !!! Jeden rekord je pokořen a pře námi je pěkně kulaté číslo 50.000 :-)

25.8.2009, Ondřej Vrábel     704

15. juniorské, 24. seniorské a 1. veteránské Mistrovství Evropy

Dnes vám nabízíme první videa z letošního Mistrovstvi Evropy, které se konalo ve Slovinských Konjicích. A abychom začali pořádně od podlahy, tak na vás čeká hned desítka videí! Další videa můžete očekávat v průběhu celého týdne a rovněž vám můžeme slíbit, že projdeme naše archívy a nabídneme i něco z roku 2008 a 2007. Přestože jsou prázdniny, máte se u nás na webu nač těšit.

11.8.2009, Ondřej Vrábel     20

Letní camp s Mistrem Hwangem Ho-yongem

Letošní camp s Mistrem byl sedmý v historii a pro mě osobně taky sedmý, co jsem navštívil. Tradiční místo, tedy Sklárna u Žihle, se osvědčilo, takže i tento rok jsem byl odvezen sem. No posuďte sami: lanové centrum, laser game, rybník na plavání, pidibazén, tělocvična, tři hřiště a hospoda v jednom areálu v kombinaci s téměř nulovým signálem všech operátorů (v baráku jsem našel jen na balkóně 5. patra a prostřední kabince na WC muži patro 3) je neodolatelná kombinace. Nebudu psát detaily a informace, ale spíš proč mě to zase bavilo a proč si myslím, že by tam Sonkaláků mělo jezdit víc.

Camp je už třetím rokem organizován z půlky jako trénink a z půlky jako prázdniny, v Mistrovštině stručněji „musí tro

7.8.2009, Martin Svitek  

Zkoušky na I.-VI. dan

Zkoušku na III. dan úspěšně složil Martin Svitek, srdečně gratulujeme. Velká gratulace patří i doktoru Kaňkovi (vedoucí oddílu Tong-Il České Budějovice) k úspěšnému složení zkoušky na VI. dan. Doktor Kaňka je prvním držitelem tohoto stupně v našem Svazu!

Pohlédněte si 403 fotografií ze zkoušek na I.-VI. dan, které se konaly v neděli.

3.8.2009, Ondřej Vrábel     403
Fotografování ve Vrtbovského zahradě

Prohlédněte si 170 fotografií z naší návštěvy ve Vrtbovského zahradě.

Všechny fotografie jsou dostupné také ve vysokém rozlišení! Odkaz pod každou fotografií.

20.6.2009, Ondřej Vrábel     170 (hi-res)

Sonkalačky v posilovně

Sobotní dopoledne 5. června patřilo focení našich děvčat při tréninku v posilovně Delta Fitness se, kterou náš oddíl dlouhodobě spolupracuje. Podivejte se na 161 vybraných fotografií.

19.6.2009, Ondřej Vrábel     161

Zkoušky na technické stupně kup

Prohlédněte si 57 fotografií ze zkoušek na vyšší technické stupně, které se konaly v naší tělocvičně na Černém Mostě.

18.6.2009, Ondřej Vrábel     57

Ukázka Taekwon-do ITF na Maškarním reji v ZŠ Vybíralova

Dne 27.2. 2009 se v největší Vybíralovské tělocvičně konal maškarní rej a samozřejmě u toho nemohla chybět domácí škola Sonkal Praha ITF ( ,,odvážlivci“ Lukáš Legner, Martin Beneš, Pavel Šnábl, Monka Junová a Tomáš Vodička). Ukázka byla především pro malé školáky 1. stupně základní školy, takže kdo s námi nešel, tak udělal velikou chybu.

Naše vystoupení začalo krátkým úvodním proslovem Lukáše o tom, co Taekwon-do znamená, jak

3.6.2009, Tomáš Vodička  
Závody Pečky

Podívejte se na 209 fotografií z dnešních závodů v Pečkách.

23.5.2009, Ondřej Vrábel     209
15. juniorské, 24. seniorské a 1. veteránské Mistrovství Evropy

Podívejte se na 235 fotografií z technického semináře ve Zreče a nově na 474 fotografií ze soutěže. Celkem je k dispozici 709 fotek.

Výsledky českého týmu za neděli: 2. místo - tým matsogi juniorky (Aneta Hemerová a Monika Junová) 2. místo - tým matsogi senioři 3. místo - tým matsogi junioři 3. místo - tým matsogi seniorky Ilona Hambergerová - nejúspěšnější seniorka Josef Jarma - nejúspěšnější veterán divize silver Česká republika - 3. místo v pořádí zemí s 12 (13) zlatými, 14 (14) stříbrnými a 17 (17) bronzovými medailemi

Výsledky českého týmu za sobotu: 3. místo - Lucie Zedková, matsogi seniorky -57kg 3. místo - Jana Hoňková, matsogi seniorky -63kg 1. místo - Ilona Hambergerová, matsogi seniorky -69kg 3. místo - Martin Kosík, matsogi senioři -71kg 3. místo - Jan Mraček, matsogi senioři -85kg 2. místo - Veronika Kokášová, t-ki juniorky 1. místo - t-ki tým juniorky (Aneta Hemerová a Monika Junová)

Výsledky českého týmu za čtvrtek a pátek: 1. místo - Adéla Grodová, tul seniorky I. dan 2. místo - Jana Hoňková, tul seniorky II. dan 2. místo - Lucie Zedková, tul seniorky III. dan 2. místo - tul tým seniorky 1. místo - Ilona Hambergerová, t-ki seniorky 3. místo - t-ki tým seniorky 2. místo - Juraj Hasík, tul senioři I. dan 1. místo - Jan Chaloupka, tul senioři II. dan 3. místo - Jan Mraček, tul senioři III. dan 2. místo - tul tým senioři 1. místo - t-ki tým senioři 1. místo - tul tým juniorky (Aneta Hemerová a Monika Junová) 2. místo - Lucie Pavlásková, matsogi juniorky +70kg 1. místo - Filip Šimeček, tul junioři I. dan 2. místo - Ondřej Mokrosch, tul junioři I. dan 1. místo - Jan Vrchovecký, tul junioři II. dan 1. místo - tul tým junioři 3. místo - Ondřej Mokrosch, matsogi junioři -63kg 3. místo - Tomáš Jungwirth, matsogi junioři -63kg 3. místo - Josef Vacík, matsogi junioři -75kg 1. místo - Josef Jarma, veteráni stříbrná divize tul I. dan 1. místo - Ivan Šípal, veterání stříbrná divize tul III. dan 2. místo - tul tým veteráni 2. místo - Josef Jarma, matsogi veteráni stříbrná divize -73kg 1. místo - Josef Jarma, wirok veteráni stříbrná divize 3. místo - sebeobrana juniorky mix (Aneta Hemerová a Monika Junová) 3. místo - sebeobrana junioři 2. místo - sebeobrana senioři 3. místo - sebeobrana seniorky

11.5.2009, Ondřej Vrábel     709
Seminář s Mistrem Hwang Ho-yongem pro členy STM

Máme pro vás 87 fotografií ze včerejšího semináře s Mistrem Hwang Ho-yongem pro členy Středisek Talentované Mládeže. Seminář se konal den po srovnávací soutěži a zúčastnilo se jej více než 90 účastníků.

10.5.2009, Ondřej Vrábel     87 (hi-res)
1. celorepublikové setkání STM

Prohlédněte si 190 fotografií z pátečního setkání Středisek Talentované Mládeže v Nymburku.

Kompletní výsledky najdete již v sekci úspěchy, také je doplněn žebříček našich závodníků.

8.5.2009, Ondřej Vrábel     190
15. juniorské, 24. seniorské a 1. veteránské Mistrovství Evropy

Na sklonku příštího týdne nastane první z vrcholů letošní taekwondistické soutěžní sezóny. Tím vrcholem je každoroční Mistrovství Evropy juniorů a seniorů. V letošním roce nás čeká již 24. šampionát seniorů a 15. juniorů. Premiérově bude letos na programu 1. Mistrovství Evropy veteránů. Nejstarší věková skupina se po třech světových šampionátech dočká svých soutěžních klání i na evropské půdě. Druhou novinkou letošního Mistrovství je zkušební zavedení seniorských kategorií V. a VI. danů. Za zmínku také stojí i úprava týmových soutěží, kdy trenéři mohou složit pro každou z disciplín speciální tým vybraný až z 10 závodníků. Tato novinka dle našeho názoru bude znamenat konec univerzálnosti členů týmů a přidá ještě více na síle bohatším zemím s početnými výpravami. Poslední novinkou je rozšíření počtu soutěžních dnů ze tří na čtyři.

Evropské Mistrovství se po 12 letech vrací do Slovinska a tentokrát jej budou hostit města Zreče a Slovinské Konjice. V prvně uvedeném městě bude probíhat registrace, porady koučů a rozhodčích, a budou zde ubytovány všechny výpravy. Slovinské Konjice pak budou hostit samotnou soutěž. Organizátoři připravili i velmi zajímavou novinku v podobě pěti webových kamer, které budou online přenášet dění na všech soutěžních zápasištích. Přehled kamer hledejte na stránkách mistrovství.

Jak jsme dříve zmínili letošní šampionát má soutěžní program naplánovaný na čtyři dny. Vše vypukne ve čtvrtek 14. a skončí v neděli 17. května.

Reprezentační tým Českého svazu Taekwon-do ITF se do dějiště přesune v pondělí 11. května. I letos bude Sonkal mít své zastoupení mezi závodníky, přesněji mezi závodnicemi. Na svůj druhý evropský šampionát vyrazí Monika Junová a již na třetí Aneta Hemerová. Podívejme se na nominace obou sonkalaček: Aneta Hemerová Tul juniorky I. dan Matsogi juniorky -52kg Sebeobrana mix Tým tul Tým matsogi Tým t-ki Monika Junová Tul juniorky I. dan Matsogi juniorky -58kg T-ki juniorky Sebeobrana mix Tým tul Tým matsogi Tým t-ki

České republika bude na šampionátu zastoupena rovněž v řadách rozhodčích, a mezi trojicí Čechů bude i trenér Sonkalu Ondřej Vrábel, IV. dan.

Před odjezdem přejeme Anetě a Monice co nejúspěšnější reprezentaci a pořádnou porcí medailí. Od čtvrtka do neděle držme všichni palce co to jde celé české reprezentaci a sonkalačkám dvojnásob.

Průběžné výsledky se vám budeme snažit přinášet během celé soutěže a po skončení se můžete těšit na porci fotografií a videí.

6.5.2009, Ondřej Vrábel  
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů

Kompletních 301 fotografií z dnešního Mistrovství Čech!

25.4.2009, Ondřej Vrábel     301
Petřinský pohár v amatérském aerobiku
Jak jsme včera slíbili dnes vám nabízíme záznam z našeho vystoupení během soutěže v aerobiku.
20.4.2009, Ondřej Vrábel     1
Czech Open 2009
žáci, junioři a senioři
Připravili jsme pro vás šest videí z finálových utkání Czech Openu 2009.
20.4.2009, Ondřej Vrábel     6
Petřinský pohár v amatérském aerobiku

Sobotní dopoledne patřilo ve sportovniho hale ZŠ Petřiny jih soutěži v amatérském aerobiku děvčat od 6 do 15 let. Naše škola přijala pozvání organizátorů, aby v rámci doprovodného programu předvedla ukázky Taekwon-do. Členové Sonkalu se svého úkolu zhostili velmi dobře a během svého vystoupení ukázali všem přítomným soutěžícím, rodičům a divákům celou pestrost a krásu našeho bojového umění.

Sonkalácké vystoupení si můžete prohlédnout na 70 fotografiích a v krátké době bude k dispozici i video.

19.4.2009, Ondřej Vrábel     70
XXXII. Oddílové soustředění

Prohlédněte si 147 fotografií z našeho jarního soustředění!

15.4.2009, Ondřej Vrábel     147
Zkoušky na I.-III. dan

V neděli 5. dubna skládala pětice členů Sonkalu zkoušky na technické stupně I. až III. dan. Konkrétně - Jaroslav Kubricht, Pavel Loupal a Martin Beneš na I. dan, Petr Legner na II. dan a Vladimír Švanda na III. dan. Všichni jmenovaní si vedli úspěšně a můžeme jim pogratulovat k získaným stupňům.

Na 379 fotografiích se můžete přesvedčit jak celé zkoušky probíhaly.

9.4.2009, Ondřej Vrábel     379
Czech Open 2009
žáci, junioři a senioři

V sobotu 4. dubna proběhl v Nymburce další ročník mezinárodní soutěže Czech Open. V letošním roce do středočeského města zavítalo 13 zahraničních výprav z 10 zemí. Svou cestu na nymburská kolbiště našli výpravy z Anglie, Chorvatska, Estonska, Grónska, Holandska, Polska, Slovinska, Slovenska, Skotska a Švýcarska. Proti předchozím letům byl znát úbytek závodníků v žákovské skupině a naopak velmi příjemný nárůst mezi juniory a seniory. Kategorie černých pásků mezi juniory mely vždy šestnáckové pavouky a v seniorech byly vypsány kategorie, I. dan, II. dan a III. + IV. dan. Rovněž všechny seniorské váhové kategorie nabídly velkou porci zápasů a diváci měli možnost zhlédnout velmi kvalitní utkání.

Sonkal vyslal do soutěže 18 závodníků. Přestože někteří nastupovali poprvé ve vyšší věkové skupině (Michal Hamouz a Saša Reynaudová) i tak šli do svých zápasů s velkým odhodláním. Výsledkem je stříbrná medaile Michala Hamouze v tulech juniorů 6.-5. kup a rovněž stříbro

8.4.2009, Ondřej Vrábel     250
Mezinárodní seminář s Mistrem Hwangem Ho-yongem (VIII. dan) (propozice)

Dnes pro vás máme fotografie z prvního dne mezinárodního seminaře s Mistrem Hwangem Ho-yongem, který se konal minulý týden v Nymburce. V úterý nabídneme fotky z druhého dne.

A nyní i den 2., tedy pátek a s nim 183 fotografií.

6.4.2009, Ondřej Vrábel     284
Czech Open 2009
žáci, junioři a senioři

S blížícím se přelomem března a dubna se blíží rovněž tradiční mezinárodní soutěž Czech Open. Letošní ročník dozná menší změny v místě konání, a to přesun z Třeboně do Nymburka.

Aktuálně je přihlášeno do soutěže 12 zahraničních klubů z 10 zemí: Anglie - Aylestone Leicester, 2 závodníci Chorvatsko - Metalac, 8 závodníků Estonsko - Estonská Unie Taekwon-do, 17 závodníků Grónsko – ITF Grónsko, 1 závodník Holandsko - Taekwon-do International Netherlands, 9 závodníků Polsko - Klub Sportów Walki “Avasatare” BrzegDolny, 4 závodníci Slovinsko - Skala Velenje, 7 závodníků Slovinsko - Sun Braslovče, 8 závodníků Slovensko - Academy Slovakia, 12 závodníků Slovensko – Nitra, 10 závodníků Skotsko - ITF Skotsko, 10 závodníků Švýcarsko - TKD Baden, 4 závodníci

V porovnání s loňským rokem čítá startovní pole zahraničních účastníků ještě větší procento černých pásů a věříme, že kvalita soutěže bude o stupínek výše.

Velmi solidní zahraniční účast doplní velké množství českých taekwondistů a především členové státní reprezentace. Pro národní tým je Czech Open začátkem dlouhodobého soustředění před květnovým Mistrovství Evropy ve Slovinské Konjici.

Co závodníky první dubnovou sobotu čeká? Především nové prostředí Sportovního centra ČSTV Nymburk s pěknou halou a kvalitním stravováním. Dále ubytování pro většinu účastníků přímo ve sportovním centru. Během soutěže pak 5 soutěžních ringů pro 4 soutěžní disciplíny – sestavy, sportovní boj, speciální přerážecí techniky a silové přerážení. A v neposlední řadě i vybraná finále od 18.00.

Po páteční uzavěrce je do soutěže přihlášeno 30 oddilů a celkem 278 závodníků!

Všem taekwondistům doporučujeme zavítat do Nymburka minimálně na finálová utkání. Těšíme se na viděnou!

23.3.2009, Ondřej Vrábel  
I. Oblastní soutěž regionu Praha ( propozice)

Sportovní hala petřinské základní školy Petřiny Jih hostila v sobotu 14. března první svazovou soutěž v letošním roce. Na první kolo oblastní soutěže nakonec zavítalo přes 120 závodníků z 8 škol regionu Praha.

Pro dnešek jsme připravili 217 fotografií z tohoto zápolení. Více informací přineseme později.

Výsledkové listiny najdete ZDE

16.3.2009, Ondřej Vrábel     217
Nitra Cup (propozice)

V pátek 20.2. 2009 se hrstka sonkaláckých nadšenců vypravila reprezentovat Sonkal na Slovensko – Nitra Cup. Společně jsme vyrazili třemi auty okolo půl jedné odpoledne.

Cesta byla dlouhá a úmorná, proto jsme se zastavili na pár kuřátek k obědu u KFC v Brně. Po křupavých stehýnkách a dobrých hranolkách (ne všichni takhle holdovali, jako třeba Kristýna Hudková, která si objednala pouze zeleninový salát, žít se má zdravě :-D), jsme se zno

4.3.2009, Ondřej Vrábel     252
Masopustní pohár

V sobotu 28. února se čtyři Sonkalačky vydaly na Masopustní pohár do Borovan. Ranní vstávání se nám všem moc nelíbilo, ale určitě to stálo za to. Cesta byla ospalá, ale dozvěděly jsme se na sebe zase mnoho nových věcí.

Závody odstartovali technické sestavy žáků a žákyň.  Za které závodily dvě Sonkalačky Kristýna Hudková a Alexandra Reynaudová. Saša se svými tuly

3.3.2009, HUD     184
Nitra Cup (propozice)

Svou oficiální soutěžní premiéru si na území Slovenska odbyla sebeobrana právě při letošním ročníku Nitra Cupu. Byť to byla soutěž s upravenými pravidly, tak byly obě ukázky velmi pěkné a diváci je očenili mohutným aplausem.

26.2.2009, Ondřej Vrábel     1
Oddílový trenérský seminář

Po dvou měsících odmlky jsme se opět sešli na sobotním semináři. Tentokrát jej vedl Martin Svitek. On tomu říká „válení". V praxi se jedná o boj na zemi. Možná vás napadne, že to přece není žádné Taekwon-do, ale to tak úplně pravda to není. Je to jen jedna z méně často procvičovaných forem hosinsoolu.

Martin se umí na zemi prát velmi dobře. Sám říká, že se taekwondista bude velmi těžko snažit strhnout soupeře dolů, ale rozhodně se do této situace může dostat. Proto by měl být schopen se s ní nějakým způsobem vypořádat. V nejlepším případě opět vstát a bojovat jak umí nejlépe – používat kopy a údery.

Celkově bych seminář hodnotil jako velmi vydařený. Myslím, že jsme se všichni mohli naučit pár nových a užitečných věcí.

gdz (Petr Legner)

16.2.2009, Petr Legner     49
2. Budweis Fight Cup

V sobotu 24. 1. se čtveřice sonkaláckých nadšenců vydala na první letošní závody do Českých Budějovic. Po dlouhé cestě jsme dorazili na místo a čekali jsme na nástup a zahájení soutěže.

Závody odstartovaly soutěží v technických sestavách žáků a žákyň kde závodil Lukáš Veverka a vedlo se mu opravdu skvěle. Lukášovi se podařilo vybojovat krásné druhé místo. Kristýna s Verčou zde měli možnost závodit za žákyně a opravdu se jim dařilo. Verča vybojovala 1. místo a

29.1.2009, Ondřej Vrábel     134
Taekwondo ve Vancouveru

Tak konečně jsem se dostal k sepsání poznatků o Taekwondu ve Vancouveru v Kanadě, kam jsem se Janičkou letos po prázdninách vydal.

Zkoušel jsem nejprve najít nějaký ITF klub z naší federace, ale to se nějak neujalo. Jediný kontakt co jsem na webu našel, měl už neplatný email a nebyla u toho žádná adresa. Takže jsem hledal i mezi ostatníma federacemi a z několika možných jsem vybral klub nejblíž k našemu domku. Myslím, že to byla nakonec dobrá šťastná volba ;-)

Klub vede moc milej, vstřícnej a profesionální V.dan Rod Johnson. Cvičí se v místním komunitním centru (něco jako kulturáky u nás, ale tady to funguje), kde je mnoho různých zájmových skupin od fyzických (squash, basket, posilovna, …) po necvičební kroužky. Klub je hodně zaměřen na děti, mnohem víc i než Sonkal v začátcích. Má tam i speciální skupinu předškolních dětí. Dospělí chodí dohromady na hodiny označené v rozvrhu pro černé pásky. Sám Rod měl (jak jsem někde z nějaké debaty zaslechl) zdravotní problém, takže sám moc necvičí, ale je pořád zapálený, aktivní a respektovaný nejen žáky, ale na semináři i ostatními. Mimo jiné byl minulý víkend jako rozhodčí v Itálii, kde měla druhá ITF federace velký turnaj s 1200 závodníky (Kanadská výprava 60). Na nás byl od počátku neuvěřitelně hodnej, hned nás zapojil

5.1.2009, CAP     52
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img