czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Mistrovství České republiky žáků, juniorů a seniorů
Vybrali jsme pro vás několik videí z letošního Misrovství České republiky. Nyní si můžete stáhnout: Exhibice Taekwon-do - krátká ukázka Matsogi senioři -71kg - Zbyněk Bartoš a Jan Klaška (finalové utkání) Tul senioři II. dan a vyšší - Michal Kindl a Martin Svitek (finalové utkání) Tul juniorky I. dan a vyšší - Aneta Merksbauerová a Linda Deutschová (final
31.12.2006, Ondřej Vrábel     4

Vánoční exhibice Taekwon-do
I naše internetové stránky pro vás mají vánoční dárek v podobě dvou videí, které byly promítány během vánoční exhibice na Černém Mostě. Další dárek je novoroční - sestřihy z ukázky Taekwon-do na Černém Mostě a výběr nejzajímavějších situací z akčních scének, které si připravili členové Sonkalu.
24.12.2006, Ondřej Vrábel     4

Vánoční exhibice Taekwon-do

Ve čtvrtek 22. prosince jsme v naší tělocvičně na Černém Mostě uskutečnili již třetí rok po sobě předvanoční ukázku Taekwon-do pro všechny členy oddílu a jejich rodinné příslušníky. Pro letošní rok jsme zvolili odlišný program od předchozích let, značnou část tvořili ukázky scének sebeobrany, které si jednotlivé skupinky připravili. Program měl velmi rychlý spád a kromě předvedení všech částí Taekwon-do se dostalo i na předání kalendářů na rok 2007 pro 3 nejúspěšnější závodníky roku 2006 (1. Linda Deutschová, 2. Aneta Hemerová a 3. Monika Junová) a stejnou cenou jsme ocenili i dva členy s příkladným přístupem k tréninku (Veronika Holečková a Jan Legner).

Všem vystupujících bychom rádi jménem Sonkalu poděkovali za předvedené výkony a divákům za návštěvu a vytvoření skvělé atmosféry.

Videa se sestřihem Sonkaláckého roku 2006, excelentních technik nohou Jaroslawa Susky, ukázky Taekwon-do a rovněž výběr nejzajímavějích situací z akčních scének, to vše najdete ve videogalerii k vánočnímu setkání na Černém Mostě.

24.12.2006, Ondřej Vrábel     102
A.E.T.F. Open

Při zveřejňování fotografií v květnu jsme zapomněli i na menší foto set, který jsme pořidili při květnové soutěži v řecké Ioannině. V tomto malém městě nedaleko od hranic s Albánií se v první polovině května (12.-14.) uskutečnila první mezinárodní soutěž s novými modifikacemi pravidel. Proto i český národní tým vyslal na tuto soutěž své zástupce - 3 děvčata a 3 chlapce. Výprava byla dále doplněna dvěma kauči a rovněž dvěma mezinárodními rozhodčími (MUDr. Rostislav Kaňka - V. dan a Ondřej Vrábel - III. dan).

23.12.2006, Ondřej Vrábel     90

Zkoušky na I.-III. dan
Jan a Filip Konárovi se v sobotu 16. prosince zúčastnili zkoušek na I. dan. Zkoušku na technické stupně I.-III. dan dohromady skládalo přes 40 uchazečů z celé České republiky. Všichni žadatelé byli nakonec úspěšní a dostali tak krásný předčasný dárek k nadcházejícím vánočním svátkům. Úroveň jednotlivých uchazečů můžete zhodnotit na 230 pořízených fotografiích.
23.12.2006, Ondřej Vrábel     230
8. Vánoční šampionát mládeže školy Naeryo Chagi

V pátek 8. prosince se osmice našich závodníků vydala do Českých Budějovic na poslední soutěž letošního roku. Závodní sezónu již po osmé v řadě uzavíral Vánoční šampionát mládeže školy Naeryo Chagi. Na jihu Čech se našim závodníkům vždy daří velmi slušně a ne jinak tomu bylo i tentokrát, 4 zlaté medaili jsou toho jasným důkazem. O nejcenější kovy se postarali - Pepa Stráník (tul žáci 6.-5. kup), Michal Zacharuk (tul junioři 6.-5. kup), Lucie Slavětínská (tul juniorky 2.-1. kup) a Aneta Hemerová (matsogi juniorky -48kg). Příjemným překvapením byly i medailové zisky Dominiky Bardonové, která se vrátila k Taekwon-du po 1,5 leté pauze, jen tak dál :-). Všem medailistům gratulujeme. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v sekci úspěchy.

10.12.2006, Ondřej Vrábel     243

Seminář s Jerzy Jedutem a Jaroslawem Suskou

Znojemská škola So-San uspořadala od 18. do 19. listopadu seminář s polskými instruktory Jerzy Jedutem (VI. dan) a Jaroslawem Suskou (V. dan). Všechny tréninkové jednotky byly velmi inspirující a motivující od první do poslední minuty. Prohlédněte si přiložené fotografie.

19.11.2006, Ondřej Vrábel     107
Mistrovství České republiky žáků, juniorů a seniorů
Letošní Mistrovství České republiky bylo vskutku rekordní. Zúčastnilo se jej 418 závodníků z 23 oddílů. Vysoký počet závodníků se velmi pozitivně projevil na obsazenosti jednotlivých kategorií a tak málo která medaile byla získána levně nebo vyloženě zadarmo, tedy bez boje. Největší počet závodníků v kategorii pak bylo v tul junioři 2.-1. kup, kde soutěžilo více než 32 závodníků !

Sonkal do Třeboně vypravil 36 závodníků a 5 týmů (mimo týmu seniorek). Výborná příprava těsně před Mistrovstvím přinesla své ovoce nejen v kvalitních výkonech, ale rovněž i ziscích medailí. Naši závodníci se činili a výsledkem je 11 zlatých, 9 stříbrných a 11 bronzových medailí. Přehled našich medailistů si můžete prohlednout v sekci úspěchy. Výbornou formu v letošním roce korunovala Linda Deutschová, která získala v kategorii juniorek 2 zlaté medaile a stala se Mistryní České republiky pro letošní rok. Sonkalácká medailová sbírka znamenala skvělé druhé místo v celkovém hodnocení oddílů.

Ve videogalerii najdete 4 videa z Mistrovství.

9.11.2006, Ondřej Vrábel     229
XXIV. Oddílové soustředění

Od čtvrtka 26. do pondělí 30. října se přes 50 taekwondistů z našeho oddílu účastnilo podzimního soustředění. Celých 5 dnů bylo věnováno maximální přípravě na nadcházející Mistrovství České republiky žáků, juniorů a seniorů. Příprava zahrnovala nejen procvičování sestav jednotlivých závodníků, ale i přípravu týmů. Další část zahrnovala trénink speciálních technik, silového přerážení a sportovního boje. Své místo našla i obecná fyzická průprava. Tréninkový plán obsahoval po většinu pobytu tři tréninkové jednotky denně. Přestože soustředění mělo hlavní cíl přípravu na Mistrovství ČR, svůj prostor mělo i procvičování krokového matsogi, technik a kopů, a to především u účastníků s nižšími technickými stupni.

27.10.2006, Ondřej Vrábel     158
Budoshow

Nedělní odpoledne 22. října patřilo v Českých Budějovicích přehlídce rozličných bojových stylů a sportů. V nabitém tříhodinovém programu své ukázky předveli například karatisté, kickboxeři, judisté, vyznavači capoery a nemohlo chybět ani Taekwon-do. V kombinovaném ukázce vystoupeli zástupci hned několika českobudějovických škol. Mezi vystupujícími taekwondisty nechyběli jak bývalí tak současní členové reprezentace České republika. Taekwondistická ukázka byla velmi kvalití a po zásluze sklidila největší potlesk. Již nyní se můžeme těšit na příští ročník této akce.

26.10.2006, Ondřej Vrábel     165
2. celorepubliková soutěž STM

V pravé poledne 20. října se vydali zástupci STM Praha II z Prahy do Frýdku-Místku k podzimnímu srovnávání výkonnosti mezi regionálními středisky. Klání mladých talentů se konají jak v divizi jednotlivců tak v divizi týmů, na rozdíl od ostatních soutěží mohou být týmy smíšené napříč oběma věkovými skupinami.

Začátek sobotního soutěžního dne patřil tradičně technickým sestavám, které se rozběhli po slavnostním nástupu na všech třech tatami. V sestavách zlaté medaile vybojovali tito sonkaláci a sonkalačky – Aneta Hemerová (žákyně 4.-3. kup), Honza Konár (tul junioři 2. kup a vyšší), Honza Legner (žáci 8.-5. kup), Tomáš Vodička (junioři 6.-5. kup) a Michal Zacharuk (junioři 8.-7. kup). Za zmínku stoji vítězství Honzy Legnera, který porazil ve finále oddílového kolegu Filipa Olejníka, který prohrál v sestavách vůbec poprvé!

Ve sportovním boji přidala další zlatou medaili Aneta Hemerová (žákyně -43kg). Velmi dobrým výkonem a pěkným 2. místem se prezentovala Monika Junová (juniorky A -60kg). Moniky zápasy byly opravdové bitvy a někdy i bitky :) Škoda jen, že na finále nezbylo tolik sil.

Radost nám udělala naše oblíbená disciplína – speciální techniky. Zlaté medaile od Anety Hemerové (žákyně), Honzy Hrdiny (žák) a Moniky Junové (juniorky A) a nebo stříbra Filipa Konára (junioři A) a týmu juniorek (Junová, Hřebačková a Slavětínská) jsou nejlepším důkazem naší cílené přípravy. Kompletní přehled sonkaláckých medailí najdete v úspěších.

Při závěrečném nástupu byli vyhlášeni nejúspěšnější závodníci II. Soutěže STM a titul nejúspěšnější žákyně získala Aneta Hemerová s nejlepším možným skóre 3 zlaté medaile.

Naše středisko na této soutěži obsadilo v celkovém hodnocení výbornou druhou příčku za domácím střediskem severní Moravy. STM Praha II získalo celkem 13 zlatých, 12 stříbrných a 20 bronzových medailí. Po skončení soutěže jsme se vydali na dlouhou cestu zpět, která skončila až po půlnoci na Černém Mostě.

25.10.2006, Ondřej Vrábel     158

12. juniorské a 21. seniorské Mistrovství Evropy
Nabízíme vám ke shlédnutí první videa z Mistrovství Evropy. Další budou následovat.
17.10.2006, Ondřej Vrábel     7
II. Oblastní soutěž regionu Praha

Podzimní Taekwon-do maratón začal pro sonkaláky v sobotu 14. října v tělocvičně Gymnázia Litoměřická ve, které škola Dan-Gun uspořádala druhé kolo oblastní soutěže pražského regionu. Druhé kolo je i zároveň Mistrovstvím oblasti a na závěr taky byli vyhlášeni Mistři regionu.

Z našich závodníků se nejvíce dařilo Lindě Deutschová, která mezi juniorkami A získala 3 zlaté medaile. Dvě zlaté medaile získali Martin Svitek, Honza Hrdina a Aneta Hemerová.

Jmenovaní byli i mezi nejúspěšnějšími závodníky této soutěže: juniorka A - Deut

17.10.2006, Ondřej Vrábel     123
Ukázka Taekwon-do

V sobotu členové našeho oddílu předvedli krátkou ukázku Taekwon-do ve sportovní hale ZŠ Petriny Jih. V prostorách Základní školy se uskutečnila jedna ze soutěží velmi zajímavé soutěže Miss Europe-Junior. Krásky z celé Evropy zde soutěžili na počítačích a po té se přesunuly do sportovní haly, kde shlédly ukázky aerobiku a následně Taekwon-do.

9.10.2006, Ondřej Vrábel     37
12. juniorské a 21. seniorské Mistrovství Evropy

Na přelomu září a října (28.9. až 1.10.) se v řecké Soluni uskutečnilo 12. juniorské a již 21. seniorské Mistrovství Evropy. Český národní tým si stejně jako v letech minulých kladl vysoké cíle a naprostou prioritou bylo obhájení pozice čísla 2 Starého kontinentu. Sonkal byl na Mistrovství zastoupen jak ve sboru rozhodčích (Ondřej Vrábel) tak i mezi závodníky – Linda Deutschová. Po velmi úspěšném Mistrovství světa juniorů v červenci chtěla Linda svou medailovou sbírku rozšířit o kovy z evropského šampionátu. Nominována byla Linda do technických sestav I. Dan, speciálních technik a sebeobrany + členka týmu juniorek.

Soutěž probíhala v městské sportovní hale ve, které se konalo i Mistrovství světa v roce 2003

29.9.2006, Ondřej Vrábel     623

XXIII. Oddílové soustředění

Po záplavě průběžných informací a fotografií z našeho letního soustředění v Malých Svatoňovicích si nyní můžete prohlédnout i tři videa, která jsme pro vás připravili. Pokud k videím chcete nějeké doplňující informace podívejte se do článku.

23.9.2006,     3
XXIII. Oddílové soustředění

Stejně jako v minulých letech jsme se na závěr letních prázdnin vydali na soustředění. Již po několikáté osvědčený model 10 denního soustředění v Malých Svatoňovicích jsme zvolili i pro tento rok. Letošního soustředění se zúčastnilo celkem 54 taekwondistů. Věkové rozpětí čítalo účastníky od 6 do 36 let a technické stupně od držitelů základního technického stupně 10. kup až po III. dan.

Pro tréninky došlo k rozdělení na dvě výkonnostní skupiny – do zeleného a od zeleného pás

24.8.2006, Ondřej Vrábel     627
Letní camp Taekwon-do

V neděli 6. srpna se po skončení 4. Taekwon-do campu uskutečnila první soutěž v nové disciplíně - sebeobraně. Celkem 7 týmů se zúčastnilo vlastního turnaje. V našem videu se můžete podívat jak se jednotlivé týmy vyrovnali s krátkým časem na přípravu. Na závěr si dovolíme upozornit, že pravidla byla tentokrát mírně modifikována a všechny týmy soutěžili ve variantě 1 proti 2. V příštím roce se ji

7.8.2006, Ondřej Vrábel     1
7. juniorské a 2. veteránské Mistrovství světa

Přehled našich videí z letošního Mistrovství světa juniorů a veteránů začiná dvěma sestřihy korejských exhibic. Doporučujeme stahnout a shlédnout obě, protože se exhibice částečně liší svým obsahem. V první exhibici můžete shlédnout bývalého mezinárodního instruktora pro Českou republiku mistra Son Son Guna (VII. dan), který předvedl sestavu Tong-Il a dále silové přerážení. Druhá exhibice obsah

3.8.2006, Ondřej Vrábel     21
Letní camp Taekwon-do

Dnes v Praze začal již čtvrtý ročník Taekwon-do campu. V tělocvičně ZŠ Campanus se sešlo na 60 taekwondistů z celé České republiky, aby zde společně do soboty cvičili. Letošní ročník je výrazně zaměřen na sebeobranu a to se odrazí i v nedělní soutěži v této nové závodní disciplíně. V úvodu campu mistr Hwang Ho Yong předal certifikáty úspěšným absolventům červnových a červencových zkoušek na technické stupně dan. Od dnešního dne jsou tak naši členové - Petr Legner a Lukáš Legner držiteli I. danu, Martin Svitek II. danu a Pavel Bareš III. danu. Ještě jednou gratulujeme.

Součástí letošního campu byla i soutěž v nové závodní disciplíně - sebeobraně. Protože účastníci campu byli rádně věko

3.8.2006, Ondřej Vrábel     131
7. juniorské a 2. veteránské Mistrovství světa

V metropoli Bulharska, Sofii, se na konci července uskutčnilo již 7. juniorské a 2. veteránské mistrovství světa. Velkého nárustu počtu závodníků zaznamenal především veteránský šampionát. Mistrovství se zúčastnilo na 60 zemí a na naplnění kategorií to bylo velmi znát. Sonkal měl v Sofii dvojnásobné zastoupení - v barvách českého reprezentačního týmu se svého prvního startu na juniorském mistrovství dočkala Linda Deutschová a ve sboru rozhodčích byl i Ondřej Vrábel.

Poprvé v historii světových šampionátu se před jeho konáním uskutečnil speciální seminář rozhodčích, který byl zaměřen na sjednocení rozhodcovských standardů a upřesnění specifik v nových pravidlech. To znamenalo, že příjezd do Sofie byl pro Čechy rozdělen na dvě etapy. V sobotu z pražské Ruz

26.7.2006, Ondřej Vrábel     590
7. juniorské a 2. veteránské Mistrovství světa

Letošní rok si pro nejlepší závodníky z České republiky nachystal jednu zvláštnost v pořadí vrcholných soutěžích. V předchozích letech bývalo zvykem, že v daném roce se nejprve v dubnu či květnu uskuteční Mistrovství Evropy a po té až Mistrovství světa (většinou červenec až srpen). Tentokrát je tomu však obráceně a tak na české reprezentanty čeká nejprve Mistrovství světa juniorů (7.) a současně 2. Mistrovství světa veteránů (nad 40 let). Hostitelskou zemí je tentokrát Bulharsko, kde se již v roce 2004 uskutečnil evropský šampionát. V hlavním městě Sofii se tak od 26. do 30. července uskuteční klání světového charakteru. Junioři budou soutěžit v technických sestavách, sportovním boji a speciálních technikách, a to jak v soutěži jednotlivců tak i týmů. Disciplínou, která je na rozmezí jednotlivců a týmů, je sebeobrana ve variantách 1 děvče proti 2 chlapcům a 1 chlapec proti 3 útočníkům. Veteráni soutěží opět v technických sestavách a sportovním boji, dále v silovém přerážení a sebeobraně.

18.7.2006, Ondřej Vrábel  
Zkoušky na technické stupně DAN

V sobotu se v naší tělocvičně Základní školy Vybíralova sešlo 13 uchazečů o I., 4 o II., 4 o III. a 1 o IV. dan. Zkoušky byly rozděleny do dvou částí - první část čítala pouze adepty na I. dan, druhá pak postupně na II. až IV. dan. Z našeho oddílu skládali zkoušky Petr a Lukáš Legnerovi (na I. dan), Martin Svitek (na II. dan) a Pavel Bareš (na III. dan). Výsledky zkoušek jak je obvyklé budou známy až s určitým časovým odstupem, ale vy se můžete podívat jak to probíhalo na našich fotografiích.

A zde jsou názory a postřehy Martina Svitka:

Jak bylo napsáno výše, zkoušek na Dan

26.6.2006, Ondřej Vrábel     284
8 let Sonkalu
Dnes náš oddíl oslavuje 8 let svého vzníku, resp. 8 let působení v Českém svazu Taekwon-do ITF. Přestože se to zdá jako včera, dnes je to přesně 8 let kdy byl náš oddíl oficálně přijat za řádného člena Svazu. Při této příležitosti si vám dovolujeme nabídnout video, které však nebilancuje našich uplynulých 8 let, ale nabízí přehled o čem vlastně to Taekwon-do je. Záběry vznikaly během loňského léta
20.6.2006, Ondřej Vrábel     1
Zkoušky na žákovské technické stupně

Ve čtvrtek 15. června se v naší tělocvičně na Černém Mostě uskutečnili další zkoušky na vyšší technické stupně. Tentokrát se zkoušek zúčastnilo 38 členů našeho oddílu a všichni uspěli. K úspěšnému složení zkoušek všem gratulujeme a přejeme ještě víc energie do dalších tréninků.

16.6.2006, Ondřej Vrábel     107
1. celorepubliková soutěž STM

V sobotu se v Třeboni uskutečnilo první letošní setkání mladých talentů z celé České republiky. Sonkal reprezentovalo v rámci STM Praha II 21 závodníků. Naše výprava přispěla k celkovému 3. místu našeho střediska hned 5-ti zlatými medailemi. Mezi držitele zlatých kovů se zařadil nejdříve Filip Olejník, Denisa Koníková a Aneta Hemerová v technických sestavách, Monika Junová zvítězila ve speciálních technikách juniorek A a poslední zlatou medaili přidala Iva Hřebačková ve sportovním boji. Kompletní výsledky najdete v sekci úspěchy.

Výsledkové listiny ve formátu DOC

Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů

Na Mistrovství Čech se našemu oddílu každoročně velmi slušně daří a jak se později ukázalo nejinak tomu bylo i v letošním roce. Do samotné soutěže jsme vyslali 31 závodníků a 3 týmy (žáci, žákyně a juniorky). Protože naši závodníci získali celkem 18 zlatých medailí nebudeme zde uvádět výčet všech našich medailistů, ale jen zmíníme ty nej. V žácích velmi úspěšně navázal na svoji zlatou šňůru Filip Olejník a svoje kvality potvrdi

22.5.2006, Ondřej Vrábel     134
Celorepublikový technický seminář

V neděli 30. dubna se v Třeboni po několika letech opět konal celorepublikový seminář s Mistrem Hwang Ho Yongem (VIII. dan). V třeboňské hale se tentokrát sešlo více než 120 držitelů 2. kupů až V. danu. Seminář byl rozdělen do dvou dvouhodinových částí - dopolední program zahrnoval techniky a sestavy Chon-Ji až Choong-Moo, odpolední pak vybrané kopy a systém sparingu od Sambo matsogi po Ban jaju matsogi. Úplný závěr semináře patřil sebeobraně.

4.5.2006, Ondřej Vrábel     20
I. Oblastní soutěž regionu Praha

Prostřednictvím dvou našich videí se můžete vrátit do minulé neděle a nasát trochu soutěžní atmosféry z pražské oblastní soutěže. První video je z finále juniorských tulů 2. kup a vyšší, kde se utkali bratři Konárovi, druhé pak je ze seniorského matsogi - Štěpán Kanov a Petr Legner.

29.4.2006, Ondřej Vrábel     2
Ukázka Taekwon-do na Mistrovství Čech v kulturistice, fitness a body fitness žen

Již třetí rok po sobě měl náš oddíl možnost prezentovat Taekwon-do na soutěžích v kulturistice či fitness. Letošní Mistrovství Čech v kulturistice žen a fitness se uskukutečnilo v Čelákovicích u Prahy. Během dvou vystoupení jsme zaplněnému sálu předvedli kompletní průřez naším bojovým uměním. Na přiložených fotografiích můžete shlédnout i exhibici našich dvou kamarádů z této branže - Pavla Rohly a Slávka Vinogradova.

29.4.2006, Ondřej Vrábel     83
Ukázka Taekwon-do na II. Petřinském poháru v amaterském aerobiku

Nyní se můžete přesvědčit na vlastních monitorech jak vypadala naše sobotní ukázka Taekwon-do v akci. V téměř šesti minutovém sestřihu najdete vše co jsme v sobotu předvedli, žádný záběr nebyl vynechán :)

26.4.2006, Ondřej Vrábel     1
I. Oblastní soutěž regionu Praha

Celkem 132 závodníků z 6-ti oddílů pražského regionu zavítalo v neděli 23. dubna do sportovní haly při základní škole Petřiny jih, aby spolu vzájemně soutěžili o medaile v prvním kole oblastní soutěže tohoto regionu. Sonkal zastupovalo 39 závodníků, kteří se nakonec zasloužili o 21 zlatých medailí.

Našim závodníkům se na této soutěži velmi dařilo ve speciálních technikách, kdy zv

24.4.2006, Ondřej Vrábel     215
Ukázka Taekwon-do na II. Petřinském poháru v amaterském aerobiku

V sobotu 22. dubna vystoupili členové našeho oddílu na soutěži aerobiku, která se konala na pražských Petřinách. Celá ukázka přítomné závodnice a diváky opravdu nadchla a všechny její části byly oceněny velkým potleskem. Nástin obsahu námi předvedené ukázky si můžete prohlédnout na pořízených fotografiích a nyní si můžete stáhnout video se záznamem celé ukázky (zde).

24.4.2006, Ondřej Vrábel     71
XXII. Oddílové soustředění (Velikonoce)

Čau lidi. Tak bylo další soustřeďko, ani už nevím kolikáté. O velikonocích je hned po letním nejlepší soustřeďdko ze všech. Tenhle rok se opravdu vydařilo, byli jsme v Borotíně. Když jsme přijeli, ubytovali jsme se a vyložili veškerý náklad, hnali jsme se na jídlo. Potom byl odpolední trénink, večeře a začalo se blbnout. Měli jsme volnou tělocvičnu, tak jsme hned vyzkoušeli všechno nářadí. Potom jsme ještě koukali chvíli na bednu a šli jsme si lehnout. Další dny jsme měli 2 tréninky, kter

16.4.2006, Ondřej Vrábel     308
Czech Open 2006
S odstupem jednoho týdne vám nabízíme ke stažení hned 12 videí z mezinárodní soutěže Czech Open, která se konala minulou neděli v Třeboni. Můžete shlédnout utkání ve váhových kategoriích můžů do 63, 71 a nad 80kg a váhové kategorie žen do 58, 63 a nad 63kg.
26.3.2006, Ondřej Vrábel     12
Den otevřených dveří

Členové našeho oddílu měli možnost v úterý 21. března prezentovat naše krásné bojové umění při dni otevřených dveří Základní školy Petřiny Jih. Samotné ukázky předváděli tentokrát výhradně držitelé stupnů kup, tedy barevné pásky. V průběhu obou ukázek se bohatě dostalo na předvedení tulů, různých forem krokového a polovolného boje, speciální technik, silového přerážení a rovněž sebeobrany.

23.3.2006, Ondřej Vrábel     18
Czech Open 2006

V neděli 19. března se do jihočeské Třeboně sjelo více než 55 závodníků ze 4 zemí (Česká republika, Polsko, Slovinsko a Rusko), aby zde svedlo soutěžní klání ve třetím ročníku otevřené mezinárodní soutěže Czech Open. Sonkal byl tentokrát zastoupen pouze jedinou závodnicí - Lindou Deutschovou, která soutěžila v barvách české státní reprezentace.

Specifikum letošního ročníku Czech Open bylo ve spojení juniorské a seniorské věkové skupin

20.3.2006, Ondřej Vrábel     82
Zkoušky na žákovské technické stupně

Dnes v podvečer se v tělocvičně Základní školy Vybíralova uskutečnili zkoušky na vyšší žákovské stupně. Všech 49 uchazečů svoji zkoušku úspěšně vykonalo. Kromě dobrého bodového hodnocení jistě všechny potěšila slova chvály od Mistra Hwang Ho Yonga, který byl jako tradičně zkoušejícím.

Další zkoušky v našem oddíle předbězně plánujeme na polovinu června.

9.2.2006, Ondřej Vrábel     69
XXI. Oddílové soustředění

Na začátku února se na 46 taekwondistů vydalo na první čistě zimní soustředění do Zákup, které leží několik kilometrů od České Lípy. V Zákupech jsme měli soustředění již před několika lety a proto padla volba právě na ně. Společně se sonkaláky se na čtyři dny trvající Taekwon-do maratón vydalo i 6 taekwondistů ze Švýcarska, vedených naším starým známým - Peterem Reganem.

Několik dnů po skončení soustředění budou následovat oddílové zkoušky na vyšší techn

8.2.2006, Ondřej Vrábel     159
I. Oblastní soutěž regionu Praha

Sonkal bude pořádat i v roce 2006 jednu ze soutěží regionu Praha. Stejně jako v loňském roce se soutěžní klání uskuteční ve sportovní hale ZŠ Petřiny Jih na Praze 6. Více informací o chystané soutěži si můžete přečíst v propozicích: propozice - DOC formát propozice - PDF formát

31.1.2006,  
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img