czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube
Mistrovství ČR žáků, juniorů a seniorů

Po skoro dvou měsících se vracíme k 2. kolu Mistrovství České republiky, které se v letošním roce konalo v Brně. Ke stažení vám nabízíme tři finalová utkání v technických sestavách - junioři I. dan, senioři I. dan a senioři II.-III. dan.

27.12.2004, Ondřej Vrábel     3
Vánoční exhibice Taekwon-do pro členy oddílu a rodiče

V letošním roce jsme se rozhodli uspořádat na závěr kalendářního roku 2004 Vánoční ukázku Taekwon-do v prostorách naší tělocvičny na Černém Mostě. Vlastní ukázka byla pojata jako průřez naším bojovým uměním a v cca hodinovém programu žáci naší školy předvedli ukázky sestav v provedení jednotlivců a týmů, kopy na lapy, jednotlivé formy sparringu (matsogi) a též scénky s ukázkami sebeobrany proti více útočníkům. V programu nesměly chybět ani ukázky přerážecích technik a samozřejmě speciální přerážeci techniky. Každé vystoupení bylo přítomnými diváky oceněno mohutným potleskem a to bylo pro nás znamení, abychom podobnou ukázku uspořádali i v příštím roce.

Ve stejný den jsme rovněž předvedli kratší verzi exhibice a to v naší druhé pražské tělocvičně na Petřinách. Naše vystoupení bylo součásti školní akademie ve zdejší Základní škole.

22.12.2004,     37
II. Oblastní soutěž regionu Praha

V sobotu 11. 12. 2004 jsme se zúčastnili 2. kola oblestní soutěže Prahy 2004 pořádaného školou Hosin sool na ZŠ Campanus. Na závodech se sešlo 122 závodníků (15 ze Sonkalu) z 9 škol. Celkově jsme se umístili na 2. místě (10 zlatých medailí). Nejúspěšnějším žákem se stal Honza Konár. Pokud uvažujeme i první kolo, tak jsme skončili 3. (22 zlatých medailí). To nám ale počáteční radost určitě nezkazí. Třeba i proto, že nejúspěšnějším žákem se stal opět Honza Konár a nejúspěšnějším juniorem A Píďa Zavadil.

Kdo však uspěl? Myslíte si, že jenom my, co jsme tam byli? Určitě ne! Tento výsl

15.12.2004, Ondřej Vrábel     35
6. Vánoční šampionát mládeže školy Naeryo Chagi

Dnes vám nabidneme 81 fotografií z 6. Vánočního šampionátu mládeže, který se konal tuto sobotu v Českých Budějovicích. Zítra článek doplníme o další informace.

6.12.2004, Ondřej Vrábel     81
2. celorepublikové setkání STM

V sobotu se v Třeboni již letos podruhé sešli mladí talenti z 6-ti regionálních středisek talentované mládeže. Tak jako v předchozích případech bylo účelem setkání porovnání výkonosti jednotlivců i týmů. Členové našeho oddílu se ani tentokrát neztratili a vybojovali 3 zlaté medaile. Martina Kolandová v tulech juniorek 8.-7. kup, Iva Hřebačkovu v matsogi žákyň do 50kg a Petr Legner v matsogi juniorů B nad 70kg. Celkově naše středisko získalo 8 zlatých medailí a celoročně skončilo na 3. místě mezi všemi středisky.

Přehled všech medailových úspěchů najdete v sekci úspěchy

7. Budoshow

Dnes začínáme zveřejňovat první videa s vystoupeními ze 7. ročníku Budoshow v Brně. Náš první výběr padl do vlastních řad a proto si můžete stáhnout ukázku Taekwon-do ITF. V průběhu dne bude následovat prezentace velmi populárního brazilského bojového umění Capoeira! Další pokračování videopřehlídky je Wu Shu.

25.11.2004, Ondřej Vrábel     5
5. Fighter's Budoshow

Hned týden po brněnské budoshow se konala velmi podobná (neřku-li stejná) akce v Praze a to Fighter´s budoshow, kterou v Praze zatím vždy pořádal Miroslav Sobotka (šéftrenér Fighter´s factory pro gymu, což je škola kickboxu) a Martin Břeň (hlavní trenér pražské školy taekwondo wtf).

Tento rok se změnílo místo konání z malé haly Sparty na Kongresové centrum, což pomohlo akci získat profesionálnější kabát, bohužel stejně jako v Brně se všechny místa nezaplnila a oproti jiným ročníkům bylo diváků asi méně.

22.11.2004, Martin Svitek     300
7. Budoshow

Budoshow - večer pro všechny, kteří si našli (nebo teprve chtějí najít) v bojových uměních životní cestu, či jen příjemnou možnost jak se odragovat. Tentokrát už sedmý ročník organizovaný Liborem Macháněm (vedoucí Brněnské školy Taekwon-do ITF, držitel III. Danu) se konal v brněnské sportovni hale Vodova. Pěkné nová hala s velikou kapacitou hostila, dle reportáže organizátora, přes 1500 diváků.

Výborně organizovaná show začala slavnostním „průběhem“ (nástup tu není v

15.11.2004, Martin Svitek     197
Mistrovství ČR žáků, juniorů a seniorů

První listopadový víkend je v posledních letech vždy vyhrazen v kalendáři Taekwon-do vrcholné akci - Mistrovství České republiky. Stejně jako v loňském roce se uskutečnilo během jednoho víkendu Mistrovství ve všech třech věkových skupinách, tedy žákovské, juniorské a seniorské. Dějištěm letošního domácího šampionátu byla sportovní hala Vodova v Brně do, které zavítalo nakonec 443 závodníků z 24 oddílů Českého svazu Taekwon-do ITF. Ve srovnání s loňským Mistrovstvím ČR došlo k nárustu o cca 80 závodníků, což je jistě velmi pozitivní fakt, ale negativní důsledek byl ten, že hala praskala ve švech. Sonkal na tuto soutěž vyslal 25 závodníků, kteří zformovali 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři).

8.11.2004, Ondřej Vrábel     76
XVII. Oddílové soustředění

Nazdárek lidičkové,pozdě,ale přece Vám přináším postřehy " odjinud"- ze soustředění z Borotína.Po dlouhé době jsme změnili kurz naší cesty a zavítali jsme na jih Čech.Hned při našem příjezdu nás očumovali mladí inteligentní (jak jinak) fotbalisté, kteří při shlédnutí našich holek (vystupovaly jako první z autobusu) mysleli, že přijel Miloš Zapletal a přivezl svoje missácké ovečky.. . Jenže na rozdíl od miss jsme ještě ten den stihli dva tréninky.

Ubytování bylo celkem v poho, pár jedinců sice prošlo více či méně úspěšně naší vtipnou zkouškou

1.11.2004, Ondřej Vrábel     112
I. Oblastní soutěž regionu Praha

V sobotu 16. října se v naší tělocvičně v Praze na Černém Mostě uskutečnilo první kolo oblastní soutěže pražského regionu. Tentokrát se soutěže zúčastnilo na 146 závodníků ve všech třech věkových skupinách. Narozdíl od předchozích oblastních soutěží proběhla závodní klání i v kategoriích seniorek technických skupin A a B. Soutěže se zůčastnili prakticky všechny oddíly spadající do pražského regionu.

18.10.2004, Ondřej Vrábel     121

Jak jste si mohli přečíst ve starších článcích, Peter Regan navštívil naše loňské i letošní letní soustředění (plánuje i podzimní tohoto roku) a protože společných deset dní nejen na tréninku je hromada času k povídání, dohodli jsme se, že za ním ještě o prázdninách (sladký to studentský život - prázdniny i v září :o) přijedeme, poznat jeho zemi (ač je původem z Velké Británie) a i pomůžeme s tréninky, ukázat Švýcarům jak cvičíme taekwon-do tady v České republice.

Po celkem příjemné (jak jen 10 hodin v autobuse může být příjemných) cestě z neděle na pondělí jsme dorazili do Zurichu v 7:30

27.9.2004, Martin Svitek     9
6. juniorské Mistrovství světa

Tento týden jsme skončili s uveřejňováním videí z 6. Mistrovství světa juniorů, které se na konci srpna konalo v Malajsii. Kompletní sumář zápasů českých reprezentantů a také některých finále bez české účasti si můžete prohlédnout na kazetě či 3 DVD. Cena videokazety je 250 Kč a cena sady 3 DVD je 300 Kč. Objednávat je možné e-mailem na ondrej.vrabel@taekwondo.cz, případně telefonicky 777-011-692. Odběr je možný osobně v Praze a nebo na nejbližších svazových závodech. Rovněž je možné domluvit i jiný způsob odběru.

Obsah kazet a DVD je naprosto totožný a je uveden v nasledujícím odstavci.

VHS kazeta: 0:00:00 Úvod 0:00:15 Tul juniorky I. dan, Terumi Minema (

17.9.2004, Ondřej Vrábel  
XVI. Oddílové soustředění

Nazdárek lidičkové, přináším malou reportážičku ze suprového soustředění v Malých Svatoňovicích.

Odfrčeli jsme 21.srpna v 9:00 od Čerňáku, určitě nás bylo přes 40, také jeden zahraniční účastník ze Švýcarska – Peter Regan, který kvůli nám opustil svou rodinu a umožnil nám procvičení anglického jazyka. Dorazili jsme akorát na obídek.:-) Po obědě nás čekal pouze jeden dvouhodinový trénink,který se v nastávajících dn

31.8.2004, LTD     282
6. juniorské Mistrovství světa

Dnes začínáme se zveřejňováním videí z 6. Mistrovství světa juniorů v Malajsii. V prvním videu můžete shlédnout finalové utkání juniorek do 53kg mezi členkou našeho oddílu a českou reprezentantkou Barborou Sýkorovou a Sin Yong He z Korei. V následujících dnech budeme postupně zvěřejňovat další utkání českých reprezentantů a přichystáno máme i několik finále bez české účasti. V přehlídce videí z

12.8.2004, Ondřej Vrábel     19
6. juniorské Mistrovství světa

Česká republika skončila v celkovém hodnocení na 4. místě se ziskem 1 zlaté, 3 stříbných a 7 bronzových medailí.

Reportáž z průběhu šampionátu se již vytváří. Zatím se podívejte na 480 fotografií.

2.8.2004, CAP     480
6. juniorské Mistrovství světa

Ve středu 21. července odlétá z letiště Praha - Ruzyně výprava české státní reprezentace Taekwon-do ITF do Malajsie, kde v příštím týdnu proběhne 6. juniorské a také historicky 1. Veteránské (nad 40 let) Mistrovství světa. Českou republiku bude na tomto Mistrovství reprezentovat celkem 17 závodníků mezi nimiž bude náš oddíl dvojnásobně zastoupen. Svými výkony si nominaci zasloužila Barbora Sýkorová (Mistryně světa ve speciálních technikách z roku 2002 a Evropy z letošního roku) a Lucka Kolmanová. Bára je nominována do sportovního boje ve váhové kategorii do 53kg a stejně jako Lucka je i členkou týmu juniorek. Mezi oběma děvčaty se budou reprezentační trenéři rozhodovat o nasazení do speciálních technik juniorek.

Do Malajsie rovněž letí i hlavní trenér našeho oddílu Theodor Šeda, který j

20.7.2004, Ondřej Vrábel  
10. juniorské a 19. seniorské Mistrovství Evropy

Dnes vám nabízíme první video z květnového Mistrovství Evropy juniorů a seniorů v bulharské Sofii. Pro začátek jsme zvolili finalové utkání seniorek ve váhové kategorii do 58kg ve kterém nastoupila Hanka Hanousková proti domáci závodnici Amelii Koleva. Dalším utkáním je souboj Jana Mračka (vše nejlepší k dnešnímu svátku!) s A. Maksimenkem z Ukrajiny. Již nyní máme připraveno několik dalšíc

23.6.2004, Ondřej Vrábel     9
10. juniorské a 19. seniorské Mistrovství Evropy

Před nedávnem jsme nabízeli k prodeji videokazety a DVD z Mistrovství Evropy v Bulharsku. Videokazety a DVD mají naprosto stejný obsah a stopáž čítá 260 minut záznamu ze zápasů českých reprezentantů v tulech, matsogi, t-ki a wiroku, a to jak v divizi jednotlivců tak tůmů. Cena VHS je 200 Kč a 3ks DVD 300 Kč. V detailu článku najdete detailní přehled s obsahem záznamu.

18.6.2004, Ondřej Vrábel  
Mistrovství České republiky juniorů, seniorů a žáků (1. kolo)

12. června se do Třeboně sjelo na 316 závodníků z 23 českých a moravských škol, kteří se utkali ve třech věkových skupinách (žáci, junioři a senioři) v rámci 1. kola Mistrovství České republiky. Narozdíl od Mistrovství Čech před 14 dny čítala naše výprava jen 17 závodníků. Pro některé z našich závodníků byla tato soutěž díky nedávno absolvovaným zkouškám i křestem v nových, vyšších kategoriích.

13.6.2004, Ondřej Vrábel     47
Mistrovství Čech juniorů, seniorů a žáků

V pátek (28. května) odpoledne se vydala z Prahy do Třeboně výprava s naším závodním týmem čítajícím 26 závodníků a 4 členy doprovodu. Přes značné dopravní komplikace cestou na jih Čech jsme na předsoutěžní registraci a vážení dorazili včas. Všichni naši závodníci, kteří měli startovat ve sportovním boji se do svých předpokládaných váhových kategorií vešli. Na poslední chvíli došlo k personální obměně ve složení týmu juniorek pro týmové sestavy, jak se však druhý den ukázalo nebylo to vůbec na výkonu týmu znát.

Do samotné sobotní soutěže zasáhlo 176 závodníků z 12-ti oddílů, kteří

31.5.2004, Ondřej Vrábel     37
XV. Oddílové soustředění

V pátek 21. května se vydala sonkalácká kolona čítající autobus a tři doprovodné vozy z Černého Mostu směrem na Českou Lípu. Místem dalšího, v pořadí již 15., oddílového soustředění byl sportovní areál při Základní a Mateřské škole v Zákupech nedaleko České Lípy. Přestože naši trenéři provedli kontrolu úrovně ubytování a celkové kvality objektu, zkouška pobytem však na plno ukázala výhody a nevýhody této nové lokality.

24.5.2004, Ondřej Vrábel     54
10. juniorské a 19. seniorské Mistrovství Evropy

Nazdárek lidičkové, přináším vám reportáž z 10. juniorského a 19. seniorského Mistrovství Evropy. Naše výprava měla 31 závodníků, plus 2 trenéry, doktora (rozdával kapky proti průjmu), psycholožku ( která naštědrustí nebyla potřeba, neboť se nikdo nezbláznil), tři rozhodčí, mistra, presidenta svazu a dva řidiče.Ty se osvědčili nejen pří řízení, ale zejména při podplácení bulharských policistů, kteří při své vyčerpávající šichtě dostali chuť na naši Coca – colu, krabičku cigaret a české pivo a proto jsme lehce projeli Bulharskem. A zase trochu čísel: ze Strahova jsme vyrazili 2.5.2004 v 15:00 (přes Budějice, Brno směr Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Černou Horu do Bulharska) přes 4 státy Evropy. Jak ubývalo na silnicích Mercedesů, BMW a jiných znečišťovatelů ovzduší, přibývalo úměrně koňských ekologických přibližovadel. Byl to pro nás skok do jiného

17.5.2004, LTD  
Exhibice Taekwon-do ITF Sonkal

V sobotu 15. května 2004 předvedli členové našeho oddílu ukázku Taekwondo-ITF se všemi jeho hlavními součástmi v rámci finálových vystoupení v kulturistice a fitness. Ve dvou vstupech jsme předvedli tul a jeho případnou aplikaci, krokové matsogi i pan jaju matsogi, sebeobranu bez i proti noži, sebeobrannou scénku napadené zamilované dvojice dvěma opilci a dále nemohly chybět ani velmi žádané uk

16.5.2004, CAP     1
10. juniorské a 19. seniorské Mistrovství Evropy

Výsledky Českého národního týmu po prvním soutěžním dni - pátku: 1. místo - Edita Morkovcová - tul juniorky I. dan 1. místo - Jan Chaloupka - tul junioři I. dan 1. místo - Tomáš Matějka - tul junioři II. dan 1. místo - Radka Heydušková - tul seniorky III. dan 1. místo - Barbora Sýkorová - t-ki juniorky 1. místo - senioři tým tul 2. místo - Aneta Merksbauerová - tul juniorky II. dan 2. místo - Barbora Sýkorová - matsogi juniorky -53 kg 2. místo - Tomáš Matějka - matsogi junioři +70 kg 2. místo - Petr Hasík - t-ki junioři 2. místo - seniorky tým tul 2. místo - junioři tým tul 3. místo - Aneta Jiménezová - tul seniorky II. dan 3. místo - Pavla Jelečková - matsogi juniorky -60kg 3. místo - Juraj Hasík - matsogi junioři -58kg 3. místo - Ilona Hambergerová - matsogi juniorky +60 kg 3. místo - juniorky tým tul (Linda Deutschová a Lucie Kolmanová) V celkovém součtu medailí má po prvním soutěžním dni česká výpra

7.5.2004, Ondřej Vrábel     184
10. juniorské a 19. seniorské Mistrovství Evropy

V neděli 2. května v 15h odjíždí z pražského Strahova výprava české státní reprezentace Taekwon-do ITF. Nejprve autobus nabere směr České Budějovice, kde se k týmu připojí členové z Jížních Čech a po té zamíří přes Brno na Slovensko. Dále bude pokračovat přes Maďarsko a Srbsko do Bulharska, resp. jeho hlavního města - Sofie.

30.4.2004, Ondřej Vrábel  
1st SUN OPEN

Dne 26.3.2004 v ranních hodinách vyrazila ze Strahova Česká státní juniorská reprezentace směr Slovinsko( Polzela) na 1st Sun Slovenia. Závodů se zúčastnilo 34 oddílů, což bylo 204 závodníků. Na místě jsme byli po cca 12 hodinách celkem pohodové jízdy - autobus byl poloprázdný, tak jsme si mohli aspoň natáhnout nohy.

Závody začaly v sobotu ( 27.3.2004) ráno, a musím říct, že pro zástupce naš

29.3.2004, LTD     56
Soustředění juniorské a seniorské reprezentace

V průběhu víkendového soustředění českého národního týmu v Hrdoňově u Lipna se uskutečnili zkoušky na technické stupně I. a II. dan. Konkrétně 18 žadatelů na I. a dva na II. dan. Mezi žadateli o I. dan byly rovněž tři členky našeho oddílu - Linda Deutschová, Barbora (Lála) Sýkorová a Lucie Kolmanová. My jsme byli na místě přítomni s fotoaparátem a ve fotogalerii se můžete přesvědčit jak to vše probíhalo. Bohužel na fotografiích nenajdete záběry ze zkoušek na II. dan, protože se na našem fotoaparátu vyskytla závažná závada, která znemožnila zachycení dalších snímků. Naše děvčata si při zkoušce vedla velmi dobře a věříme, že svými výkony přesvědčila Mistra Hwang Ho Yonga (VIII. dan), který zkoušky vedl, že si I. dan zaslouži. Výsledky budou patrně známi v průběhu tohoto týdne.

22.3.2004, Ondřej Vrábel     58
Závěrečná roční zpráva za rok 2003

S příchodem nového roku si Vám dovolíme v následujícím článku shrnout nejvýznamnější události v našem oddíle za uplynulý rok, tedy rok 2003.

1. Sportovní úspěchy: V loňském roce se naši závodníci zúčastnili kompletního seriálu Mistrovství České republiky a ro

2.2.2004, Ondřej Vrábel  
Celorepublikový turnaj technické skupiny A

17. ledna tohoto roku se ve sportovní hale v Třeboni konal Turnaj juniorů a seniorů technické skupiny A, kterého se poprvé mohli zúčastnit i držitelé 4. a 3. kupů (modré pásky).

Linda Deutschová v letošním roce poprvé na republikových šampionátech závodí v juniorské kategorii a

2.2.2004, Ondřej Vrábel     24
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img