czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube
Exhibice Taekwon-do ITF

V pátek 19. prosince náš oddíl předvedl ukázku Taekwon-do ITF v rámci předvánočního zábavného dopoledne Gymnázia Přípotoční v Praze. Do ukázky jsme zahrnuli sestavy, techniky nohou a rukou, některé formy sparringu, speciální techniky, silové přerážení a také menší scénku sebeobrany. Naše vystoupení od přítomných studentů gymnázia sklidilo velký potlesk.

20.12.2003, Ondřej Vrábel     1
5. Vánoční šampionát mládeže školy Naeryo Chagi

Konec roku byl zakončen 13. 12. 2003 pátým Vánočním šampionátem v Českých Budějovicích. Ve sportovní hale s pěti ringy panovala vánoční atmosféra a navíc nám po polední pauze předvedly svá pěkná vystoupení mažoretky. Náš tým vedený trenérem Ondrou Vrábelem, se skládal sice jen z deseti závodníků a rozhodčího Jana Dvořáka, ale i přes to jsme si vedli více než skvěle.

I

15.12.2003, Ondřej Vrábel     41
6. Budoshow

Dnes Vám nabídneme přes 150 fotografií z brněnské Budoshow, která se již tradičně uskutečnila v hale Na Vodové. Ve více než tří-hodinovém programu se představilo mnoho bojových umění, stylů a sportů. Více informací o samotných ukázkách vám přineseme v nejbližších dnech. Videa budou následovat ve Vánočním období.

8.12.2003, Ondřej Vrábel     157
4. Fighters Budoshow

Postupně vám budeme přinášet videa jednotlivých vystoupení na pražské Fighter"s Budoshow 2003, která se uskutečnila v neděli 23. listopadu v hale Sparty Praha na Letné.

Na začátek jsou to hned tři videa - Taekwon-do ITF, Viet Vo Dao a Karate JKA.

Dnes jsme doplnili další 2 videa s vystoupením Okinawského karate a Freestyle. Freestyle ukázka je v podání Davida Stránského. Do

6.12.2003, Ondřej Vrábel     8
2. Oblastní soutěž Praha

Dne 29. listopadu se na ZŠ Campanus na Chodově konala 2. Oblastní soutěž Praha , které se zúčastnilo celkem 73 závodníků z 5 škol (Dan-Gun, Hwa-Rang, Silla, Hosin Sool, Sonkal).

V technických sestavách obsadili první příčky v silné převaze závodníci ze Sonkalu. V kategorii žáci 6. až 5. kup zvítězil Lukáš Topol a v ž

1.12.2003,     49
4. Fighters Budoshow

V neděli 23. listopadu od 14-ti hodin patřila hala pražské Sparty na 4 hodiny nejrůznějším bojovým uměním, stylům a sportům.

První tři videa z pražské Budoshow si můžete stáhnout v sekci Videogalerie, další budou brzy následovat.

Kompletní program, který byl k vidění si můžete prohlédnout zde.

25.11.2003, Ondřej Vrábel     165
2. celorepubliková soutěž STM 2003

V sobotu 22. listopadu se v Třeboni sešlo více než 150 taekwondistů z 6-ti českých a moravských „Středisek Talentované Mládeže“. Třetí letošní celorepublikové setkání mladých talentů mělo tentokrát účel porovat výkonnost jednotlivců a týmů ze všech středisek. Z našeho oddílu do soutěžních klání zasáhlo 16 závodníků, někteří z nich zasáhli i do soutěže týmů.

Největších úspěchů jsme i tentokráte dosáhli v technických sestavách – tulech. V žákovské skupině vybojovali první

24.11.2003, Ondřej Vrábel     21
Mistrovství České republiky žáků, juniorů a seniorů

Od pátku 30. října do neděle 2. listopadu se jihočeské Třeboni uskutečnilo letošní Mistrovství České republiky. Poprvé v historii se společně uskutečnila Mistrovství ve všech třech věkový skupinách (žáci, junioři a senioři). Sloučení se více než pozitivně odrazilo na celkovém počtu závodníků, kteří se zapojili do samotného šampionátu. Po páteční registraci bylo jasné, že se soutěže zúčastní 454 závodníků z 24 škol z celé České republiky. Náš oddíl při této vrcholné akci rozhodně nemohl chybět a v Třeboni nás zastupovalo 26 závodníků, kteří sestavili 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři. Především v tým tulech jsme čekali jak se našim bude dařit, protože v přípravě jsme právě této disciplíně věnovali velké množství času.

Na rekordní počet závodníků byla připravena i třeboňská hala – 4 zápasiště pro tuly a matsogi a po jednom pro wirok a t-ki. Vše podpořili samotné oddíly, když do soutěže v

3.11.2003, Ondřej Vrábel     86
XIV. Oddílové soustředění

Od pátku 24. do úterý 28. října proběhlo 14. oddílové soustředění Sonkalu v již osvědčené lokalitě Frýdštejn. Tu jsme si oblíbili nejen kvůli pěkné sauně a dobrým snídaním. 9 tréninkových jednotek v pěti dnech bylo pojato hlavně jako příprava před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky, které nás čeká již tento víkend. Současně to jistě bylo několik příjemných dní s kamarády, které všem zase daly pár nových zážitků, zkušeností a také dovolily psychicky odpočinout od každodenního pražského shonu. Velmi příjemným zpestřením byla přítomnost taekwondistů nejen ze Sonkalu, ale také z dalších českých oddílů - velmi úspěšná exreprezentantka ČR Petra Tošnarová (Hwa-Rang Praha) a Honza Klaška (Won-Hyo Třeboň). Celé soustředění rovněž absolvovala návštěva zpoza velké louže - Parisi Mark (36 let) IV. Dan (trenér národního týmu USA), Henry James (26 let) III. Dan (profesionální trenér taekwondo a člen národního týmu USA), Lang Joseph (22 let) II. Dan (člen národního týmu USA) a také Hallinan Stephen (23 let) II. Dan z Irska. Dle jejich slov se jim soustředění líbilo a rádi by přijeli opět. Po Peterovi a Luaně ze Švýcarska, kteří se

29.10.2003, Ondřej Vrábel     55
2. CZECH OPEN

O víkendu 10.-12. října 2003 se v Třeboni uskutečnil 2. ročník mezinárodního turnaje Czech Open, kterou pořádal Český svaz Taekwon-do ITF. Organizaci samotné soutěže měl na starosti pražský oddíl Taekwon-do Sonkal ve spolupráci s hlavním rozhodčím MUDr. Rostislavem Kaňkou. Do samotné soutěže se zaregistrovalo na 170 závodníků z 22 subjektů a protože to byl turnaj mezinárodní utkali se spolu nejen závodníci z Čech a Moravy, ale také z Francie, Grónska, Slovinska a Slovenska. Startovní pole rovněž čítalo několik aktuálních více-mistrů světa Martin Kountchev z Francie (tul senioři IV. Dan), Hana Hanousková (matsogi seniorky -70kg) a především domácí Jan Mraček (matsogi senioři -71kg).

V pátek bylo na pořadu pouze registrace a vážení, ale již v sobotu se na plno rozběhli bo

13.10.2003, Ondřej Vrábel     72
2. CZECH OPEN

Propozice a informace k vlastní soutěži: propozice v čestině (PDF) propozice v angličtině (PDF) propozice v němčině (PDF) propozice v španělštině (PDF) propozice v ruštině (PDF)

Přihláška ve formátu WORD.

Logo, diplomy a návrh medailí nám připravil Martin Gottwald.

V současné době je příhlášeno několik oddílů ze zahraničí, a to z Ukrajiny, Ruska, Anglie, Francie, Slovenska, Slovinska, Srí Lanky a Grónska. Přislíbenu účast máme od dalšího oddílu z Anglie a rovněž velkou výpravu očekáváme ze Srbska a Černé Hory!

Uzávěrka přihlášek do soutěže a objednávek ubytování je 3. října 2003.

Pokud máte dotazy k soutěži ptejte se na mailové adrese czechopen@taekwondo.cz.

29.9.2003, Ondřej Vrábel  
XIII. Oddílové soustředění

Tak máme za sebou další, již třinácté, oddílové soustředění. Toto, zatím nejdelší soustředění v historii Sonkalu (Sonkaláci vydrží čím dál tím víc, 12 dní tréninků už je slušný výkon), se konalo v nádherném prostředí Jestřebích hor (tzv. Krakonošova zahrada) ve vesničce Malé Svatoňovice, mimo jiné známé jakožto rodiště bratří Čapků.

Autobus s více jak 40-ti účastníky nejen z České republiky dorazil před internát Středního odborného učiliště 16.8. dopoledne. Areál školy byl dobře vyba

1.9.2003, Martin Svitek     162
Nábor nových členů

Během měsíce září provádíme v obou našich tělocvičnách nábor nových členů. Zájemci se mohou přihlásit na kterémkoliv z pravidelnách tréninků v dané lokalitě. Více o Taekwon-do se můžete dozvedět v sekci Historie a samozřejmě během pravidelných tréninků. Více o náboru najdete v Nábor

Termíny jednotlivých tréninků a spojení naleznete zde.

31.8.2003,  
1. letní camp Taekwon-Do ITF s mistrem Hwangem

Ve dnech 31. července 2003 (čtvrtek) až 3. srpna 2003 (neděle) se konal v areálu kolejí Vysoké školy báňské v Ostravě 1. tréninkový camp s mistrem Hwang Ho Yongem (VIII.Dan), který pořádál Marek Lazor (II.Dan, vedoucí školy Il-Dong Ostrava). Hned úvodem bych chtěl za uspořádaní campu poděkovat.

Na tuto akci se sjelo kolem 40-ti taekwondistů od 1. kupu do III. Danu, včetně několika vedoucích škol i bývalých reprezentantů. Celý camp byl především zaměřen na taekwondisty, kteří se připravují na další danové zkoušky. Ze Sonkalu se zúčastnili trenér Pavel Bareš (II.Dan), dále Martin Hlůže a Martin Svitek (oba 1.kup).

Každý den se skládal ze 2 dvouhodinových tréninkových bloků a jedné večer

6.8.2003, Martin Svitek  
XIII. Mistrovství světa seniorů

Dovolujeme si Vám nabídnout videokazetu na které jsou zachyceny prakticky veškeré zápasy českých reprezentantů na 13. Mistrovství světa seniorů, kde celkově Česká republika skončila na vynikajícím 2. místě. Úvod kazety obstarává vynikající exhibice korejského demo týmu, po té již následují zápasy jednotlivců a

31.7.2003, Ondřej Vrábel  
XIII. Mistrovství světa seniorů

V současné době pilně zpracováváme videa z uplynulého 13. světového šampionátu seniorů. Jako první si Vám dovolujeme nabídnout lahůdku v podobě vystoupení severokorejského exhibičního týmu při slavnostvním zahájení Mistrovství. Video je sestříháno ze dvou různých úhlů a nejzajímavější akce jsou nabídnuty ve zpomalených opakovačkách. Doufáme, že se vám exhibice bude líbit a příští týden se budet

9.7.2003, Ondřej Vrábel     15
Republiková soutěž juniorů A a B, žáků

V sobotu 21. června se v Třeboni utkalo 213 závodníků z 18-ti oddílu celé České republiky při příležitosti Republikové soutěže juniorů skupin A,B a žáků. Tato soutěž je 1. kolem seriálu o titul "Absolutní Mistr České republiky". Přestože v našem týmu tentokrát chyběla jména ostřílených závodníků a závodnic (Hlůže, Deutschová či sestry Bardonovy) čítala naše výprava 15 závodniků a závodnic, kteří si tentokrát vedli na jedničku s hvězdičkou!. Ale podívejme se výsledky našich pěkně po pořadě.

23.6.2003, Ondřej Vrábel     53
XIII. Mistrovství světa seniorů

Během dnešního večera zveřejníme 344 vybraných fotografií z včera skončeného 13. Seniorského Mistrovství světa, které proběhlo v řecké Soluni.

Do středy bychom vám rádi nabídli video se skvělým vystoupením korejského exhibičního týmu, který vystoupil během zahajovacího ceremoniálu. V průběhu příštího týdne bychom rádi nabídli první videa, zejména finalová utkání našich reprezentantů ve sportovním boji.

Kompletní výsledkové listiny včetně přihlášek jednotlivých zemí si můžete prohlédnout ZDE (PDF formát).

16.6.2003, Ondřej Vrábel     344
XIII. Mistrovství světa seniorů
Tak ČR již získala první medaile na seniorském MS v Řecku: Máme mistra světa !!! 1. místo T-ki senioři - Jaromír Michl 2. místo Tul seniorky III. dan - Šárka Kaňková (1. místo Korejka) 2. místo Tul seniorky II. dan - Aneta Jimenézová (1. místo Korejka) 2. místo Matsogi seniorky -70 kg - Hana Hanousková 3. místo T-ki seniorky - Šárka Kaňková (kvůli zdravotním problémům nenastoupila k rozskoku o příčky nejvyšší) Náš Mistr Hwang Ho Yong obdržel VIII. dan ! a Leong Wei Meng získal IX. dan. Dále byla zveřejněna místa konání dalších světových šampionátů: 2004 MS juniorů - Malajsie a 2005 MS seniorů - Austrálie. Pátek: Dnešní den přinesl naší výpravě dvě medaile: 2. místo Matsogi senioři -71 kg - Jan Mraček (1. místo Rus) 3. místo Matsogi -80 kg - Michal Košátko Podle slov Ondry Vrábela byla Korejská ehibice úžasná, už se moc těším na video :))) Sobota: V týmových soutěžích jsme dnes získali druhou zlatou! 1. místo tým T-ki seniorky (po jednoznačném výkonu 6:0 nad Kanaďankami) 2. místo tým Tul senioři (1. místo Korea) 2. místo tým T-ki senioři 3. místo tým Tul seniorky Senioři prohrály své týmové boje ve druhém kole s Bulhary až v posledním možném 6. zápase a to dokonce po prodloužení - na 1. bodovanou techniku. Neděle: 2. místo tým Matsogi seniorky (1. místo Korea) Celkově skončila Česká Republika na skvělém 2. místě za bezkonkurenční Koreou !!!
12.6.2003, CAP  
XIII. Mistrovství světa seniorů

Příští týden od středy 11. do neděle 15. června proběhne v Soluni (Řecko) již 13. seniorské Mistrovství světa. Barvy národního týmu budou tentokrát hájit dokonce tři členové našeho oddílu - Hoang Quang Huy, Tomáš Bobek a Barbora Sýkorová. Na základě zveřejněné nominace by měli naši závodníci na Mistrovství světa nastoupit v těchto disciplínách a kategoriích:

7.6.2003, Ondřej Vrábel  
I. Celorepubliková soutěž STM 2003

V sobotu 31. května se v Třeboni sešlo na 170 závodníků z 6-ti regionálních Středisek Talentované Mládeže. Účelem bylo porovnání výkonnosti jednotlivců a týmů ze všech středisek. Náš oddíl byl zastoupen v STM Praha II celkem 14-ti závodniky.

Žáci soutěžili ve 3 disciplínách a junioři ve čtyřech. V žákovské kategorii vybojovala 1.

2.6.2003, Ondřej Vrábel     54
9. Juniorské a 18. Seniorské Mistrovství Evropy

Od Mistrovství Evropy v Košicích uplynul měsíc a my vám konečně můžeme nabídnout videa z tohoto šampionátu. Prozatím máme přichystáno 4 zápasy z matsogi a 1 zápas z tulů. První na řadě bude čtvrtfinalový zápas Hoang Quang Huye a Gialidis Stylianose z Řecka ve váhové kategorii seniorů do 54kg.

V dalších dne nabíneme semifinále seniorů do 71kg - Honza Mraček a Yuriy Pavluk (Ukrajina), fin

13.5.2003, Ondřej Vrábel     5
Republiková soutěž seniorů skupin A a B

V sobotu se v třeboňské hale konalo 1. kolo Mistrovství České republiky. Na připravených zápasištích se utkalo více než 60 seniorů obou technických skupin (žluté až modro-červené a černé pásky). Původně jsme počítali s výpravou 5-ti našich závodníků-seniořů, ale bohužel zdravotní potíže z předchozích soutěžích či školní povinnosti nakonec všem v účasti zabránili. Účast našeho oddílu byla pouze symbolická - naši trenéři se zúčastnili sobotního testu pro obnovení rozhodcovské licence Českého svazu Taekwon-do ITF. Při této přiležitosti jsme zachytili alespoň několik fotografií z disciplíny tul.

Další soutěží bude na konci května 1. Celorepubliková soutěž Středisek Talentované Mládeže na, kterou se v současné době všichni členové STM Praha II pilně připravují. Pro seniorské závodníky (z našich řad Hoang Huy a Tomáš Bobek) je květen ve znamení dvou dlouhodobých soustředění před červnovým Mistrovstvím světa seniorů v Řecku!

5.5.2003, Ondřej Vrábel     73
Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů

V sobotu 26. dubna se v Třeboni zúčastnilo 192 závodníků z 13-ti oddílů letošního Mistrovství Čech žáků, juniorů a seniorů. Náš oddíl měl na tomto šampionátu 25 závodníků ze kterých jsme složili 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři). Přestože někteří závodníci nemohli kvůli zdravotním problémům nastoupit do všech svých disciplín (Hoang Huy - matsogi, Tomáš Bobek - matsogi a t-ki), získali jsme v konečném účtování vynikající druhé místo !!!.

V disciplíně tul (technické sestavy) se našim závodníkům tradičně dobře daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. V žákyních získala svoji první zlato

27.4.2003, Ondřej Vrábel     71
XII. oddílové soustředění

Ve čtvrtek 17. dubna ráno se vydala sonkalácká kolóna z Prahy do Radvanic. Po dvou a půlhodinové cestě autobusem proběhlo ubytování v penziónu a po obědě začala porce připravených tréninkových jednotek. V průběhu 9ti dvou hodinových tréninků čekalo všech 44 účastníků soustředění procvičování základních technik, sestav Chon-Ji až Ge-Baek, kopy (základni, v otočce a ve výskoku), speciální přerážecí techniky, nácvik sportovního boje a sportovní boj samotný. Individuálně probíhal i trénink silového přerážení a čas vyzbyl i pro secvičování týmových sestav pro nadcházející Mistrovství Čech (tento víkend).

Volný čas mezi tréninky byl vyplněn dalšími sportovními aktivitami (ping-pong), sledováním videí s

23.4.2003, Ondřej Vrábel     46
9. Juniorské a 18. Seniorské Mistrovství Evropy

Dnes v noci se vrátila do Prahy výprava českého národního týmu z Mistrovství Evropy. V letošním roce se kontinentální šampionát konal v Košicích na východě Slovenska. Přestože organizátoři měli na přípravu méně než 2 měsíce měla samotná soutěž poměrně hladký průběh.

Do pátečních bojů v technických sestavách zasáhli Linda Deutschová a

15.4.2003, Ondřej Vrábel     284
9. Juniorské a 18. Seniorské Mistrovství Evropy

Čtyři členové našeho oddílu se zúčastní 9. Juniorského a 18. Seniorského Mistrovství Evropy v Košicích na Slovensku. V neděli 6. dubna odjiždí s hlavní výpravou Linda Deutschová, Barbora Sýkorová a Tomáš Bobek. Hoang Huy se k týmu připojí ve středu večer. Naši závodnící jsou nominováni: Linda Deutschová - matsogi juniorky -48kg, členka týmu Barbora Sýkorová - matsogi juniorky -60kg, t-ki, wirok, členka týmu Tomáš Bobek - matsogi senioři +80kg, člen týmu Hoang Huy - matsogi senioři -54kg

Ve středu na šampionát vyráži v roli rozhodčích také Ondřej Vrábel a Pavel Bareš. S národním týmem rovněž cestuje i asistent hlavního trenéra reprezentace Theo Šeda.

Z Mistrovství Evropy budeme ve spolupráci s vedením národního týmu zajišťovat večerní zpravodajství (pátek až neděle) na stránkách http://repre.taekwondo.cz. Po návratu můžete již tradičně očekávat velké množství fotografií a také videa s nejzajímavějšími zápasy

3.4.2003, Ondřej Vrábel  
VI. Mistrovství světa juniorů

V letošním roce jsme vás nejprve zásobovali videi z 6. Juniorského Mistrovství světa, kde jste mohli zhlédnout jednotlivá vystoupení našich reprezentantů. Po té následovala dvě videa z lednového Turnaje juniorů a seniorů. V březnu následovala velká série videí z 8. ročníku German Open. V současné době náš web nabízí 99 videí nejrůznějšího charakteru. Výroční video s pořadovým číslem

2.4.2003, Ondřej Vrábel     1
I. Oblastní soutěž Praha

První oblastní soutěž pražského regionu v letošním roce se uskutečnila v naší tělocvičně na Černém Mostě. Při ranní registraci k původně 97 závodníkům přibyl ještě Petr Šindler z oddílu Ge-Baek. Necelých 100 závodníků ze 7 oddílů se po úvodním nástupu naplno vrhlo do svých bojů.

Nejprve soutěžili senioři a seniorky v obou technických skupinách (A,B), postupně se utkali v technických sestavách, sportovním boji

15.3.2003, Ondřej Vrábel     53
2. CZECH OPEN

Náš oddíl bude v první polovině řijna (10.-12.) tohoto roku pořádat mezinárodní turnaj pod názvem Czech Open. Celý turnaj proběhne pod záštitou Českého svazu Taekwon-do ITF. Turnaj je určen žákům (do 12-ti let včetně), juniorům (13-17 let včetně) a sen

10.3.2003, Ondřej Vrábel  
8. Germany Open

Postupně Vám budeme přinášet videa z tulů a matsogi z Mistrovství Německa. Každý den bychom rádi zveřejnili jeden nový zápas. Bohužel jedny z nejatraktivnějších zápasů sonkaláka Huye natočeny nemáme a je to určitě velká škoda :-(

5.3.2003, Ondřej Vrábel     9
8. Germany Open

Ve čtvrtek 27. února ve večerních hodinách vyrazil český národní tým do německého Dortmundu na již 8. ročník Otevřeného Mistrovství Německa (German Open). S výpravou rovněž odjeli i čtyři naši zástupci v národním týmu ČR. V Německu se sonkalákům vždy vedlo velmi dobře - Huy 2x po sobě vyhrál svoji váhovou kategorii do 54kg a stejné umístění měl v plánu i pro letošní rok! Během obou soutěžních dnů se představili oddíly z Německa, Belgie, Holandska, Švýcarska, Irska, Ruska a České republiky (Taekwon-do Club Brno a Český národní tým).

3.3.2003, Ondřej Vrábel     129

Závěrečná zpráva za rok 2002

1. Sportovní úspěchy: Stejně jako v předchozích letech se i v roce 2002 členové našeho oddílu zúčastnili mnoha soutěží, které pořádal Český svaz Taekwon-do ITF. Na mezinárodním poli nás reprezentovali čtyři naši zástupci v národním týmu ČR–

4.2.2003, Ondřej Vrábel  
I. Oblastní soutěž Praha

Dnes dopoledne se v kancelářích Českého svazu Taekwon-do ITF uskutečnilo setkání vedoucích pražského regionu. Výsledkem bylo stanovení termínů seminářů s Mistrem Hwang Ho Yongem a oblastních soutěži v našem regionu. Na termíny jednotlivých seminářů se můžete podívat v Plánu akcí.

Náš oddíl rovněž nabídl pořádání I. Oblastní soutěže pražského regionu. Tento návrh byl přijat a soutěž proběhne v naší tělocvičně v ZŠ Vybíralova na Černém Mostě v sobotu 15. března. Před malou chvíli jsme jednotlivým oddílům rozeslali propozice a zde si je můžete rovněž prohlédnout.

Po skončení jednání jsme rovněž objednali zkoušky na vyšši žákovské stupně (kup) a to na 24. dubna (čtvrtek po našem velikonočním soustředění).

31.1.2003, Ondřej Vrábel  
Turnaj juniorů a seniorů skupiny A
Z lednového Turnaje juniorů a seniorů jsme pro vás vybrali dva zápasy ve sportovním boji. Dnes zveřejňujeme semifinalové utkání Hoang Huye (Sonkal) s Martinem Steinbauerem (Dan-Gun) ve váhové kategorii senioři do 63kg. Zítra pak opět semifinalový souboj, ale váhové kategorie do 80kg, mezi Michalem Košátkem (TKD Frýdek-Místek) a Jirkou Teslíkem (Il-Dong Ostrava).
23.1.2003, Ondřej Vrábel     2
Turnaj juniorů a seniorů skupiny A

Dnes proběhl v Třeboni Turnaj juniorů a seniorů skupiny A (červené a černé pásky). Touto soutěží byl oficiálně zahájen seriál závodů pořádaných Českým svazem Taekwon-do ITF. Narozdíl od let minulých nejsou výsledky započítávány do hodnocení o Mistra ČR v daném roce. Hlavní význam soutěže spočíval k získání přehledu a aktuální výkonnosti uchazečů o členství v Reprezentaci ČR, a to hlavně juniorské, kde po velmi úspěšném vystoupení na Mistrovství světa v Portoriku došlo ke generační obměně. Soutěže se jako čestný host zúčastnil i Mistr Hwang Ho Yong (VII. dan), který během celého dne vedl rozhovory s vedoucími jednotlivých oddílů.

Sonkal na těchto závodech zastupovalo 8 závodníků - 5 se

18.1.2003, Ondřej Vrábel     26
VI. Mistrovství světa juniorů

Po časově náročné výrobě kazet z juniorského šampionátu jsme svoji činnost zaměřili na přípravu videí pro náš internetový server. K dispozici jsou tato videa: tul juniorky II. dan, Aneta Jiménezová versus Nicole Stratychuk (Kanada) finále matsogi juniorky +60kg, Petra Tošnarová versus Neelia Ferraro (Argentina) matsogi juniorky -60kg, Barbora Sýkorová versus Ilona D

14.1.2003, Ondřej Vrábel     10
Seminář s Mistrem Hwang Ho Yongem (VII. dan)

V sobotu 11. ledna se v naší tělocvičně v ZŠ Vybíralova sešlo 35 červených a černých pásků k prvnímu semináři s Mistrem Hwang Ho Yongem (VII. dan). Nejvyšším technickým stupněm po panu Mistrovi byla Radka Heydušková (Dlouhá) III. dan. Semináře se účastnilo i několik držitelů II. danů z oddílů Sonkal, Hosinsool a Kwang Myong.

Po úvodním pozdravu pan Mistr nám sdělil, že budeme pokračovat v tréninku a že by rád na tomto semináři poznal jaké pokroky jsme za dobu jeho nepřítomnosti udělali. Po krátké rozcvičce se začalo se základními kopy a technikami, následně jednotlivé technické sestavy od Saju Jirugi až do Ge-Baek. Mezi jednotlivými sestavami byl dán prostor krokovému matsogi (tří, dvou a jedno krokové). U každého typu Mistr upozornil na jeho zaměření a důležitost. Mistr Hwang dal rovněž dostatek času pro dotazy z řad účastníků semináře.

V samotném závěru pan Mistr zmínil, že je připravený plán jednotlivých regio

13.1.2003, Ondřej Vrábel     20
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img