czech english Na webu naleznete 107 435 fotek a 607 videí.
kalendář
říjen 18
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
krátké zprávy

Příprava na Mistrovství ČR
Cena pro opozdilce je nyní 2500 Kč za celé podzimní soustředění. To je letos výhradně pro držitele zelených a vyšších pásků z důvodu zaměření obsahu na přípravu pro listopadové Mistrovství ČR v Brně (ale i další soutěže). Informace najdete ZDE a novou online přihlášku ZDE. Seznam potvrzených účastníků.

Sobotní tréninky
20. října - ANO
27. října - NE (soustředění)
3. listopadu - NE
10. listopadu - NE

Závodní tréninky
19. října - ANO
26. října - NE (soustředění)
2. listopadu - ANO
9. listopadu - NE

Úhrada oddílových příspěvků
Stávající členové, kteří nemají uhrazené oddílové příspěvky na září až leden uhradí 1900 Kč. Noví členové platí 1700 Kč a v případě dětské skupiny (4-6 let) na Černém Mostě 1000 Kč. Platby je možné poukázat na oddílový bankovní účet 189640131/2010 (do textu příjemce uveďte jméno a příjmení za koho platba je) nebo hotově na trénincích.
Poznámka - po 1.10. není již možná úhrada příspěvků na celý rok, pouze pololetní platby!

Přihláška do Sonkalu
Pro nové členy máme on-line přihlášku.

Buďte informováni!
Chcete vědet hned o aktualizacích na tomto webu? Zadejte svůj mail a budete mít informaci okamžite!

subscribeunsubscribe
Sledujte nás
Sledujte Sonkal prostřednictvím RSS čtečky Sledujte Sonkal na FaceBooku Sledujte Sonkal na Instagraumu Sledujte náš kanál na Youtube

Pod taktovkou Supreme Mastera

TTT
Seminář s Velmistrem Kim Bok Manem
Jan Dvořáček, 24.9.2018 – Ve dnech 14. – 16. září se v rakouském městečku Bad Leonfelden konal seminář s Vel-velmistrem a spoluzakladatelem Taekwon-Do Kim Bok Manem. Seminář pořádala škola Taekwon-Do škola Velešín ITF ve spolupráci s Taekwon-Do Bad Leonfelden ITF, který je součástí velešínské školy.

Kromě Taekwondistů z pořádajících škol sem dorazilo i mnoho cvičenců z celé republiky. Všichni byli na seminář velice zvědaví, jelikož se jednalo ještě o starý styl Taekwon-Do, když bylo ještě téměř v kolébce. Sám Supreme Master Kim říkal, že to pro nás bude cesta do 50. a 60. let. A skutečně tomu bylo tak.

Jinak prováděné postoje, mnohdy obrácené nápřahy a pohyb, který ještě postrádá sine wave. Podrobný výklad a vysvětlování nás všechny donutily řádně se zamyslet nad technikami v Taekwon-Do.

Rovněž zapojení zbraní bylo pro všechny naprostou novinkou. Se sebeobranou proti noži jsme se již setkali, avšak cvičení sestav s nožem, krátkou tyčí a mečem rozhodně stálo za to. Výukou nás provázel Grand Master Brad Shipp, který je pravou rukou Kimo Bok Mana. Předváděl nám také nějaké sestavy, které jsme nezkoušeli, například s dlouhou tyčí. Mnohé techniky s touto zbraní byly téměř smrtící.

V sobotní večer se pořádal banket se Supreme Mastrem, kde všichni účastníci semináře dostali certifikát, tričko a jiné dárky. Kromě poděkování Masteru Kim Bok Manovi a Bradu Shippovi za perfektní seminář, se také přálo k narozeninám, jež druhý den slavil vedoucí školy v Bad Leonfelden, Wolfgang Bräuer. Párty pokračovala v plném proudu a padalo mnoho dotazů ohledně technik a původu Taekwon-Do, které Supreme Master rád zodpovídal. V pozdních nočních hodinách se dokonce několik odvážlivců pod vedením Grand Mastera Shippa zúčastnilo cvičení neoficiální sestavy Ko-Dang tul.

V nedělní závěr semináře nám Supreme Master ještě více přiblížil svůj styl Chun Kuhn Taekwondo a oznámil nám, že budeme všichni srdečně vítáni, když se rozhodneme navštívit jeho Do-Jang, jenž sídlí v New Yorku.

Celý seminář mne velmi příjemně překvapil a myslím, že jsem nebyl jediný. Pokud někdy budu mít příležitost zavítat do USA, zcela jistě bych se stavil na návštěvě v New Yorské tělocvičně a dal si další trénink.
Komentáře návštěvníků webu
Pro přidání komentáře se musíte nejprve přihlásit.
Všechny komentáře jsou již zobrazeny.
Nábor nových členů
Za finanční podpory Hlavního města Prahy

Magistrát

Za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo

Za finanční podpory Městské části Praha 14

Městská

přihlášení
Jméno
Heslo

Trvale přihlásit
Registrace   Zapomenuté heslo
minidiskuze

přidat příspěvek:

anketa
Chcete mít vánoční exhibici v
Divadle Horní Počernice?(39)
Telocvičně ZŠ Vybíralova?(31)
Taekwon-Do , bojové umění , trénink dětí a mládeže , sebeobrana , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín a Velké Přílepy
Taekwon-Do , martial art , training kids & youth , self-defense , Černý Most, Petřiny , Horní Počernice , Hloubětín & Velké Přílepy
Copyright © 2003 – 2018, Taekwon-Do ITF Sonkal
sonkal@taekwondo.cz
img