TAEKWON-DO
Home / 2004 / Sekce závodíme / 443 závodníků vzalo Brno útokem
8.11.2004 / Mistrovství ČR žáků, juniorů a seniorů

443 závodníků vzalo Brno útokem

První listopadový víkend je v posledních letech vždy vyhrazen v kalendáři Taekwon-do vrcholné akci - Mistrovství
České republiky. Stejně jako v loňském roce se uskutečnilo během jednoho víkendu Mistrovství ve všech třech věkových
skupinách, tedy žákovské, juniorské a seniorské. Dějištěm letošního domácího šampionátu byla sportovní hala Vodova v Brně
do, které zavítalo nakonec 443 závodníků z 24 oddílů Českého svazu Taekwon-do ITF. Ve srovnání s loňským Mistrovstvím ČR
došlo k nárustu o cca 80 závodníků, což je jistě velmi pozitivní fakt, ale negativní důsledek byl ten, že hala praskala
ve švech. Sonkal na tuto soutěž vyslal 25 závodníků, kteří zformovali 4 týmy (žákyně, juniorky, junioři a senioři).

V indi

viduálních disciplínách se nám dařilo celkem slušně - 2 zlaté medaile. První získal Honza Konár (tul žáci
4.-3. kup), který svoji kategorii vyhrál již poněkolikáté za sebou! Druhý zlatý kov přidal Petr Legner (matsogi junioři
B nad 70kg), jenž rovněž v této váhové kategorii vítězi pravidelně. Na zlaté medaile jsme mohli pomyšlet i v dalších
kategoriích, například Pavel Zavadil získal 2. místo (tul junioři I. dan a vyšší) po velmi pěkném souboji s reprezentačním
kolegou Tomášem Matějkou. Klára Kolaříková vybojovala tentokrát "jen" 2. místo v t-ki žákyň. Lucka Kolmanová se probojovala
mezi 4 nejlepší juniorky A ve t-ki, ale bohužel na ni zbyla jen třetí místa. Doufejme, že příště tyto zlaté ambice
realizujeme. Po několika letech má náš oddíl své zastoupení v t-ki juniorů skupiny A a to díky Pavlu Zavadilovi, který se
soutěž od soutěže zlepšuje a tentokrát obsadil 3. místo (škoda techniky nomo yop chagi, která mu zatím nejde).

Soutěže týmů se našim povedli prakticky na výbornou - žákyně si z Brna odváží 3 zlaté medaile, tedy co start to zlato
(tul, t-ki a matsogi) !!! Juniorky získaly 2 zlaté medaile, škoda jen drobné individuální chyby v týmových sestavách,
protože naše děvčata měla svoji choreografií napřaženo na zlato. Své zklamání si však plně vynahradily v disciplíně matsogi
a t-ki. Na závěr přidaly ještě 3. místo z týmového wiroku. Tým juniorů vybojoval celkem 3 druhá místa, ale mohlo být ještě
lépe, protože kluci se probojovali do finále týmových sestav, kde nedokázali využít velkého zaváhání družstva Tong-Ilu při
volitelné sestavě a vysekli jinou, ale stejně závažnou chybu ve svém volitelném tulu....

Celkově naši závodníci získali na této soutěži 7 zlatých, 6 stříbrných a 13 bronzových medailí. Tyto počty nás vynesli
na velmi slušné celkové 6. místo a v součtu s jarním 1. kolem Mistrovstí ČR jsme obsadili stejnou pozici. Kompletní výčet
dosažených výsledků našich závodníků naleznete v sekci Úspěchy.