TAEKWON-DO
Home / 2003 / Sekce závodíme / !!! 5 Nejúspěšnějších závodníků je ze Sonkalu !!!
15.3.2003 / I. Oblastní soutěž Praha

!!! 5 Nejúspěšnějších závodníků je ze Sonkalu !!!

První oblastní soutěž pražského regionu v letošním roce se uskutečnila v naší tělocvičně na Černém Mostě. Při ranní registraci k původně 97 závodníkům přibyl ještě Petr Šindler z oddílu Ge-Baek. Necelých 100 závodníků ze 7 oddílů se po úvodním nástupu naplno vrhlo do svých bojů.

Nejprve soutěžili senioři a seniorky v obou technických skupinách (A,B), postupně se utkali v technických sestavách, sportovním boji, s

peciálních přeráženích technikách a silovém přerážení. Dvě zlaté medaile vybojoval Tomáš Bobek (matsogi A nad 71kg a t-ki), po jedné zlaté přidali Hoang Huy (matsogi A do 71kg) a Martin Svitek (tul 2.-1. kup).

Po seniorech začali svá klání závodníci juniorské věkové skupiny, kde se nejvíce zaskvěla Barbora Sýkorová čtyřmi zlatými medailemi, přestože měla ve všech čtyřech disciplínách velmi zdatnou konkurentku kolegyni z reprezentace Ilonu Hambergerovou (Hwa-Rang Praha). Tři zlaté medaile získala Lucka Kolmanová, když postupně zvítězila v tulech, t-ki a wiroku juniorek B. Po jedné zlaté medaili pak přidali Milan Fulmek (tul 4.-3. kup), Filip Janků (tul 8.-5. kup) a Pavel Zavadil (tul 2. kup a vyšší).

Jako poslední nastoupili na tatami nejmladší závodníci. Velmi dobře se dařilo Honzovi Konárovi, který vyhrál nejen svoji tukařskou kategorii (4.-3. kup), ale také matsogi do 40kg. Jirka Prek z naší tělocvičny v Rudné u Prahy zvítězil v tulech 8.-7. kup, Iva Hřebačková pak v tul 8.-5. kup. Tři zlaté medaile získala Linda Deutschová, dvě z nich bohužel bez boje, protože se nepřihlásila žádná soupeřka (tul a matsogi), zlatou si pak vyskákala i se soupeřkami ve speciálních technikách.

Při loňských oblastních soutěžích se nám vždy podařilo získat po třech titulech pro nejúspěšnější závodníky. Na této soutěži se nám dařilo ještě lépe a 5 titulů nejúspěšnějších závodníků zůstalo na Černém Mostě: